שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוסף הרכבות הנדיר והזעיר הועבר למוזיאון רכבת ישראל

  אספן הרכבות המיניאטוריות שמואל הורוביץ הלך לעולמו. האוסף הנדיר נתרם על-ידי המשפחה למוזיאון הרכבת

  אוסף דגמי רכבות ענק נתרם למוזיאון הרכבת: "החלטנו לשמר את מורשתו של סבא ולהעביר את האוסף למקום שהכי יעריך את אהבתו לרכבות", כך סיפר השבוע גלעד, נכדו של שמואל הורביץ מכרמיאל, שהלך לעולמו בגיל 90. הורביץ היה מחובבי הרכבות הידועים בישראל והותיר אחריו אוצר שלא יסולא בפז - עשרות מטרים של מסילות מיניאטוריות, קטרים, קרונות וגם תחנות רכבת בריטיות זעירות, ששוחזרו באופן מדויק - הכל נבנה על-ידי הורוביץ בקנה מידה של 1:85.

   

  רכבות מיניאטוריות (משפחת הורוביץ)
  שמואל הורוביץ ז"ל ואוסף הרכבות המיניאטוריות(משפחת הורוביץ)

   

  עוד בחייו עמד הורביץ בקשרים חמים עם מנהל מוזיאון הרכבת בחיפה, חן מלינג. לאחר פטירתו פנו בני המשפחה למלינג וסיפרו כי החליטו לתרום את האוסף למוזיאון. לפני ימים אחדים הגיעו אנשי המוזיאון לבית המשפחה בכרמיאל, שם הוחזק האוסף בחדר מיוחד. הם הביאו עמם ארגזים מותאמים להעברת המטען יקר הערך, והחלו לפרק את התצוגות המרשימות ולהעביר את הדגמים לארגזים.

   

  רכבות מיניאטוריות (רכבת ישראל)
  הנכד גלעד הורוביץ לצד סטיבן טיגר, אחד ממתנדבי מוזיאון הרכבת(רכבת ישראל)

   

  "הסיפור הזה מוכיח שוב שמאחורי חזית הפלדה הקשוחה של חובבי הרכבת, נמצאת נפש עדינה", אמר מלינג. "מוזיאון רכבת ישראל תמיד היה אבן שואבת לחובבי רכבות בארץ ובעולם, ואני שמח ונרגש שמורשתו של ידידי שמואל ז"ל תבוא לידי ביטוי בו. בימים הקרובים נתחיל במלאכה המורכבת והעדינה של הרכבת הדגמים, לפי הוראותיו של שמואל ז"ל, אשר ימוקמו במזיאון לרווחת המבקרים. אנו מודים מקרב לב למשפחת הורביץ על תרומתם הגדולה לציבור חובבי הרכבות, ומזמינים אותם בכל עת למוזיאון".

   

  רכבות מיניאטוריות (רכבת ישראל)
  (רכבת ישראל)

  רכבות מיניאטוריות (רכבת ישראל)
  (רכבת ישראל)
   

   

  הנכד, גלעד: "החלטנו לשמר את מורשתו של סבא ולהעביר את האוסף למקום שהכי יעריך את אהבתו לרכבות. אני מתכנן להגיע ולסייע בהרכבת הדגמים במוזיאון, וכמובן לוודא שהם נשמרים באופן הטוב ביותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רכבת ישראל
  שמואל הורוביץ ז"ל, אוסף רכבות מיניאטוריות
  רכבת ישראל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים