שתף קטע נבחר

ברק על כחול לבן: "צריך להתעורר, קמפיין בחירות זה לא נימוסים והליכות"

לאחר שהודיע שיקים מפלגה חדשה, ראש הממשלה לשעבר מתח באולפן ynet ביקורת על מפלגתו של גנץ אבל קרא לאיחוד בגוש: "להבטיח שלא יתבזבז אף גרגיר". תקף את נתניהו: "אדם מושחת. בהצהרות הון שלו מצאו דברים פליליים". על הכסף שקיבל מקרן וקסנר: "הייתי אזרח, הכל חוקי"

 

 

לאחר שטלטל אמש את המערכת הפוליטית והודיע במסיבת עיתונאים על הקמת מפלגה חדשה, תקף היום (ה') אהוד ברק בריאיון באולפן ynet את התנהלות ראשי כחול לבן: "חיה פצועה, אנשים רואים את הנחישות שלו לנצח בכל מחיר ומהצד השני יש חבורה שנראתה כאילו היא מחפשת ציון גבוה בנימוסים והליכות. קמפיין בחירות זה לא נימוסים והליכות וצריך לעשות את כל מה שצריך - חוץ מלעבור על החוק".

 

הוא הסביר כי ברצונו להביא לאיחוד של גוש המרכז-שמאל, ואמר כי בכחול לבן יש אנשים מצוינים: "בסך הכול צריך להתעורר". לדבריו, "הייתה הזדמנות ולא הצלחנו לנצח". הוא סיפר כי מעולם לא ראה כמות תגובות כפי שקיבל מאתמול, "תגובות מאוד נלהבות, אבל המבחן העיקרי יהיה היכולת ללמוד לקחים כגוש, לא לחזור על טעויות".

אהוד ברק בראיון לאולפן (צילום: אבי מועלם)
"קיבלתי תגובות נלהבות". ברק באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

למה לפצל את גוש השמאל?

"אני בא לאחד אותם, לא הצלחנו לעשות את זה בפעם הקודמת למרות שלגנץ היה הישג חסר תקדים, אני רוצה להגיע לכך שיהיו חיבורים, ניסיתי להשפיע בטוויטר וזה לא עבד. אני מנסה להיכנס פנימה כדי להבטיח שאף אחד לא יפול מתחת לאחוז החסימה, שלא יתבזבז אף גרגיר".

 

ברק התייחס ליוזמה של נתניהו למנוע בחירות וטען: "בראש הרשות המבצעת עומד אדם מושחת. הוא כפה על הכנסת להתפזר והיא לא רוצה לבטל את הפיזור. אני יודע באופן בלתי אמצעי שלא רצו להתפזר, נתניהו כפה את זה בשירות המבצע שלו להיחלץ ממשפט".

בנימין נתניהו (צילום: AFP)
"אדם מושחת". נתניהו (צילום: AFP)

מי ינהיג את הגוש?

"מי שיהיה הכי מתאים להביא את הניצחון. אני לא חשוב, אני הייתי מוכן להיות בעסקי הקנאביס, אני לא מחפש לעצמי משהו, אני מתגייס כדי להבטיח שמה שקרה בבחירות האחרונות לא יקרה עוד פעם".  

 

 

"להחזיר את מדינת ישראל למסלול"

- איך תיקח מהליכוד קולות?

"תראה, פורסם כבר סקר בו גוש השמאל-מרכז קיבל 61 מנדטים, זו תוצאה יוצאת דופן וזה עוד קרה לפני שהודעתי. אנחנו יודעים שבשמאל יש קבוצה לא מבוטלת שמבינה שנתניהו סיים את דרכו, אני יודע מה חושבים עליו חברי הכנסת וחברי ממשלתו, אף אחד לא מעז לעשות את הדקירה הראשונה".

בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
"עם נימוסים והליכות לא מנצחים". גנץ (צילום: מוטי קמחי)

- אתה חמורו של משיח עבור אנשים שמפחדים לפתוח את הפה?

"אני משוחרר מכל שיקול אחר מלבד מה שיקרה פה במדינה, אני מתגייס כדי להביא לכך שהטעויות לא יחזרו על עצמן, הגוש יילחם, אני וחבריי בונים מפלגה מסוג חדש, מה שאנחנו עושים ישנה מהר את הטון של כל השותפים".

 

- זה נשמע כמו סיסמה, איך אתה הולך להביא קולות מאנשי הימין, מה האג'נדה של אהוד ברק חוץ מאנטי ביבי?

"להחזיר את מדינת ישראל למסלול. מה שקורה פה זה הרס של מה שהשקענו, אדם שהשתמש בכל העוצמה של ראש ממשלה כדי לחלץ את עצמו מפלילים, הוא מוכן לרסק את מערכת המשפט, הוא חבר לקיצונים משיחים הזויים לחלוטין. האג'נדה שלי זה שאזרחים יזהו את הברית הבלתי קדושה בין מושחת לקבוצה שלא מקבלת את מרות המדינה, שומעת קולות מהשמיים, מאיצים בה להרוס את מערכת המשפט ואת מערכת החברה האזרחית, לסתום את הפה לתקשורת ולקעקע את הקוד האתי של צה"ל. כל זה כדי לקדם אג'נדה של אפרטהייד יהודי ביהודה ושומרון".

  

"על מה היה המחקר? תשאלו אותם"

ראש הממשלה לשעבר התייחס לפרשת קרן וקסנר, ממנה נטען כי קיבל מיליוני שקלים עבור מחקר שקיים: "הייתי אזרח פרטי והזמינו אצלי מחקר כמו שמזמינים אצלי דברים אחרים. כל הפעילות שלי גלויה, כל דולר מדווח ומשולם עליו מס של 50%".

אהוד ברק בראיון לאולפן (צילום: אבי מועלם)
"בכל חוקי, על הכל שולם מס". ברק באולפן (צילום: אבי מועלם)

 

- אני גם עוסק במחקר מדי פעם, אני לא מקבל מיליונים. על מה קיבלת 2.3 מיליון דולר? מה התוצר?

"אני מסתכל בעיניים ואומר שקיבלתי את התשלום הזה כאזרח, יש הרבה אנשים ששוכרים את השירותים שלי והם מוכנים לשלם הרבה. הכל חוקי, אין שום בעיה ואין חשיבות לשאלה אם המחקר הוא על מלחמת העולם השנייה או על העלייה השנייה, המחקר אצלם ותפנו אליהם.

 

"זו הצלחה של נתניהו שנתון בחשדות פליליים, אצל מבקר המדינה יש 12 הצהרות הון שלי ו-15 של נתניהו, בהצהרות הון של נתניהו מצאו דברים פליליים והמבקר שמונה על ידו נאלץ לשלוח את זה ליועמ"ש שמונה על ידו. מה נתניהו עושה כדי להסיח את הדעת מהדבר הזה? הוא חייב להגיד 'ומה עם ברק?', חייבים להדביק עננה של דבר לא מוסבר לברק".

 

- כולם זוכרים שפירקת את מפלגת העבודה כדי לחבור לנתניהו, איך נדע שלא תעשה את זה שוב, נניח במצב חירום ביטחוני?

"הממשלה היתה אחרת, היו שם בני בגין, מרידור, יעלון ואנוכי. הצטרפתי בגלל עניין קונקרטי, האיום האיראני שאז ישראל היתה צריכה להידרש אליו. הערכתי ואני מעריך גם היום שאני צריך להיות בפנים לטובת כל האזרחים. אני המבקר הכי חריף של נתניהו, הרבה יותר מהאופיזציה ומחלק גדול של התקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים