שתף קטע נבחר

נהג מונית הורשע במעשים מגונים בקשישה עם אלצהיימר

הנהג, שמעון אלבז, הורשע במעשה מגונה בחסר ישע ובסעיף נוסף של מעשה מגונה. השופטים קבעו כי בניגוד לדבריו, אלבז היה מודע למצבה של האישה

אילוס אזיקים/תקיפה/אישום אילוס אזיקים (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את שמואל אלבז, נהג מונית בן 74, בשני מקרים של מעשים מגונים בקשישה חסרת ישע, חולת אלצהיימר הסובלת מדמנציה קשה.

 

אלבז ביצע את המעשים המגונים בשנת 2016, כשהקשישה, בשנות ה-80 לחייה, נסעה במוניתו שלוש פעמים בשבוע ממרכז קשישים לביתה. בכתב האישום נטען כי אלבז היה מודע למצבה הנפשי של הקשישה שתקף.

 

הוא לא הכחיש את המעשים המגונים אך טען כי לא היה מודע להיותה חסרת ישע, ידע כי היא "מחוברת למציאות עם בעיות זיכרון". הוא כפר בכך ששימש כאחראי על הקשישה.

 

השאלה שעמדה במשפט היא אם המגע המיני בוצע תוך ניצול ליקויה השכלי של החולה וללא הסכמתה החופשית.

 

בנה של הקשישה העיד במשפט על מצבה הקשה של אמו וסיפר שאיבדה עצמאותה. לדבריו: "אין לה רצון עצמי. אומרים לה משהו והיא חושבת שזה מה שצריך לעשות. היא לא כל כך מבחינה מה נכון ומה לא". מנהל תחנת המוניות עודכן במקרה, הקליט את הנאשם מתייחס למעשים ואז הגיש תלונה במשטרה נגד הנהג.

 

השופטים קבעו כי הנאשם היה "מודע למצבה של האישה. בעת האירוע לא היה בידיה לתת הסכמה חופשית למגע מיני". נקבע כי הוא ניצל את מצוקתה. הם זיכו אותו ממעשה סדום, אבל הרשיעו אותו במעשה מגונה בחסר ישע ובמקרה נוסף של מעשה מגונה.

 

עו"ד שני פגודה מהסנגוריה הציבורית, המייצגת את אלבז, אמרה: "מדובר באלמן מבוגר ללא עבר פלילי. מר אלבז הסיע במשך כמה חודשים את האישה, וטען כבר מראשית החקירה כי לא ידע שהאישה חולת אלצהיימר. יש לציין שבית המשפט זיכה את אלבז מעבירה של מעשה סדום בידי אחראי. לאחר מתן גזר הדין נבחן את המשך צעדינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים