שתף קטע נבחר

נסגר תיק החקירה נגד בית המטבחיים בחיפה

פרקליטות מחוז חיפה הודיעה כי בכוונתה לסגור את תיק החקירה הפלילית נגד בית המטבחיים בחיפה, לאחר שבחנו את הממצאים משנת 2017, בהם תועדו מספר עובדים במקום כשהם נוקטים באלימות קשה נגד עגלים, טלאים ופרות שהובאו לשחיטה. "ריקבון במערכת האכיפה", אומרים בארגון "אנימלס" ו"תנו לחיות לחיות". בכוונתם לערער על החלטת הפרקליטות

 

 

כשנתיים לאחר פרסום תחקיר של עמותת "אנימלס" בו נחשפה התנהלות קשה כלפי עגלים, טלאים ופרות שהובאו לשחיטה בבית המטבחיים בחיפה, קבעה פרקליטות מחוז חיפה כי לאחר בדיקת התלונה שהוגשה על ידי ארגוני "אנימלס" ו"תנו לחיות לחיות", הוחלט לסגור את תיק החקירה הפלילית.

 

  (צילום: עמותת אנימלס)
(צילום: עמותת אנימלס)

 

בפרקליטות הודיעו לארגונים כי לאחר "בחינה מקיפה של חומר הראיות בתיק, הוחלט לסגור את התיק" וכי הדבר יועבר לידי המשטרה להמשך דיווח על הסיבות לסגירת התיק.

 

בעקבות התיעוד: בית המטבחיים הושבת זמנית

בעמותת "אנימלס" מחו על החלטת הפרקליטות וטענו כי לא פורטו הנסיבות שהביאו להחלטה על סגירת התיק. "למרות החשד להפרות חוק צער בעלי חיים בבית המטבחיים, הוחלט לסגור את התיק", אמרו בתגובה בעמותה.

 

לדבריהם, הועברו חומרים תיעודיים רבים לרשויות, ביניהם ממצאי ביקורת של וטרינרים מפקחים ממשרד החקלאות ותיעוד התנהלות חלק מהעובדים במקום, בהם תועדו שימוש באלימות קשה נגד בעלי החיים.

 

הצילומים שהגיעו לידי צוות החקירות של העמותה נחשפו לראשונה בחדשות 2 וחומרים נוספים נחשפו על ידי ארגון "קירות שקופים" בתוכנית "הצנרת". לאחר פרסום הממצאים בכלי התקשורת ובעקבות הגשת תלונות על ידי הארגונים למשרד החקלאות, אסר המשרד את פעילות המקום לתקופה של כשבועיים וחצי, תוך הגבלת היקפי השחיטה לתקופה נוספת.

 

  (צילום: עמותת אנימלס)
(צילום: עמותת אנימלס)

 

עתירה לבג"ץ לסגירת בית המטבחיים

לאחר שידור התחקיר, משרד החקלאות אסר על פעילות בית המטבחיים לשבועיים וחצי, שלאחריהם היקף השחיטה הוגבל לתקופה נוספת.  הארגונים עתרו לבג"ץ בבקשה "לסגור את בית המטבחיים, לשלול את הסמכתם של הווטרינרים המפקחים המועסקים בו, וליישם מיידית את התכנית לרישות בתי המטבחיים במצלמות פיקוח", ציינו בארגון "אנימלס".

 

על אף ההחלטה של הפרקליטות, בכוונת הארגונים להגיש ערעור על ההחלטה במטרה "לדרוש את העמדת המתעללים לדין".

 

  (צילום: עמותת אנימלס)
(צילום: עמותת אנימלס)

 

"זו תעודת עניות למערכת המשפט בישראל שמעידה על ריקבון במערכת האכיפה וזילות גמורה ביחס לחוק צער בעלי-חיים", אמרו ב"אנימלס" בעקבות החלטת הפרקליטות. "התמונות מעוררות הזעזוע והבחילה ששודרו הן מציאות בלתי נסבלת, ולא פלא שישראלים רבים בוחרים להוציא את הבשר מהצלחת כדי לא לתת את כספם למפעלים מתעללים".

 

בחברה המנהלת את בית המטבחיים בחיפה בחרו שלא להגיב ל-ynet על החלטת הפרקליטות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמותת אנימלס
תחקיר אנימלס בית מטבחיים חיפה
צילום: עמותת אנימלס
מומלצים