שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הוקפא הליך מינוי המשנה לפרקליט המדינה

  בפרקליטות זעמו על הקפאת המכרז שבו הייתה אמורה להיבחר עו"ד ליאת בן-ארי, המובילה את תיקי נתניהו, לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים. ברקע: מכתב אנונימי לנציבות שירות המדינה

  בפרקליטות המדינה זעמו היום (ב') על הקפאת המכרז שבו היתה אמורה להיבחר עו"ד ליאת בן-ארי למשנה לפרקליט המדינה לענינים כלכליים. בעקבות מכתב אנונימי של "פרקליטים" כביכול, שנשלח בשבוע שעבר אל נציבות שירות המדינה, הוחלט בנציבות לבטל את כינוס ועדת האיתור שתוכנן להיום.

  ליאת בן ארי (צילום: יאיר שגיא)
  בפרקליטות זעמו על ביטול המכרז. עו"ד ליאת בן ארי(צילום: יאיר שגיא)

  המכרז היה אמור לאפשר לבן-ארי, כיום פרקליטת מיסוי וכלכלה והתובעת המיועדת בתיקי נתניהו, לקבל קידום ובעיקר להבטיח לה כהונה בשנים הקרובות בראשות הפרקליטות, גם אם לא תיבחר לתפקיד פרקליטת המדינה עם פרישתו של שי ניצן בדצמבר.

   

  היום כאמור הייתה צריכה להתכנס ועדה במשרד המשפטים למינוי המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית. המועמדת היחידה והזוכה הברורה הייתה בן ארי. היא נחשבת לפרקליטה מובילה, שניהלה בין היתר את התביעה בתיק הולילנד, מובילה את תיקי נתניהו וזוכה להערכה עצומה בפרקליטות.

   

  אולם, חרף מעמדה הבכיר בפרקליטות, אמש הודיעה כאמור נציבות שירות המדינה לפרקליטות כי יש להקפיא את המכרז. ל-ynet נודע כי אתמול התקשר נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ לשר המשפטים החדש אמיר אוחנה ועדכן אותו לראשונה על אודות המכתב האנונימי. הרשקוביץ הסביר כי המכתב מבהיר כי המשרה אינה מאוישת זה שנה, ואמר עוד כי המכרז פורסם בתפר שבין חילופי השרים איילת שקד ואוחנה וכי אין זה ראוי שיבחר משנה לפרקליט המדינה למשך שמונה שנים, כאשר פרקליט המדינה מתחלף. 

   

  "בפרקליטות לא צריך לחכות. לא לצו ולא לפרקליט המדינה. כי חבר מביא חבר. פרקליט מדינה ממנה את יורשו, השרים הם רק קישוט", נטען באותו מכתב אנונימי. בפרקליטות אומרים כי מדובר בפגיעה פוליטית ישירה בבן ארי שנועדה להעביר מסר הרתעתי לעובדים מקצוענים: "יש כאן ניסיון ללכת על הראש של בן ארי", אמרו גורמים בפרקליטות.

   

  מטעמו של אוחנה נמסר בתגובה: "השר אוחנה עודכן רק אתמול בנושא וממילא אין לו סמכות לבטל מכרזים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים