שתף קטע נבחר

טרור הבלונים לא פוסק: 19 שריפות ביום

בלוני תבערה הציתו בחמש שעות 19 שריפות בעוטף עזה, רובן באשכול ובשער הנגב. באחד המקרים פרצה שריפה ליד אולם ספורט, כשילדים במקום. סגן הרמטכ"ל בטקס סיום קורס הקצינים: "ערוכים לכל תרחיש"

 

 

בזמן שבבחריין ניסו להתניע את עסקת המאה האמריקנית, 19 שריפות פרצו אתמול (ד') בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. רוב השריפות פרצו במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול. שריפה התלקחה גם בשדות נגב.

 

השריפה הראשונה פרצה בשעה 12:07. ב-15:09, בלון הצית שריפה סמוך לאולם ספורט באשכול, בעת שילדים נכחו במקום. עדי ראייה שהבחינו בבלון הזעיקו את רכז הביטחון של היישוב שמנע את התפשטות האש. לא היו נפגעים באירוע. על השריפה האחרונה אתמול דווח בשעה 17:25.

שריפה בלוני בלון בלונים תבערה עוטף עזה טרור הבלונים (צילום: AP)
19 שריפות פרצו בקצת יותר מחמש שעות. שריפה בעוטף עזה(צילום: AP)

שריפה בלוני בלון בלונים תבערה עוטף עזה טרור הבלונים (צילום: AP)
(צילום: AP)

בחמישה מקרים נוספים אותרו בלונים שנחתו בעוטף עזה ולא גרמו לשריפות. בשעות הצהריים נחתו בלונים על כביש 35 במועצה האזורית חוף אשקלון. חבלן הוזעק למקום. בערב נחתו בלונים בחצר בית באשכול ובכביש במועצה האזורית מרחבים.

 

שלשום הציתו בלוני תבערה 20 שריפות בעוטף עזה, באשכול, בשער הנגב ובשדות נגב. בצהריים ערך חמאס ניסוי של שיגור רקטות לעבר הים, וקולות נפץ נשמעו ביישובי העוטף. כמו כן, כמה בלוני נפץ התפוצצו באוויר מעל ובסמוך ליישובים. לא היו נפגעים.

 

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, תקף אתמול את הממשלה וטען כי היא מתעלמת ממצוקת העוטף בעקבות טרור הבלונים. בריאיון לאולפן ynet הוא אמר: "אני מרגיש בתקופה האחרונה שאנחנו די שקופים".

 

"משתיקים אותנו", מחה ירקוני. "מצד אחד דואגים לגדר ומצד שני נותנים לבלונים האלה להפוך לאיום עלינו. האם מדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה דבר כזה? אני חושב שלא. אני חושב שמדינת ישראל צריכה להגיד חבר'ה עד כאן".

 

 
אתמול בשעות הצהריים אמר סגן הרמטכ"ל אייל זמיר כי "אויבנו ממשיכים לנסות לערער את תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, ולא זנחו לרגע את שאיפתם לפגוע בנו. אנו ערוכים לכל תרחיש, לא ניתן מנוח למי שקורא להשמדתנו ונפעל לפגוע בצורה קשה בכל מי שמנסה לפגוע בנו. אנו שומרים על רמת מוכנות גבוהה בכל זירה, קרובה ורחוקה, ופועלים היכן שצריך, מתי שצריך, ובנחישות".
 

שלשום איים חמאס להסלים את המצב, בתגובה להחלטת ישראל להפסיק להעביר דלק לתחנת הכוח בעזה. סגן מנהיג חמאס בעזה, חליל אל-חיה, אמר כי שינויי ישראל במרחב הדיג והפסקת אספקת הדלק לתחנת הכוח שמים את ההבנות במצב מסוכן שהשלכותיו חמורות. לדבריו, "על ישראל להיזהר מהטלת משבריה הפנימיים עלינו".

 

במקביל, יחידת הפרחת בלוני התבערה בעזה הודיעה על חידוש פעילותה כתגובה למה שהם מכנים "אי מחויבותה של ישראל להבנות הרגיעה". לדבריהם, עוטף עזה יהפוך לגהינום במטרה לחייב את ישראל לעמוד בהבנות ההסדרה. שלשום בבוקר הגיעה לרצועת עזה משלחת של האו"ם ונועדה עם הנהגת חמאס בניסיון להנמיך את גובה הלהבות מול ישראל.


פורסם לראשונה 26/06/2019 22:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים