שתף קטע נבחר

בנק לאומי: סאמר חאג' יחיא מונה לתפקיד היו"ר

ד"ר חאג' יחיא יחליף את דוד ברודט, שיפרוש בעוד שבועיים; היום הודיעה מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, על התפטרותה - והמהלך הראשון של היו"ר החדש יהיה למנות ועדה לאיתור מנכ"ל חדש

דירקטוריון בנק לאומי החליט למנות את ד"ר סאמר חאג' יחיא לתפקיד היו"ר, במקומו של דוד ברודט שיפרוש בעוד שבועיים. הוא גבר על המועמדים מולי בן צבי ואוהד מראני. היום הודיעה מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, על התפטרותה - והמהלך הראשון של היו"ר החדש יהיה למנות ועדה לאיתור מנכ"ל חדש. 

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח פורשת - לאחר כהונה של 7 שנים

רקפת רוסק עמינח בוחנת הצטרפות ל-Team8

נטישת המערכת הבנקאית: חדוה בר חייבת לבצע בדק בית

 

ד"ר חאג' יחיא הוא בעל ניסיון מקומי ובינלאומי בכלכלה, בנקאות, שווקים פיננסיים, מסחר, השקעות, אסטרטגיה, וניהול. הוא היה יועץ החוג לכלכלה באוניברסיטה העברית והרצה בקורסים בכלכלה ומינהל עסקים באוניברסיטאות מובילות, בהן הרווארד, MIT והעברית. 

סאמר חאג׳ יחיא (צילום: אוראל כהן)
סאמר חאג׳ יחיא(צילום: אוראל כהן)

 

חאג' יחיא פרסם מחקרים מובילים בתחום האופציות, ההשקעות והמט"ח אשר עיצבו את מדיניות שער החליפין של בנק ישראל וזיכו אותו בפרסים יוקרתיים. הוא הוביל חדשנות והנדסה פיננסית ומילא שורה של תפקידים בכירים בארצות הברית בחברות ייעוץ והשקעות גדולות.

 

יפרוש מתפקידו בקבוצת שטראוס

כיום, חאג' יחיא משמש דירקטור בלאומי, וחבר בוועדות אשראי, אסטרטגיה, השקעות, תשקיפים, והוועדה ליישום המלצות ועדת שטרום. עד לאחרונה היה חבר בוועדות של הבנק לניהול סיכונים, בנקאות דיגיטלית, הפקת לקחים, והוועדה הבלתי תלויה לעניין הלקוחות האמריקאים.

 

הוא משמש כדירקטור חיצוני בקבוצת שטראוס, תפקיד שיצטרך לפרוש ממנו. 

 

חאג' יחיא הוא בעל תואר PhD בכלכלה מ-MIT שבארה"ב, MBA בפיננסים ובנקאות בהצטיינות יתרה, MA בכלכלה בהצטיינות, BA בחשבונאות וכלכלה בהצטיינות, ו-LLB במשפטים מהאוניברסיטה העברית, וכן השלים שנה ד' בחשבונאות באוניברסיטת תל אביב.

 

חאג' יחיא מחזיק בתעודת CFA וברישיון לעריכת דין לאחר שהשלים תקופת התמחות במשרד עו"ד הרצוג, פוקס נאמן. כמו כן, הוא השלים התמחות בחשבונאות במשרד Deloitte.

  

בנוסף חאג׳ יחיא הוא פעיל חברתית, עוזר ותורם בהתנדבות בכמה ארגוניים חברתיים. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
סאמר חאג׳ יחיא
צילום: אוראל כהן
מומלצים