שתף קטע נבחר

החוקר תיאר: "פה הגננת חונקת את הילד", אימהות פרצו בבכי

כאב של הורים: לקול זעקות שבר, תיאר חוקר משטרה את מראות הסרטונים שבהם תועדה כרמל מעודה פוגעת לפי החשד בילדים בפעוטון שבבעלותה בראש העין. "היא מאכילה ילד את מה שהוא הקיא", סיפר נציג המשטרה. אם לילד: "הם עברו גיהינום". מעצרה של מעודה הוארך שוב

 

 

בבית משפט השלום בפתח תקווה נשמעו בצהריים (יום ד') עדויות מצמררות במהלך דיון בעניינה של כרמל מעודה (25), מנהלת הפעוטון מראש העין שחשודה בהכאת פעוטות. "היא חונקת פה את הילד, מכה אותו במגבת", תיאר בדיון חוקר משטרתי סרטון שבו נראית לכאורה החשודה פוגעת בפעוטות. היום עצרה המשטרה את הסייעת של מעודה, צעירה בת 20, בחשד שפגעה גם כן בפעוטות. מחר היא תובא לדיון בהארכת מעצרה.

 

אימהות שנכחו בבית המשפט פרצו בבכי לנוכח תיאוריו של חוקר המשטרה. את הסרטונים הציג החוקר רק בפני השופטת אופיר כתבי-ריבלין, שהאריכה את מעצרה של הגננת בפעם השלישית עד יום ראשון הקרוב.

השלום ראשל
מעודה בבית המשפט(צילום: עמית הובר)

חלק מההורים שנכחו בבית המשפט קיללו את מנהלת הפעוטון ואחרים ניסו להתעמת איתה ופרצו בזעקות שבר. "אני פשוט לא מאמינה שהילדים שלנו היו בגיהינום הזה", אמרה אם לילד בפעוטון. "שמנו את הילדים במקום שנראה לנו הכי טוב, סגרנו את הדלת, ומסתבר שהיה שם גיהינום. אני מזועזעת. אם השופטת, שראתה דברים בחיים שלה, הייתה מזועזעת - מה נגיד אנחנו? רק אלוהים יודע מה הילדים עברו שם".

 

חוקר המשטרה לא חסך כאמור תיאורים קשים מהסרטונים שהוצגו בבית המשפט. "יש ילד שמקיא שם, והיא מאכילה אותו את מה שהוא הקיא בחזרה", סיפר נציג המשטרה. "יש חיות שלא מרימות ככה את התינוקות שלהן".

 

"היא מסוכנת לא רק לילדים" 

החוקר הודיע כי נדרשות עוד פעולות חקירה רבות. לדבריו, "על הסרטונים שמצולמים בארבע מצלמות עובדים שני חוקרים. זה פשוט אירוע מזעזע, זו לא התנהגות של בן אדם נורמטיבי. היא מסוכנת לא רק לילדים, אלא גם לי ולכל אחד".

 

הוא הוסיף כי בידי המשטרה רישומים רפואיים בנוגע לשני פעוטות, כשלפחות במקרה אחד ניתן לקשר בין רישומי הרופא לאירוע שתועד. עוד התגלה בדיון כי הגננת איפסה את המצלמות בפעוטון מהיום שבו נעצרה. לדברי נציג המשטרה, "היא אמרה בחקירה שתכננה לאפס את המצלמות ולמחוק את העדויות. בגלל זה יש חשש לשיבוש. היא הזמינה טכנאי לאפס את המצלמות".

 

השופטת כתבי-ריבלין ציינה בהחלטתה להאריך את מעצרה של מנהלת הפעוטון כי מדובר בעבירות של התעללות פיזית ונפשית בחסרי ישע: "אני סבורה כי קיים חשד סביר הקושר את החשודה למעשים המיוחסים לה בעוצמה גבוהה ביותר. מחומרי החקירה ומהסרטונים שבהם צפיתי עולה אלימות חוזרת ונשנית כלפי פעוטות מלמדים על מסוכנות גבוהה של החשודה. כמו כן פעולות החקירה שנותרו ברובן בנות שיבוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית הובר
מעודה בבית המשפט
צילום: עמית הובר
מומלצים