שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ישראלי החשוד שעקץ מיליונים מנשים באירופה נעצר ביוון

  הכיר נשים ב"טינדר" תוך התחזות לאיש עסקים, טען כי הוא מאוים - וביקש כסף לחשבון. כך על-פי החשד עקץ שמעון יהודה חיות מיליונים בשלוש מדינות אירופה. היום הוא נעצר ביוון במבצע משותף של משטרת ישראל והאינטרפול

  שמעון יהודה חיות, ישראלי החשוד שהתחזה לאיש עסקים ועקץ מיליונים מנשים אירופיות שהכיר באפליקציית "טינדר", נעצר היום (ו') ביוון בתום מבצע משותף של משטרת ישראל והאינטרפול.

  הנוכל הישראלי (צילום: מתוך האתר VG)
  שמעון יהודה חיות. התחזה לבן עשירים ועקץ מיליונים(צילום: מתוך האתר VG)

  על-פי החשד נגדו, חיות הציג עצמו כסיימון לבייב, מצא את קורבנותיו באפליקציית ההיכרויות "טינדר" - ופיתה אותן תוך מצג שווא של אורח חיים ראוותני. הוא מבוקש בגין הונאה וזיוף בשבדיה, בבריטניה ובנורבגיה. בישראל הוא מבוקש מאז 2017, לאחר שלא הופיע למשפט נגדו בגין אישום בהונאה ובזיוף.

   

  שיטת פעולתו של חיות נחשפה בחודש פברואר בתחקיר של העיתון "VG" הנורבגי. על פי התחקיר, שארך כשישה חודשים וכלל מעקב אחר חיות ואחר קורבנותיו באירופה, הוא נפגש עם הנשים שהכיר דרך האפליקציה וסיפק להן "טעימה" מאורח חייו הראוותני: טיסות במטוסים פרטיים, אירוח במלונות יוקרה וארוחות ערב יוקרתיות. בפועל, לפי התחקיר, הכספים הגיעו מנשים אחרות שמהן עקץ סכומי כסף גדולים.

  הנוכל הישראלי (צילום: מתוך האתר VG)
  חיות ואישה שהונה, מתוך תחקיר העיתון "VG"(צילום: מתוך האתר VG)

  הנוכל הישראלי (צילום: מתוך האתר VG)
  לאחר שפיתח מערכת יחסים - טען שמקבל איומים וביקש סיוע כספי(צילום: מתוך האתר VG)

  לפי עדות של אחת הנשים שהונה לכאורה, חיות הגיע לפגישה הראשונה עם "מאבטח", "עמית עסקי" ו-"מזכירה". בין השניים התפתחה מערכת יחסים ובהמשך הוא ככל הנראה ביקש ממנה סיוע כלכלי בטענה שהוא מקבל איומים. חיות אף שלח לה תמונות וסרטונים שלו ושל המאבטח שלו כשהם מדממים לאחר שלכאורה הותקפו.

   

  האישה סיפרה כי הרגישה "בטוחה מאוד" במחיצתו, שהוא אכן אדם אמיד - ולא חששה שלא ישיב לה את הכספים. לפי העדות, היא לוותה סכומי כסף מעשרה בנקים שונים על מנת לסייע לו, וכעת לא נותר לה דבר. בתחקיר צוין גם כי בסיוע העיתונאי הישראלי אורי בלאו אותר בית הוריו של חיות, ואלה טענו כי לא שוחחו איתו במשך שנים. 

  הנוכל הישראלי (צילום: מתוך האתר VG)
  העברת כספים לחיות, לפי התחקיר הנורבגי(צילום: מתוך האתר VG)

  יקי קהן ()
  עו"ד יקי קהן: "חיות כפר לאורך כל הדרך בחשדות"

  חיות הוא כאמור דמות מוכרת לרשויות החוק בישראל. בתחקיר הנורבגי רואיינה החוקרת חני גלעדי ממשטרת ישראל, שסיפרה כי חיות נאשם בשנת 2011 בישראל בזיוף והונאה, אך נמלט לאירופה. לפני ארבע שנים הורשע בהונאה של שלוש נשים בפינלנד, ולפני שנתיים הוגש נגדו כתב אישום בישראל לאחר שהגיע לארץ בליווי שלושה שוטרים פינים - אך גם למשפט זה הוא לא הופיע. מאז הוגדר כמבוקש.

   

  מפרקליטו של חיות, עו"ד יקי קהן, נמסר בתגובה: "מרשי יצר איתי קשר לפני שעה קלה לאחר שלדבריו נעצר בשדה התעופה באתונה. בשלב זה מצבו המשפטי נבדק. אדגיש כי מרשי כפר לאורך כל הדרך בחשדות המיוחסים לו והדברים יתבררו בעתיד הקרוב בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך האתר VG
  שמעון יהודה חיות ואישה שעקץ
  צילום: מתוך האתר VG
  מומלצים