שתף קטע נבחר

השר איוב קרא התפטר: "מסע הכפשות מגמתי"

שר התקשורת, שלא נבחר לכנסת, הודיע על התפטרותו מהממשלה - יממה לאחר חשיפת ynet על האודישן שעבר ל"הישרדות VIP": "היה מסע ציד נגדי, אני יוצא לקרב לטיהור שמי". הוא תקף בכירים בליכוד ואמר כי יפעל "לניקוי הליכוד מתפיסות מפא"יניקיות"

 

איוב קרא בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
איוב קרא(צילום: מאיר אוחיון)

יממה לאחר חשיפת ynet על האודישן שעבר לתוכנית הריאליטי "הישרדות VIP", הודיע היום (ב') שר התקשורת איוב קרא על התפטרותו מהממשלה. התפטרותו של קרא תיכנס לתוקף בעוד 48 שעות - וראש הממשלה בנימין נתניהו יצטרך למנות שר חדש במקומו.

 

השר קרא, שלא נבחר לכנסת האחרונה, האשים את בכירי הליכוד ב"מסע הכפשות מגמתי" והבטיח כי יפעל "לניקוי הליכוד מתפישות מפא"יניקיות". 

 

במכתב ההתפטרות ציין קרא כי "אחרי שנים רבות של שירות צבאי וציבורי, שבהן הפסדתי את היקר לי למען ביטחון ישראל, אחים, דודים, בני דודים, וגם נפצעתי קשה, הגיעה השעה לומר לעם ישראל את האמת: מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות וכל הצלחה הפכה לצערי לכישלון, כולל ביקורת מגמתית מבפנים ומבחוץ. צמרת הליכוד פעלה כדי להחליש ולהוציא אותי ממרכזי הכוח בתנועה, ואף אסרו עליי להתמודד במגזר המיעוטים, דבר שלא נעשה לאיש ציבור בהיסטוריה של מדינת ישראל".

 

"כדי להפסיק מסע ציד זה ועל מנת להמשיך לשרת את מדינה ישראל אינני פורש מחיי הציבוריים, אבל אני יוצא לקרב לטיהור שמי וכדי לנקות את הליכוד מתפישות עולם מפא"יניקיות שחדרו אליו בשנים האחרונות", הוסיף קרא.

 

"בימים הקרובים אבחר את הדרך והכיוון הנכון להמשך דרכי הפוליטית, אבל תמיד אלחם למען ביטחון ישראל ולמען בני עמי, שבט יתרו, אחיי הדרוזים והלא יהודיים שקשרו את גורלם עם ישראל. אדאג להם לייצוג הולם ובכבוד בשולחן הממשלה, ולא רק בשולחן המלחמה. לא נהיה יותר חוטבי עצים ושואבי מים. לאור זאת החלטתי להודיע היום על התפטרותי מתפקידי כשר התקשורת בממשלת ישראל", כתב.

 

החשיפה על התמודדותו של השר קרא באודישן לתוכנית הריאליטי עוררה ביקורות חריפות. יו"ר הרשות השניה לשעבר שביקש להישאר בעילום שם אמר ל-ynet כי "אודישן לשר התקשורת עבור תוכנית ריאליטי - טעם לפגם ברמות הכי גבוהות. זאת תקופה מאוד רגישה בטלוויזיה בישראל שכוללת מיזוגים, פיצולים, מעבר לרישיונות שידור, חוק עם הרבה מאוד פרשנויות. זה לא מוסרי ומופרך". היו"ר לשעבר טען כי הדבר "לא עולה בקנה מידה עם כללי האתיקה. עברתי הרבה שרי תקשורת מתוקף תפקידי - ומעולם לא נתקלתי בסוגיה כזאת״.

 

"האחראים לחיסול", לפי איוב קרא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"האחראים לחיסול", לפי איוב קרא(צילום: מוטי קמחי)

בחודש אפריל טען קרא בריאיון ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" כי האחראים לחיסולו הפוליטי הם חברי הכנסת דוד ביטן ודוד אמסלם. "הם היו הנציגים של ועדת החוקה שצריכה לבחור את שיטת הבחירות והם רצו להזיז אותי הצידה מכמה סיבות: לחלק יש מחשבה שלילית על הדרוזים וזה התבטא בחוק הלאום; חלק מצרכים פוליטיים אישיים כדי שהם יוכלו להתמנות לשרים; וחלק כי רצו את קולות הדרוזים הן לכנסת והן לפריימריז ואני מתחרה איתם", טען.

 

השר טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לו שהמהלך נגדו לא היה על דעתו. "הוא קיווה שאני אכנס כי אני מקום 39. ראש הממשלה התקשר אליי אחרי הפריימריז, לזכותו ייאמר. הוא אמר, 'אני בעדך, אני נגד כל מי שפעל נגדך. זה עושה לי רע מה שעשו לך. אנחנו היינו ביחד ונישאר ביחד, ונצא גם מהמשברים הללו'".

 

עם זאת, אתמול בראיון לחברת החדשות כבר נשמע אחרת: "הייתי השכפ"ץ של נתניהו, אני מולך שולל כבר חודשים בכל מיני טריקים כדי להביך אותי ולהוציא אותי. מנהיגים שלא יודעים להגן על האנשים שלהם - יש לי בעיה איתם", אמר קרא - והיום הגיש את מכתב ההתפטרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים