שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סגירת שדה דב: נתניהו וסמוטריץ' נועדו הלילה, עיצומים בעיריות
  אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, שדה דב בתל אביב ייסגר מחר. ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לדיון לילי בנושא. בעיריות שונות ברחבי הארץ לא יינתנו שירותי קבלת קהל ובהסתדרות מאיימים להרחיב את העיצומים

   

   

  תפילת מחאה נגד סגירת שדה דב    (צילום: מאיר אוחיון)

  תפילת מחאה נגד סגירת שדה דב    (צילום: מאיר אוחיון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן הלילה (ראשון) לדיון את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לקראת סגירת שדה דב בתל אביב מחר. ככל שנוקפות השעות פוחתים הסיכויים למהלך שימנע את סגירת השדה, על רקע מחאת תושבי אילת.

   

   

  צילום אווירי של שדה דב (צילום: איתי בלומנטל )
  שדה דב מהאוויר(צילום: איתי בלומנטל )
   

   

  חצי חצי בנימין נתניהו בצלאל סמוטריץ' (צילום: יואב דודקביץ' ,יונתן זינדל)
  סמוטריץ' ונתניהו. פגישה לילית(צילום: יואב דודקביץ' ,יונתן זינדל)

  ביום שלישי האחרון הציג סמוטריץ בפני ועדת הכספים של הכנסת מתווה לדחיית פינוי השדה בשלוש שנים, שלפיו ימשיך השדה לפעול וברקע יקודמו התוכניות להפשרת השטח לבנייה, כך שהכול יהיה מוכן לפינוי מיידי כאשר הדחפור הראשון יעלה על הקרקע. ועדת הכספים אישרה את הצעתו פה אחד, אך המתווה הזה מחייב חקיקה, ומשום שאנו מצויים בתקופת בחירות, על פי הנחיות יועמ"ש הכנס אי אפשר לקדם חקיקה פרטית - אלא רק חקיקה ממשלתית. לכן הכדור עבר לראש הממשלה שיחליט האם לקדם את החוק. עד כה לא התערב נתניהו, והסיכוי להעביר חקיקת בזק פוחתים מאוד בחלוף השעות.

   

  שר התחבורה סמוטריץ' בוועדת הכספים    (צילום: ערוץ הכנסת)

  שר התחבורה סמוטריץ' בוועדת הכספים    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בעוד שבמערכת הפוליטית ממתינים בדריכות להחלטת ראש הממשלה בנוגע לעתידו של שדה דב, פרסם ביום חמישי מודיעין טיס ברשות שדות התעופה הנחיות לטייסים וחברות התעופה, שמשמעותן סגירת השדה. בהוראה, שתיכנס לתוקף ב-1 ביולי ב-17:00, נאמר כי כל המידע התעופתי בשדה יופסק זמנית. כמו כן, טייסים שבעבר היו צריכים לדווח ליחידת הבקרה הצבאית של שדה דב, יצטרכו מעתה לדווח ליחידת הבקרה הצפונית. ההנחיות, כפי שפורסמו, תקפות לפי שעה עד 31 בדצמבר 2020.

   

  בתום התייעצות חירום לילית שהסתיימה בלשכתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בהשתתפות ראשי האיגודים בהסתדרות ובכירי הארגון, קרא בר-דוד לנתניהו לשקול ולראות את התמונה הכוללת ולהביא לדחייה של סגירת שדה התעופה. "ככל שתתקבל החלטה לסגירת שדה דב, אשקול בכובד ראש להפעיל צעדים ארגוניים נרחבים במשק החל מיום שני בבוקר", אמר בר-דוד.

   

  צילום אווירי של שדה דב (צילום: איתי בלומנטל )
  שדה דב. תהיה הפתעה ברגע האחרון? (צילום: איתי בלומנטל )

  בר-דוד לראש הממשלה "לקבל את ההחלטה הנכונה, המושכלת והטובה ביותר למען תושבי העיר אילת, תושבי מדינת ישראל וכל העובדים בענפי המלונאות, התיירות והתעופה שעתידים להיפגע ממהלך סגירת שדה דב".

   

  סנונית ראשונה לעיצומים תצא לדרך כבר בבוקר, כאשר ברשויות מקומיות שונות ברחבי הארץ - בתל אביב, בראש העין, בדימונה וביישובים נוספים - לא תהיה קבלת קהל. עיריית תל אביב ועיריית רמת גן הודיעו כי לא יינתנו שירותי קבלת קהל בכל מוקדי השירות העירוניים בשעות 11:00-9:00 בעקבות החלטת השלטון המקומי להשבית את השירותים העירוניים בעיריות ובמועצות, כהזדהות עם מחאת העיר אילת על סגירת שדה דב. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה אמר כי: "אסור לסגור את שדה דב ללא הבטחת תמריצים ואיזונים לטובת נטרול הפגיעה בכלכלת אילת". 

   

  מטה המאבק של תושבי העיר אילת פנה הערב לנתניהו: "אלו הן השעות בהן עלייך לבחור בין מחויבותך למדינה, לאזרחים ולפריפריה לבין מחויבות לטייקוני הנדל"ן ואילי ההון. בשעות הקרובות נבין ונדע האם בחרת בטייקונים ובכסף הגדול ולא באחריות הלאומית ובתושבי הפריפריה! בשעות הקרובות נדע האם אתה הוא האיש שמתעלם מעמדתם החד משמעית נגד הסגירה המידית של 110 חברי כנסת, רוב השרים, כל ראשי הערים, מנהלי קופות החולים ומפקדי חיל האוויר לשעבר! דחה את סגירת המנחת עד לקבלת היתרי בנייה".

   


  פורסם לראשונה 29/06/2019 22:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים