שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התיק נגד ראש העיר נתניה מרים פיירברג נסגר מחוסר ראיות

  פיירברג נחקרה בעבר בחשד שפעלה בניגוד עניינים בתהליכי תכנון ורישוי לטובת מקורביה ובחשד שקיבלה שוחד. הפרקליטות הודיעה לסגנה, שמעון שר, כי היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. פיירברג: "מברכת על ההחלטה, מודה לפרקליטות"

  מרים פיירברג (צילום: יאיר שגיא)
  התיק נגדה נסגר. מרים פיירברג (צילום: יאיר שגיא)

  הפרקליטות הודיעה היום (א') לראש העיר נתניה מרים פיירברג על סגירת תיק החקירה בעניינה מוסר ראיות. במקביל, הודיעה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לסגנה של פיירברג, הרב שמעון שר, כי היא שוקלת להעמידו לדין, בכפוף לשימוע, בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

   

  פיירברג נחקרה, בין היתר, בחשד שפעלה בניגוד עניינים בהליכי תכנון ורישוי לטובת מקורביה ולטובתה, במסגרת טיפול העירייה במיזמי בנייה שונים. בין המיזמים היה "פרוייקט קורל", בו ראשת העירייה עצמה רכשה קרקע לדירה. בנוסף, פיירברג נחשדה בכך שקיבלה שוחד במסגרת משא ומתן לרכישת שירותי בנייה במסגרת המיזם.

   

  מהפרקליטות נמסר כי "לאחר סדרת דיונים בראיות ומשמעותן, שהתקיימה בהשתתפות גורמי פרקליטות ומשטרה, במסגרתה נבחנו ממצאי החקירה בעניינה של ראשת העירייה, החליט פרקליט המדינה לאמץ את עמדת המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים) ועמדת המחלקה הכלכלית, לפיה הגם שראשת העירייה לא נהגה כמצופה מאדם במעמדה, התמונה הראייתית שהתגבשה אינה מספיקה להביא להגשת כתב אישום בחשדות שנבחנו".

  הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. שמעון שר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. שמעון שר(צילום: ירון ברנר)

  שר נחקר בחשד לכך שביקש וקיבל טובות הנאה שונות כשוחד מבעלי עניין בתחום הנדל"ן בעיר, בהיותו יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה. בעניינו שר, החליט מנהל המחלקה הכלכלית, על דעתו של המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים) לזמנו לשימוע.

   

  בכתב החשדות שנשלח לרב שר הוצגו לו החשדות כי ביצע שורה של עבירות לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. על פי כתב החשדות, ביקש וקיבל שר תרומות למוסדות צאנז מבעלי עניין בנדל"ן בעיר נתניה, עת שכיהן שר כיושב ראש וועדת המשנה לתכנון ובנייה בשנים 2016-1998. על פי כתב החשדות פנה שר לבעלי העניין, בבקשות התרומה, כשהוא יודע שהם הגישו או צפויים להגיש בעתיד בקשות לאישור תכניות בנייה והיתרים לוועדת המשנה ומשכך יתקשו לסרב לבקשותיו לתרומה. כפועל יוצא מבקשותיו של שר, העבירו בעלי העניין למוסדות צאנז למעלה משלושה מיליון שקלים.

   

  עו"ד עמית חדד המייצג את שמעון שר מסר בתגובה: "לאחר 12 ימים במעצר, לאחר מאות שעות חקירה, ולאחר שהופנו נגד הרב חשדות שונים ומשונים שאין ביניהם לבין המציאות דבר, נותר כתב חשדות שעוסק בפנייה של הרב שר לאנשי עסקים בבקשה שיתרמו לבית יתומות, לבית חולים ולמוסדות חסד אחרים, והכל מבלי שהוא קיבל עבור כך דבר. יש להצר על כך שאנו חיים בתקופה שבה בקשת צדקה לאחר היא עילה לחקירה פלילית. מכל מקום, אין לנו ספק שבסופו של דבר ולאחר שנשמיע את טענותינו בשימוע לא יישאר דבר מהמיוחס לרב שר".

   

  ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, הגיבה להודעת הפרקליטות ומסרה כי : "לאחר כשלוש שנים שבהן רבצה עננה כבדה על ראשי, אני מברכת על ההחלטה הראויה לסגור את התיק, שמחה שהאמת יצאה לאור ומודה על כך לפרקליטות. תודה ענקית לעו"ד נתי שמחוני והצוות המלווה על המקצוענות, המסירות האינסופית,הרגישות, האכפתיות ועל האמון המוחלט שנתנו בי".

   

  "תודה למשפחתי האהובה על תעצומות הנפש שגילו והתמיכה בי לאורך השנים הקשות שחוויתי. תודה גם למשפחתי השנייה, עובדי עיריית נתניה ותושבי העיר על החיבוק הענק שהעניקו לי והאמון המוחלט שלהם בי ובהתנהלות הישרה וההגונה שלי. אני שמחה להמשיך ולשרת את תושבי העיר נתניה ולתרום לפיתוחה ולשגשוגה של העיר".

   

  עו"ד נתי שמחוני, המייצג את גב׳ מרים פיירברג, מסר: "גברת פיירברג שמחה ומברכת על ההחלטה הראויה לסגור את התיק ומודה על כך לפרקליטות. עמדתנו לאורך כל הדרך הייתה כי אין כל אמת בחשדות. משכך, סמוכים ובטוחים היינו כי לאחר שהפרקליטות תבחן את הדברים כהוויתם - תגיע היא למסקנה מושכלת כי לא דבק כל רבב בהתנהלותה. כמי שהקדישה את מרבית שנותיה לעשייה ציבורית ברוכה ומשרתת נאמנה וביושרה את העיר נתניה כראש עיר מזה למעלה משני עשורים , תמשיך גב׳ פיירברג - איכר לעשות למען תושביה באהבה ובגאון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים