שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיליארדרים בארה"ב מבקשים: תטילו עלינו עוד מסים
  לקראת הבחירות לנשיאות קוראים כמה מהאנשים העשירים ביותר באמריקה, בהם ג'ורג' סורוס וצאצאיו של וולט דיסני, לגבות מהם כסף רב יותר כדי להפגין הגינות ולפתור בעיות כמו הפערים החברתיים ושינויי האקלים

  קרוב ל-20 אמריקנים הנמנים עם עשיריה הגדולים ביותר של ארה"ב פרסמו אתמול (יום ב') קריאה רשמית למועמדים לנשיאות להטיל עליהם מסים גבוהים יותר, כדי לממן את המאבק בשינויי האקלים וצרכים אחרים של ארה"ב.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  ג'ורג' סורוס (צילום: AP)
  המיליארדר ג'ורג' סורוס. "לחזק את החירויות הדמוקרטיות"(צילום: AP)

  "לארה"ב יש אחריות מוסרית וכלכלית לגבות מאיתנו מסים גבוהים יותר", מסרו המיליארדרים, בהם ג'ורג' סורוס, כריס יוז הנמנה עם מייסדי פייסבוק, צאצאיו של וולט דיסני והבעלים של רשת המלונות "היאט".

   

  "מס עושר שיוטל עלינו יוכל לעזור לטפל בשינויי האקלים, לשפר את הכלכלה ואת מערכת הבריאות, ליצור הזדמנויות באופן הוגן ולחזק את החירויות הדמוקרטיות שלנו", כתבו המיליארדרים. "קביעת מס עושר תואמת את האינטרס של ארצנו". החותמים על הקריאה ציינו כדוגמה את הודאתו של המיליארדר וורן באפט שהוא משלם מס נמוך יותר מאשר המזכירה שלו.

  פיט בוטיג'ג' (צילום: רויטרס)
  פיט בוטיג'ג'. עניין של יותר מכמה מועמדים בלבד(צילום: רויטרס)

  במכתב הוזכרה התמיכה שהביעו חלק מהמועמדים בפריימריז הדמוקרטיים, בהם פיט בוטיג'ג' ובטו אורורק, בהטלת מסים גבוהים יותר על האמריקנים העשירים ביותר, אבל הודגש בו גם כי התמיכה במס כזה חוצה מפלגות: "יש רעיונות שהם חשובים מדי לאמריקה מכדי שיהיו חלק מהמצע של כמה מועמדים בלבד".

   

  על המכתב חתמו בסך הכול 18 אנשים, נציגיהן של 11 משפחות, וכן אדם אנונימי אחד. שמם של רבים מהם נקשר ליוזמות פרוגרסיביות בנושאים כגון שינויי האקלים והתרחבות הפערים הכלכליים.

  בטו אורורק (צילום: AP)
  זריקת מרץ למועמדים בפריימריז. בטו אורורק(צילום: AP)

  ברשימה של ה-OECD הבוחנת את רמת ריכוז העושר ניצבת ארה"ב במקום השישי מתוך קרוב ל-40 מדינות. לפי מכתבם של החותמים, הטלת מסים גבוהים יותר על העשירים-במיוחד תאט את הגברת הריכוז הזה, "הפוגעת ביציבות ובאחדות של ארצנו".

   

  "כיום רק לעתים רחוקות מצליחות תוכניות גדולות לעבור בלי שהן זוכות קודם לכן לתמיכה מוקדמת מהאליטות העשירות", כתבו, "והפילוג ומורת הרוח רק גוברים בגלל חוסר השוויון. זה גורם לרמות גבוהות יותר של חוסר אמון במוסדות הדמוקרטיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים