שתף קטע נבחר

מחאה בעיראק: פרצו לשגרירות בחריין, שרפו דגלי ישראל

מפגינים עלו על גג שגרירות המדינה שאירחה את הסדנה הכלכלית, והניפו דגלי פלסטין ועיראק. עשרות נעצרו, בחריין הודיעה על החזרת השגריר מעיראק. ראש הממשלה הפלסטיני: "הסדנה הכלכלית לא מחוברת למציאות"

 

 

"הסדנה הכלכלית" הסתיימה, אבל המתיחות הבין-ערבית נמשכת: מפגינים עיראקים בבגדד טיפסו אמש (יום ה') לגג שגרירות בחריין, שאירחה את הוועידה בבירה מנאמה. המפגינים הניפו על הגג את דגלי פלסטין ועיראק במקום דגל בחריין, ושרפו את דגלי ישראל.

 

המפגינים, שככל הנראה לא הצליחו להיכנס לתוך הבניין, אלא רק לפרוץ לחצר ולעלות לגג, הסבו נזק למקום. עשרות בני אדם נעצרו, ובעקבות המהומות הודיעה בחריין כי היא מחזירה את השגריר שלה מעיראק.

מהומות עיראק טיפסו על גג שגרירות בחריין מחאה נגד הסדנה הכלכלית (מתוך עמוד יוטיוב)
העימותים בשגרירות בחריין בבגדד(מתוך עמוד יוטיוב)

מהומות עיראק טיפסו על גג שגרירות בחריין מחאה נגד הסדנה הכלכלית (מתוך עמוד יוטיוב)
(מתוך עמוד יוטיוב)

מהומות עיראק טיפסו על גג שגרירות בחריין מחאה נגד הסדנה הכלכלית (צילום: AP)
האבטחה תוגברה אחרי המהומות(צילום: AP)

מהומות עיראק טיפסו על גג שגרירות בחריין מחאה נגד הסדנה הכלכלית (צילום: AP)
(צילום: AP)

לאחר סיום הוועידה התראיין ראש הממשלה הפלסטינית מוחמד אשתייה לסוכנות הידיעות רויטרס והביע ביטחון בכך שאותה ועידה בבחריין לא תוביל לדבר, אף שבממשלו של דונלד טראמפ מאמינים כי זהו השלב הראשון ב"עסקת המאה". "זה לא יותר מסדנה כלכלית שלא מחוברת למציאות", אמר בריאיון ממשרדו ברמאללה. "בחריין הייתה פשוט תרגיל אינטלקטואלי נורא, זה לא יוביל לכלום".

 

"לא ראינו בנייר שום התייחסות לכיבוש, למתנחלים, לפלסטינים, לגבולות 67', לירושלים וכו'", הוסיף אשתייה.  הוא התייחס גם לישראל ואמר: "למרבה הצער, הוויכוח כיום בישראל אינו בין אלו שרוצים לסיים את הכיבוש לבין אלו שרוצים להמשיך בכיבוש. הוויכוח בישראל כיום הוא בין אלו שרוצים להמשיך בסטטוס קוו לבין אלו שרוצים לספח חלקים מהגדה המערבית".

 

"הסדנה הכלכלית" שיזם הבית הלבן והוחרמה על ידי הפלסטינים ננעלה שלשום, וג'ארד קושנר - יועצו הבכיר וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ - יצא ממנה אופטימי. "אנחנו עוזבים את הסדנה הרבה יותר נלהבים מאיך שנכנסנו אליה. עבדנו על זה בשקט במשך הרבה זמן ושמרנו על הקלפים קרוב מאוד לחזה. לא ראיתי ביקורת מהותית על התוכנית שלנו", אמר קושנר.

 

בתדרוך לכתבים התייחס קושנר לביקורות על התוכנית הכלכלית ואמר: "קל להיות נגד דברים אבל זה לא יעזור לעם הפלסטיני ולאזור. ניסינו לקחת את המשימה הקשה של להציע תוכנית מפורטת ותמיד כשיש פרטים זה מזמין ביקורת. אנשים אומרים בצורה אוטומטית שאי אפשר לעשות את זה כי אין תוכנית פוליטית. הם פשוט לא שמו לב שאמרנו במפורש שזה יעבור רק אם יהיה פתרון פוליטי, ולכן הביקורת שהם משמיעים היא לא ביקורת אמינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד יוטיוב
העימותים בשגרירות
מתוך עמוד יוטיוב
מומלצים