שתף קטע נבחר

קורצים לערבים ולעולים: כחול לבן מקימה מטות מגזריים

בכחול לבן החליטו להילחם עם ליברמן על קולות העולים ולא לוותר על הקול הערבי. ח"כ רם בן-ברק יעמוד בראש המטה שיפנה למגזר הערבי וח"כ יואל רזבוזוב יעמוד בראש המטה שיפנה ליוצאי ברית המועצות לשעבר

לקראת הבחירות הקרובות הוחלט בכחול לבן להקים מטות מגזריים במטרה להילחם על קולות המגזרים החשובים, ובעיקר על קולות המצביעים הערבים והעולים. זאת לאחר שבבחירות הקודמות הוקמו מטות מרכזיים בלבד.

 

ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
ראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד(צילום: עמית שאבי)

אחד ממטות אלה יפנה למגזר הערבי, שבראשו יעמוד ח"כ רם בן-ברק, המשנה לראש המוסד לשעבר. במפלגה הוחלט שלא לוותר על קולות המגזר, וההערכה היא כי לאחר שפורסם על המגעים החשאיים בין נתניהו והליכוד עם המפלגות הערביות, גם בכחול-לבן הבינו כי לא ניתן להתעלם ממצביעים אלה.

 

בנוסף לכך הוחלט להקים מטות שיפנו לקולות העולים מאתיופיה וממדינות ברית המועצות לשעבר. בראש המטה שיפנה ליוצאי ברית המועצות יעמוד ח"כ יואל רזבוזוב. במערכת הבחירות הקרובה צפוי להיות מאבק גם בין כחול לבן לישראל ביתנו על קולות העולים, בעקבות החלטתו של אביגדור ליברמן לנהל קמפיין עם סדר יום בענייני דת ומדינה, שאותו מוביל גם ח"כ יאיר לפיד.

 

בראש המטה שיפנה ליוצאי אתיופיה, יעמדו חברי הכנסת פנינה תמנו שטה וגדי יברקן.

 

בשבוע שעבר הוחלט על איוש המטות המרכזיים של כחול-לבן לקראת הבחירות: הח"כים מאיר כהן ואבי ניסנקורן יעמדו בראש מטה השטח של הקמפיין, ח"כ אורנה ברביבאי תעמוד בראשות מטה הנשים, הח"כים עידן רון ואיתן גינזבורג בראש המטה הגאה. בראש מטה הדרוזים תעמוד ח"כ רד'יר מריח ובראש מטה הצעירים ח"כ רם שפע. מכחול-לבן נמסר, כי "בהמשך יוקמו גם מטות אזוריים ונושאיים נוספים במטרה להגיע לכל קבוצה, מגזר ויישוב בארץ".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ראשי כחול לבן בני דנץ ויאיר לפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים