שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שפיר מזהירה מ"בחירה בלוויה של העבודה"

  הקרב במפלגת העבודה מתחמם: ח"כ איציק שמולי אמר כי התנאים של עמיר פרץ עלולים למחוק את מפלגת העבודה, פרץ טוען שיפעל לחיבור עם ברק, אורלי לוי, ציפי לבני ומרצ. שפיר לא הייתה מוכנה להתחייב לגבי עתידה ותקפה: "שמולי מוכן למסור את המפלגה בשביל מקום אצל ברק"

   

   

  סתיו שפיר בשבתרבות חדרה    (צילום: שבתרבות חדרה)

  סתיו שפיר בשבתרבות חדרה    (צילום: שבתרבות חדרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הקרב על ראשות העבודה עולה שלב: המועמדים בבחירות הפנימיות לראשות המפלגה הסירו את הכפפות - והמירו את הקריאות לאחדות למתקפות אישיות. ח"כ סתיו שפיר תקפה את ח"כ עמיר פרץ ואת יו"ר הסיעה איציק שמולי באירוע שבתרבות בחדרה, והזהירה כי בחירה בפוליטיקה הישנה תהיה "הלוויה ממלכתית". המראיין אטילה שומפלבי שאל שוב ושוב אם היא מתחייבת להישאר במפלגה במקרה שתפסיד. היא חמקה מתשובה ישירה, אך רמזה כי "לא אהיה במקום שלא מוכן לקום להסתער ולהיאבק על המדינה שלנו".

   

  "אם מפלגת העבודה תבחר שוב בפוליטיקה הישנה, אני לא חושבת שהיא תהיה. הבחירה בפוליטיקה הזאת היא בחירה בהלוויה ממלכתית. אם רוצים לבחור בתקווה, חייבים לתת לי להוביל אותה", אמרה. שמולי הגיב לדבריה של שפיר ואמר: "המחויבות שלנו למפלגה היא ללא תנאים. זה הבית. לכן אני מאמין כי חברתי למפלגה סתיו שפיר לא התכוונה לאמירתה הבוקר כי תעזוב את המפלגה במידה ולא תבחר ואני בטוח שתמצא דרך להבהיר את כוונתה. סתיו היא כוח חשוב ושיתוף פעולה בינינו יכול להפיח במפלגה שינוי והתחדשות".

   

  שפיר האשימה את שמולי בניסיון לחבור לראש הממשלה לשעבר: "נשמע שאיציק שמולי מוכן למסור את המפלגה בשביל מקום 4-3 במפלגת אהוד ברק", תקפה, ורמזה לקריאתו של שמולי להתאחד איתו במרוץ: "קראתי שמישהו מהמועמדים אמר שאני צריכה לחבור אליו. אני מכירה במציאות. אנחנו מפלגה של שישה מנדטים. אני אהיה במקום שבו אני יכולה לשנות את ה-DNA של המפלגה".

   

  שפיר זקפה לזכותה את הצטרפותם של 4,000 מתפקדים חדשים למפלגה להצטרפותה למרוץ ואמרה: "הסופר מאיר שלו אמר אתמול שכל המועמדים מצוינים, ושהמפלגה זקוקה למהפכה. המהפכה הזאת היא אני".

   

  שמולי עצמו אמר באירוע שבתרבות בפתח תקווה כי "התנאים המוקדמים שעמיר מציב להליכה משותפת עלולים לכפות על העבודה ריצה עצמאית ובדלנית מסוכנת שעלולה להביא למחיקתה, ולחיסול הסיכוי של הגוש כולו לנצח ולהחליף את שלטון הימין. אסור לנו לחזור על טעויות העבר ובגלל שיקולים אישיים להכשיל את הסיכוי של הגוש לשתף פעולה ולנצח".

   

  שליש סתיו שפיר עמיר פרץ ואיציק שמולי (צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)
  המועמדים לראשות העבודה(צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)

  שמולי הוסיף כי הוא "מאמין שהדרך היחידה גם לשקם את המפלגה וגם לחזק את הגוש היא על ידי יצירת שותפיות וחיבורים מתוך עוצמה. עמיר פרץ עשה המון למען מדינת ישראל והמפלגה ויש לו זכויות רבות, אבל מה שעומד כרגע על הפרק זה מי יכול לבנות את המפלגה מחדש ולהביא לחיבורים כדי לגדול כגוש".

   

  פרץ מצדו אמר כי "עלינו להבין את גודל השעה ולעשות את כל החיבורים הנכונים לצורך סיום שלטון נתניהו והימין. כל נושא אישי יונח בצד לצורך הצלת מדינת ישראל". פרץ מינה את חבר הכנסת לשעבר עמר בר-לב לראש המטה שלו, והורה לו להתחיל את המגעים לחיבור עם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, מפלגת גשר של אורלי לוי, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, ציפי לבני, הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט ויו"ר מרצ הנבחר ניצן הורוביץ.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שבתרבות חדרה
  לא התחייבה להישאר. סתיו שפיר
  צילום: שבתרבות חדרה
  מומלצים