שתף קטע נבחר

רון קובי קיבל ארכה של שבועיים להעברת תקציב עיריית טבריה

שר הפנים דרעי נתן ארכה של שבועיים לרשויות שלא אישרו עדיין את תקציבן. אם התקציב לא יאושר עד 14 ביולי - ראש הרשות יזומן לשימוע שלאחריו ניתן יהיה להדיח אותו. קובי, שהוביל מחאה נגד החרדים, הודיע לאחרונה על ריצה לכנסת

אריה דרעי ורון קובי (צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)
דרעי וקובי. ראש העיר טבריה קיבל ארכה(צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)

שר הפנים אריה דרעי החליט הערב (א') להעניק ארכה של שבועיים לחמש רשויות מקומיות שטרם אישרו את תקציבן לשנת 2019 במליאת מועצת העיר. בין היתר מדובר בארכה עבור ראש העיר טבריה, רון קובי, שלא הצליח לאשר את תקציב העירייה.

 

בלשכתו של דרעי הסבירו כי ההארכה נועדה לאפשר סיכוי נוסף לאישור התקציב בהליך דמוקרטי במליאת המועצות, לפני שיחליט לפזר אותן ולמנות במקומן ועדה קרואה. הרשויות שטרם אישרו את התקציב, מלבד טבריה, הן רהט, אור עקיבא, ירכא ועוספיא.

 

על פי החוק, שר הפנים ראשי לתת לרשות מקומית ארכה שלא תעלה על שלושה חודשים. בסביבתו של דרעי אמרו שההחלטה להעניק ארכה של שבועיים התקבלה לפנים משורת הדין, בהתחשב בכך שלראשי הרשויות הייתה חצי שנה לאישור התקציב מאז שנכנסו לתפקידם.

 

אם התקציב לא יאושר בשבועיים הקרובים - ראש הרשות יזומן לשימוע במשרד הפנים כדי לבחון את המשך כהונותו. אם יוחלט להדיחו ימונה במקומו ראש מועצה מטעם משרד הפנים.

 

טבריה מעוררת עניין רב בעקבות היחסים העכורים בין ראש העיר קובי לשר הפנים דרעי, זאת מכיוון שקובי נושא את דגל המאבק בהתחרדות העיר. בעקבות היחסים בין השניים, האפשרות שדרעי יוכל להדיח את קובי מתפקידו באופן חוקי הפכה את העיכוב באישור התקציב העירוני לנפיץ במיוחד.

 

עם זאת, במשרד הפנים מתעקשים כי ההחלטות לגבי כל הרשויות שלא אישרו את תקציבן תתקבלנה באופן ענייני ללא קשר לזהותו הפוליטית של ראש הרשות.

 

לפני כשבועיים קובי נכשל לאחרונה פעם נוספת לאשר את התקציב, כאשר בתום ישיבת מועצה סוערת הצביעו תשעה חברי מועצה נגד התקציב לעומת שישה שתמכו בו. תקופה קצרה לפני הישיבה הודיע קובי כי יתמודד לכנסת בראש רשימה ימניצת-חילונית וכמה מחברי המועצה הטיחו בו כי הוא "עשה סיבוב" על גבי תושבי העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור
דרעי וקובי
צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור
מומלצים