שתף קטע נבחר

הדיח את זנדברג: הורוביץ ניצח בקרב על ראשות מרצ

ניצן הורוביץ, שזכה ב-459 קולות מול 389 לזנדברג, ינהיג את המפלגה בקמפיין לבחירות ב-17 בספטמבר. הורוביץ: "מוכנים לשיתופי פעולה עם מפלגות בשמאל". הוא תקף את כחול לבן: 35 מנדטים חסרי מעש ותוחלת". זנדברג: "לא נחמד להפסיד, מאחלת לו הצלחה"

 

 

אחרי קדנציה קצרה, ניצן הורוביץ הדיח אמש (ה') את תמר זנדברג מראשות מרצ. כאלף חברי וחברות ועידת מרצ פקדו את גני התערוכה בתל אביב ובחרו ביושב הראש הבא של המפלגה לקראת הבחירות השניות לשנת 2019 בעוד כחודשיים. הורוביץ זכה ב-459 קולות מול 389 לזנדברג. הורוביץ נאם אחרי ניצחונו ותקף את מפלגת כחול לבן: "35 מנדטים חסרי מעש ותוחלת".

 

ניצן הורוביץ ניצחון יו
הורוביץ נואם אחרי ניצחונו(צילום: טל שחר)
  

הורוביץ רמז בנאום הניצחון שלו על רצונו לאיחוד במחנה השמאל לקראת הבחירות הקרובות ואמר: "אני קורא מכאן לכל המפלגות והגורמים בשמאל ואומר להם - מרצ נכונה להידברות ולשיתופי פעולה על בסיס ערכינו, ערכי השמאל, שהם המפתח לעתידה של מדינת ישראל".

 

הורוביץ תקף את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי "כדי למלט עצמו מהכלא עושה עסקאות של שוחד פוליטי ומפקיר את עתידנו". הוא תקף גם את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שלדבריו "פתאום גילה את הכפייה הדתית. האיש הזה, שלא מחמיץ שום הזדמנות להתנגד לזכויות להט"ב, נישואים אזרחיים ותחבורה בשבת, הוא ישמור עלינו עכשיו? רק מרצ הוכיחה שהיא מתייצבת למאבק הזה על דמותה של המדינה כמדינה חופשית".

 

הוא תקף גם את מפלגת כחול לבן וכינה אותה "בועת סבון" ו-"35 מנדטים חסרי מעש וחסרי תוחלת". הוא הוסיף: "אני קורא מכאן לכל האנשים שבבחירות האחרונות עזבו אותנו לטובת כחול לבן, בואו הביתה, חיזרו אלינו. הצבעתם לכחול לבן, הצבעה אסטרטגית, רציתם החלפת שלטון אבל רק מי שמצביע עם הלב מנצח".

 

"בבחירות הקרובות ניצב לפנינו אתגר מיוחד, יש לנו הזדמנות אמיתית להחלפת השלטון ולהחזיר את התקווה, אני קורא מכאן לכל המפלגות והגורמים בשמאל ואומר להם - מרצ נכונה להידברות ולשיתופי פעולה על בסיס ערכינו עערכי השמאל שהם המפתח לעתידה של מדינת ישראל", הוסיף הורוביץ.  

ניצן הורוביץ ניצחון יו
(צילום: טל שחר)

ניצן הורוביץ ניצחון יו
המנצח והמפסידה - הורוביץ וזנדברג(צילום: טל שחר)

ניצן הורוביץ ניצחון יו
זנדברג, עיסאוי פריג' ומוסי רז צופים בנאום הניצחון של הורוביץ(צילום: טל שחר)
 

זנדברג אמרה אחרי ההפסד בבחירות לראשות המפלגה כי "זה לא נחמד להפסיד, אבל מי שלא מפסיד גם לא מנצח. אני באמת מאחלת המון המון הצלחה לניצן. מרצ בשבילנו יותר גדולה מבן אדם אחד או משניים, זה השמאל של ישראל". זנדברג עוזבת את משרד יו"ר המפלגה אחרי קצת יותר משנה מאז שנבחרה לתפקיד, במרץ 2018.

 

 

ח״כ אילן גילאון, שתמך בהורוביץ במרוץ, אמר: "קודם כל אני רוצה להודות לחברתי ח"כ תמר זנדברג, שותפה חשובה ובכירה לדרך. ברכותיי לחברי ניצן הורוביץ, על הניצחון המרגש. אני מאמין שמרצ בהובלתך תביא אותנו למחוזות חדשים ומשפיעים, ומצפה לשרת לצידך בכנסת ה-22, עם מרצ ושמאל ערכיים, גדולים וחזקים". 

ניצן הורוביץ ניצחון יו
אילן גלאון מברך את היו"ר החדש בנשיקה(צילום: טל שחר)

ניצן הורוביץ ניצחון יו
(צילום: טל שחר)
 

מכחול לבן נמסר בתגובה לדבריו של הורוביץ: "אנחנו בהחלט הגורם היחיד שיכול לנקות את הפוליטיקה הישראלית ולהביא להחלפת שלטון נתניהו. התנשאות כלפי יותר ממיליון ישראלים שהצביעו לכחול לבן לפני חודשיים וחצי אינה מתכון להצלחה".

 

ח"כ עמיר פרץ, המועמד לראשות מפלגת העבודה, בירך את הורוביץ על זכייתו ואמר: "מרצ היא מפלגה חשובה לדמוקרטיה הישראלית. אני מאמין שהיו"ר הנבחר יתרום להצלחת המחנה הדמוקרטי בישראל במאבק המשותף שלנו למען הצדק החברתי, השלום והשוויון ובעבודה המשותפת שלנו להחלפת נתניהו".

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' בירכה גם כן את הורוביץ על בחירתו ומסרה: "ניצן הוא אדם ראוי ביותר, ואני בטוחה שיהיה יו"ר מוצלח ואהוד. שיתוף פעולה בין העבודה ומרצ נראה כעת ראלי מבעבר. בהצלחה ניצן ידידי".

 

גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך את הורוביץ על זכייתו ומסר: "דעותיה של מרצ בשלל הנושאים רחוקות ממני באופן קיצוני, אבל אי אפשר שלא להעריך את ההליך הדמוקרטי שמתרחש במפלגה, הליך שקיים עוד רק בליכוד ובעבודה. אני מברך את ניצן הורוביץ על בחירתו ליו"ר מרצ".

 

יאיר לפיד, מספר 2 ברשימת כחול לבן, כתב בטוויטר כי הוא "מברך את ניצן הורוביץ על זכייתו ליו"ר מרצ. אחריות רבה מונחת לפתחו. בהצלחה". זאת אחרי המתקפה של הורוביץ על כחול לבן בנאום הזכייה שלו.


פורסם לראשונה 27/06/2019 22:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
ניצן הורוביץ
צילום: טל שחר
מומלצים