שתף קטע נבחר

פצצה ממלחמת העולם השנייה באמצע הלילה

תושבים בגרמניה שמעו השבוע פיצוץ חזק והתעוררו למכתש ענקי. ההערכה: מנגנון ההשהיה נשחק, ופצצה ממלחמת העולם השנייה הופעלה

הרשויות בגרמניה מעריכות כי מכתש גדול שהתגלה באמצע שדה ליד העיר לימבורג, במרכז המדינה, נוצר בעקבות התפוצצות פצצה ממלחמת העולם השנייה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

גרמניה שדה מכתש פצצה מלחמת העולם השנייה (צילום: AFP)
10 מטר רוחב, 4 מטרים עומק. המכתש ליד לימבורג(צילום: AFP)

גרמניה שדה מכתש פצצה מלחמת העולם השנייה (צילום: EPA)
התושבים הרגישו הדף. ליד המכתש בשדה(צילום: EPA)

המכתש התגלה שלשום אחר הצהריים, ומומחי חבלה מעריכים שהוא נוצר מפצצה כזו בין השאר בשל צורתו. רוחבו עשרה מטרים ועומקו כארבעה מטרים.

 

תושבים הגרים לא הרחק מהמקום סיפרו שבלילה שלפני כן, בשעה 03:52, שמעו פיצוץ חזק והרגישו הדף. באזור שבו נמצא המכתש נערכו במלחמת העולם השנייה אימוני הפצצות.

גרמניה שדה מכתש פצצה מלחמת העולם השנייה (צילום: MCT)
איש לא נפגע. הבור הענקי(צילום: MCT)

דובר מטעם הרשות המקומית בעיר דרמשטט הסמוכה אמר כי ההערכה היא שהפצצה הכילה מנגנון השהיה כימי, וכי הוא נשחק וכך אפשר את הפיצוץ. כך או כך, איש לא נפגע.

 

אתמול התגלו במרכז גרמניה עוד שתי פצצות ממלחמת העולם השנייה שלא התפוצצו. הן נמצאו באזור תעשייה של העיר גיסן, מצפון לפרנקפורט, ובעקבות זאת נדרש פינוים של כ-2,500 בני אדם. אחת הפצצות הייתה פצצה גרמנית במשקל 250 קילוגרם, והשנייה הייתה פצצה אמריקנית במשקל 50 קילוגרם.

גרמניה שדה מכתש פצצה מלחמת העולם השנייה (צילום: EPA)
בשדה שבו התגלה המכתש. עוד שתי פצצות נחשפו(צילום: EPA)

המשטרה מסרה כי את הפצצה הגרמנית היה צורך לפוצץ בפיצוץ מבוקר, משום שמצבה לא אפשר לנטרל אותה, ואילו את הפצצה האמריקנית התאפשר לנטרל בבטחה. בין 2,500 המפונים היו גם 800 יושביו של מרכז למבקשי מקלט.

 

כמעט 75 שנה אחרי שהסתיימה מלחמת העולם השנייה, פצצות רבות שהוטלו עליה ולא התפוצצו עדיין מתגלות ברחבי גרמניה. מומחים מעריכים שכ-10% ממיליוני הפצצות שהוטלו על גרמניה במהלך המלחמה לא התפוצצו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
3:52 בבוקר, בום. המכתש ליד לימבורג
צילום: MCT
מומלצים