שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גדר גבוהה ומגנומטרים: דרישות המשטרה לאירוע הגאווה בבת ים
  האגודה לזכויות האזרח פנתה למשטרה במחאה על התנאים שהציבה לקיום אירוע שמיועד למשפחות ולילדים בשבוע הבא. "נטל כלכלי בלתי-סביר, פגיעה בחופש המחאה"


  מצעד הגאווה של תל אביב 2019 (צילום: יאיר שגיא)
  (צילום: יאיר שגיא)

  גדר בגובה שני מטר ומאבטחים עם מגנומטרים: המשטרה הגישה רשימת דרישות מחמירות לאבטחת אירוע הגאווה של הקהילה הגאה בבת ים בשבוע הבא, שייערך ברחבה מחוץ לעירייה.

   

  "משטרת מרחב איילון מערימה דרישות בלתי-חוקיות וקשיים על מארגני אירוע הגאווה בבת ים, הכוללים תנאים שמטילים נטל כלכלי בלתי סביר על המארגנים ופוגעים שלא כדין בחופש המחאה", כתבה עו"ד רוני פלי מהאגודה לזכויות האזרח למפקד מרחב איילון במשטרה נצ"מ יגאל פינק.

   

   דרישות עיריית בת ים לאירוע הגאווה בעיר ()
  הפרסום לקראת אירוע הגאווה

   דרישות עיריית בת ים לאירוע הגאווה בעיר ()
  דרישות המשטרה

  היא הוסיפה כי "האירועים כולם מאורגנים כמחאה על קולות המנסים להדיר את בנות ובני הקהילה מזכויותיהם, ולהסיג לאחור את המאבק של קהילת הלהט"ב. חודש הגאווה נחוץ על כל צבעיו, ועל שלל אירועיו ומצעדיו. אירועי חודש הגאווה הינם אירועי מחאה לכל דבר ועניין".

   

  כזכור, גם במצעד הגאווה בכפר סבא בשנה שעברה התנתה המשטרה את קיום המצעד בגדרות לאורך מסלולו - ולאחר עתירה בנושא חזרה בה. "אנו רואים בחומרה רבה את התנהלות המשטרה בבת ים, ששכחה את תפקידה לאפשר מחאה אזרחית לגיטימית", אמר אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב. "הקהילה הגאה לא תישאר בארון בבת ים או בכל מקום בארץ. נפעל ביחד עם האגודה לזכויות האזרח והפעילים המקומיים בכל הדרכים החוקיות לקיים את אירוע הגאווה בבת ים".

   

  חברת מועצת העיר קטי פיאסצקי-מורג (מרצ), ממארגנות האירוע, אמרה כי "חבל שמנסים למנוע מאזרחים פרטיים להביע את מחאתם, ומאפשרים זאת רק למי שיש לו כסף".

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "בכל מקרה בו מוגשת למשטרת ישראל בקשה לקיום אסיפת מחאה על המארגנים לעמוד בתנאים אשר כוללים היבטים של ביטחון ובטיחות של כלל הציבור, ובתוכם הקהל שמתאסף לממש את זכותו הדמוקרטית. בכדי לאפשר זכויות בסיסיות אלו, משטרת ישראל פועלת, במישור הגלוי והסמוי, הכל במסגרת הכלים שניתנו לנו בחוק.

   

  "כל בקשה נבחנת בהתאם למכלול שיקולים רחב ובהם כמות המשתתפים, הפקת לקחים מאירועי עבר והערכת המצב כשהשיקול המרכזי הוא שמירה על שלום הציבור וביטחונו. כל ניסיון להציג שיקולים אחרים חוטא לאמת ונועד להטעות את ציבור הקוראים. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק ולא תתפשר על ביטחונו, שלומו ובטיחותו של ציבור המשתתפים באירועים אלו ותנקוט בכל הצעדים הנדרשים מכוח החוק במטרה למנוע פגיעה בציבור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים