שתף קטע נבחר

רע"ם תקיים פריימריז חדשים לפני הבחירות הקרובות

במפלגה שתהיה חלק מהרשימה המשותפת הערבית בבחירות הקרובות החליטו לקיים פריימריז חדשים במפלגה, ולא להשאיר את הרשימה כפי שהייתה בבחירות הקודמות. ח"כ מנסור עבאס: "משוכנע שהציבור הערבי יתמוך בצורה מסיבית ברשימה המשותפת"

פריימריז במפלגת רע
ועידת רע"ם(צילום: רע"ם)

ועידת התנועה האיסלאמית והרשימה הערבית המאוחדת (רע"ם) החליטה היום (שבת) ברוב גדול לקיים בחירות מקדימות לרשימה החדשה בעוד שלושה שבועות, ולא להשאיר את הרשימה על כנה. הוועידה התכנסה בכפר קאסם.

פריימריז במפלגת רע
ההצבעה על קיום פריימריז חדשים(צילום: רע"ם)

ח"כ מנסור עבאס אמר כי: "מהרגע הראשון לפיזור הכנסת הבעתי עמדה עקרונית בעד עריכת בחירות מקדימות בוועידת הרשימה הערבית המאוחדת. ההחלטה היום מחזקת את המגמה הדמוקרטית במוסדות רע"ם והתנועה האיסלאמית, ומדגישה את רצון החברים להיות שותפים בקבלת ההחלטות ובעיצוב דמותה של המפלגה".

 

הוא הוסיף: "אני משוכנע שהציבור הערבי יתמוך בצורה מסיבית ברשימה המשותפת ויגדיל את הייצוג הערבי לאחר הכשלון שהיה בבחירות האחרונות. ברשימה הבאה יהיה ייצוג לנשים ברביעיה הראשונה".

  

נציגי ארבע המפלגות שירכיבו את הרשימה המשותפת - רע"ם, בל"ד, חד"ש ותע"ל - סיכמו אתמול על ייפוי כוחה של ועדת פיוס להשלים את הרכבת הרשימה בבחירות הקרובות. ראשי הוועדה הבטיחו לסיים את המלאכה עד מחר בלילה.

 

ח"כ יוסף ג׳בארין (חד"ש) מסר: "התפתחות חשובה זו התאפשרה בזכות הלחץ של הציבור שלנו אשר דרש ריצה משותפת ברשימה אחת. אנו בטוחים כי הרכבת הרשימה תביא להתעוררות רחבה בקרב הציבור הערבי והכוחות הדמוקרטיים היהודיים, ותשמש כוח מניע להעלאת שיעור ההצבעה והגברת הייצוג הפרלמנטרי שלנו. הצלחת הרשימה יכולה להפיל את ממשלת הימין הקיצוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים