שתף קטע נבחר

המטענים למפורסמים: מנהל תחנת הרדיו הוכרז "עד עוין"

אבי בן בסט, מנהל תחנת "רדיו לב המדינה" העיד בפרשת המטענים שבמסגרתה פוצץ רכבה של מרגלית צנעני. הוא הכחיש את טענות התביעה להתנכלות ואיומים מצד אבנר הררי, אך השופטים הכריזו עליו כעד עוין עקב חוסר שיתוף פעולה בחלק מהשאלות. הררי: "האמת תצא לאור"

 

 

 

מנהל תחנת רדיו לב המדינה, אבי בן בסט, העיד הבוקר (יום ב'), בבית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת פרשת המטענים שהונחו למפורסמים. בן בסט סיפר כי למרות היכרותו עם אבנר הררי עימו הוא נפגש לעיתים, הוא לא יודע מי עומד מאחורי הנחת המטען ברכבה של השדרנית והזמרת מרגלית צנעני.

 

"אני עובד ברדיו לב המדינה הרבה שנים ואחראי על המכירות. התכנים העיקריים ברדיו הם מוזיקה מזרחית ישראלית ובידור", אמר בן בסט. התובע עו"ד חגי בנימין שאל את מנהל התחנה על יחסי הגומלין בינו לצנעני, שהררי טען על אפליה מצדה בהשמעת שיריו. "יש לה עורך מוסיקלי. אין כאן עניין של קבלת החלטות.  לפעמים אני מתערב אם שמעתי שיר לא טוב, ומבקש לשנות או להוריד. לא דברים מהותיים. אבל ב-95% מהמקרים יש עורך מוסיקלי".

 

אבי בן בסט, מנהל התחנה של רדיו לב המדינה, מעיד בפרשת הררי במחוזי ת
אבי בן בסט(צילום: יאיר שגיא)

בנימין עימת את בן בסט עם השתלשלות האירועים ב-10 בינואר, היום שבו פוצץ רכבה של צנעני. "לא קרה שום דבר. עברו שנתיים, אתה חושב שאני זוכר? שמעתי על זה כמו כולם, ובערב שוחחתי עם מרגלית", אמר בן בסט. בנימין התבקש לספר על ההודעה המאיימת שקיבל לאחר פיצוץ הרכב ואמר כי הוא לא זוכר אותה מילה במילה. התובע הראה לו את המסרון שבו נכתב: "אבי ערב טוב, תדע שאנחנו אוהבים אותך אבל (אם) מרגלית תמשיך להגיע לרדיו אנחנו נעשה אותה ואת כל העובדים אוכל לעורבים! אתם לא תעשה איפה ואיפה עם הזמרים".

 

בנימין שאל את בן בסט כמה הודעות מאיימות הוא מקבל, ומנהל התחנה השיב כי "לא הרבה, אבל מדי פעם. היו במהלך השנים, כמו שמקללים אותך בכביש. זה לא נהוג, אבל מדי פעם. מרגול דיברה איתה, העברתי לה את ההודעה ודיברנו. היא אמרה שהיא נחקרת, שפוצצו לו את הרכב ושנינו קיבלו את ההודעה".

 

התובע ניסה לברר עם בן בסט אם בכל זאת הוא יודע מי עומד מאחורי הנחת המטען, אך הוא השיב בשלילה. "יש לך סכסוכים שיכולים להיות רקע להנחתו?" שאל בנימין, אך בן בסט המשיך להכחיש.

 

השופטים לא אהבו את חוסר שיתוף הפעולה של בן בסט והכריזו עליו כעד עוין (כך שהפרקליטות תוכל לחקור אותו כמי שהובא על-ידי צוות ההגנה - ג"מ). "אנו סבורים שהעד מחוסר זכרון, רצון או עניין לשתף את התביעה עם הדברים שהוא שומע בשיחות", טענו. הנאשם הררי אמר במהלך הדיון כי "האמת עוד תצא לאור".

 

מרגול מרגלית צנעני  (צילום: מוטי קמחי)
מרגלית צנעני(צילום: מוטי קמחי)

"האמת עוד תצא לאור". אבנר הררי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"האמת עוד תצא לאור". אבנר הררי(צילום: מוטי קמחי)

על מערכת היחסים שלו עם אבנר הררי סיפר בן בסט כי ההיכרות ביניהם ארוכת שנים. "אחיו עבד איתי ברדיו. אבנר ואני ישבנו לפעמים לארוחות צהריים, ולפעמים הוא הגיע למשרד. הוא ביקש לקדם את השירים שלו בדרך הרגילה, כמו כולם. כשהוציא שיר חדש ביקש לדעת אם אפשר להשמיע אותו, ומתי שזה התאים השיר הושמע לפי שיקולי רייטינג. שיבצתי אותו במחשב על סמך מה שאני חושב", טען בן בסט בעדותו. "אף אחד לא ביקש ממני לשבץ".

 

הוא המשיך לתאר כי מדי פעם הררי היה מתקשר ומגיע לתחנה. "שתינו קפה, אבל אני לא זוכרת מה שאל על צנעני. הוא שאל אם היא שם, אבל לא ביקש כלום. היא הייתה מגיעה להגיד לו שלום, הם שתו קפה כמה דקות ודיברו על הופעות לפני 20 שנה. העלו זכרונות", אמר. "התרשמתי שהלך הרוח שלה בסדר גמור". התובע מתעקש כי צנעני הייתה נסערת בחקירתה, אך בן בסט אמר כי הוא לא יודע מדוע.

 

חצי חצי שי רודה איתן סבג ()
עורכי הדין שי רודה ואיתן סבג

בדיון עלתה הסוגייה אם כדורגלן העבר קובי מוסא, שגם הוא נמנה על יעדי המטענים, צפוי להעיד במשפט. הסנגור צ'רלי סבג אמר כי לפי אחד העדים מוסא אינו בארץ, וביקש מהתביעה להצהיר מתי הוא מתכוון לחזור. בפרקליטות אישרו את שהותו של מוסא בחו"ל ואמרו: "אנו מאוד מאוד מקווים שיבוא להעיד".

 

כזכור, במרץ 2017 הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד אבישי בן דוד ואבנר הררי בגין ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק ועבירות נוספות. כתב האישום מתייחס להנחת מטעני חבלה שכוונו לפגוע בזמרת מרגלית צנעני, באיש העסקים קובי שמיר ובכדורגלן קובי מוסא.

 

הנאשמים, לפי כתב האישום, נהגו להיפגש בחנות הירקות של הררי בהרצליה וסיכמו לייצר, להכין ולהרכיב מטעני חבלה נגד קורבנות לפי הזמנה בתמורה לתשלום כספי.

 

בפרקליטות טענו כי הררי, שעסק בין היתר כזמר, הקליט כמה שירים שהושמעו מעת לעת בתחנות רדיו שונות, בהן גם רדיו לב המדינה שבו שידרה צנעני תוכנית יומית. הנאשמים קשרו קשר לפיו בן דוד יפעל להכנה, הרכבה והפעלת מטען חבלה נגד צנעני לאחר שסירבה להשמיע את הסינגלים של הררי, על מנת לאיים עליה ועל מנהל התחנה בן בסט ולהטיל עליהם אימה.

 

הנאשמים מכחישים את המיוחס להם. את בן דוד מייצג הדין שי רודה והררי מיוצג על-ידי עורכי הדין איתן וצ'ארלי סבג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
מנהל תחנת הרדיו אבי בן בסט
צילום: יאיר שגיא
מומלצים