שתף קטע נבחר

הפשיטה על חברת הלובינג: שלושה נעצרו בחשד לתיווך לשוחד של ח"כים לשעבר

שניים מבעלי "גלעד" ועובד לשעבר נחקרו אחרי החיפוש שבו נתפסו מסמכים וחומרי מחשב. הרקע: הטסת ח"כים לחו"ל במימון יצרניות פרווה. מהחברה נמסר: פועלים תמיד כחוק

 

משרדי חברת גלעד לובינג ברמת גן (צילום: מוטי קמחי)
משרדי חברת "גלעד"(צילום: מוטי קמחי)

שעות ספורות אחרי שפורסם לראשונה ב-ynet אודות הפשיטה המשטרתית על משרדי חברת הלובינג "גלעד" ברמת גן - הודיעה המשטרה כי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה עצרו שלושה חשודים והם נלקחו לחקירה באזהרה בלהב 433. בין העצורים - שני מנהלים ועובד לשעבר. חקירתם מתמקדת בעבירות של תיווך לשוחד במעורבות חברי כנסת לשעבר.

 

"החיפוש נערך במסגרת חקירה המתנהלת במשטרת ישראל שעניינה חשד לעבירות מתחום טוהר המידות", נמסר. "במסגרת החיפוש נתפסו מסמכים וחומרי מחשב". ככל הידוע, מדובר בחלק מחקירה סמויה הקשורה לתיק אחר שהיחידה מנהלת.

 

לפי "כלכליסט", גלעד יחסי ממשל ולובינג הוקמה ב-1997 והיא אחת מחברות הלובינג הוותיקות והמובילות בישראל, המתמחה במתן ייעוץ אסטרטגי בזירת הממשל. לאחרונה נשכרה על-ידי מטה המאבק של אילת למניעת סגירת שדה דב וחברת ארקיע. המשרד הוקם על ידי אמיר גלעד שהיה קודם לכן עוזר פרלמנטרי של יו"ר ועדת הכספים. במהלך השנים הצטרף אראל סנדר שהוא בעלים ומנהל עסקים ראשי של הקבוצה.

 

גלעד לובינג עמדה ב-2015 במרכז תחקיר ב"מבט שני" בערוץ הראשון. התחקיר חשף כי החברה נשכרה על ידי יצרניות פרווה אירופיות במטרה לבלום הצעת חוק בכנסת שנועדה להגביל סחר בפרוות. היצרנים האירופיים חששו שחקיקה בישראל תגרור אחריה חקיקה דומה בפרלמנטים במדינות מערביות נוספות.

 

בין השאר נחשף בתחקיר כי ארבעה חברי כנסת דאז הוזמנו לביקורים ממומנים בדנמרק בשנים 2012-2011 על ידי תעשיית הפרוות האירופית, במסווה של ביקור בקהילה היהודית. על פי התחקיר, הם הוטסו במחלקה ראשונה, התארחו במלונות יקרים וסיירו בחוות פרווה, תצוגות אופנה של פרוות ועוד - וכן בקהילה היהודית מקומית.

 

חברי הכנסת הציגו בוועדת האתיקה של הכנסת את הקהילה היהודית בדנמרק כגורם המממן את הנסיעות, אף שהגורם האמיתי היה, כך פורסם אז, תעשיית הפרוות, ואנשי גלעד לובינג שייצגו אותה אף הצטרפו לנסיעה.

 

מחברת גלעד יחסי ממשל ולובינג נמסר: "פעלנו ואנו פועלים תמיד על פי החוק, שהוא נר לרגלינו. אנו משתפים פעולה עם הרשויות באופן מלא על מנת להגיע לחקר האמת באופן מיידי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
משרדי חברת "גלעד"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים