שתף קטע נבחר

העוצמה שבהר: בין הנראה ללא נראה

אנשים תופסים את השתיקה, או היעדר הדיבור, כחולשה, אך החכמים יודעים שלשקט הפנימי יש כוח רב, ואדם שותק יכול, ברוב המקרים, להיות החכם ביותר בחדר. הוא יודע את זה ולכן אינו מרגיש צורך לעסוק בדיבורים מיותרים. שרונה הפומס על הקשר בין עוצמתם של ההרים סביבנו למה שמתרחש בתוכנו

תורת הפנג שואי עוסקת במגוון רחב של אנרגיות, לרוב משויכת במזרח לאנשים חכמים הנכונים להשקיע בלימוד של תחומים רבים הקשורים זה בז, בשיטות שונות שהקשר בינם לבין בית המגורים הוא חלק יחסית קטן מסך התמונה הכוללת שנקראית פנג שואי, ובשם אחר כולל יותר - מטאפיזיקה סינית. אין מדובר בלימודים מעשיים מזורזים וטכניים, משום שפנג שואי הוא יותר מעיסוק בבתים.

 

לכתבות נוספות בתחום הפנג שואי

 

אחד התחומים העיקריים בפנג שואי, שגם דורש מיומנות מעשית ליבתית רבת שנים, קשור להיכרות עם האנרגיה של האדמה, היכרות עם ההרים המקיפים אותנו מכל עבר, בין אם נבחין בהם וכין אם לא. ההרים הם, למעשה, כלי אחסון של מידע עוצמתי, חוכמה עמוקה המבקשת, כעת יותר מאי פעם, להתקדם אל החזית ולקבל התייחסות.

אילוס אילוסטרציה בוליביה הרים טרק הקרחון הדרומי (צילום: shutterstock)
העוצמה שבהרים(צילום: shutterstock)
 

החוכמה הצלולה והגבוהה הנמצאת בגאיה מבקשת להתעורר בלב של כל אחד מאתנו ובפלנטה. לא ניתן לראות את החוכמה - היא שקטה ופנימית, ולפי התפיסה הדאואיסטית אדם חכם יודע זאת, ולפיכף אינו מגיב. אנשים יכולים לתפוס היעדר דיבור כחולשה, אך חכמים יודעים את חוכמת השקט הפנימית.

 

חוכמה מיוצגת דרך אלמנט המים ולכן ההרים דומים, באופן מטאפורי, לצב גדול עתיק וחכם המייצג את האנרגיה של כיוון צפון, אזור החקר, הצלילות והחוכמה לפי הפנג שואי. הרי אילת הם הנוף המושלם לבחון את הקשר בין מה שנראה למה שלא נראה, קשר בין היין לינג וההשפעה שלו על הפנג שואי ועל העולם שמשתנה.

 

על פי צורת הרי אילת - המרקם, החספוס, הצבע - ניתן לראות את השפעתם על אופי האנשים המתגוררים במקום. שכבות של הרים כשכבות של אנרגיה הנמצאות בסביבה, בבית, ובכל מקום. בסין, למשל, רואים הרים נדירים בעוצמתם ומתוך זה ניתן להבין מדוע המומחיות של הסינים בטופוגרפיה ולמה היה חשוב לבנות את האתרים השונים בקרבת הרים שנבחנו בקפידה ובמיומנות רבה. עוד על ההרים, בסרטון. צפו:

 

 

שרונה פומס , פנג שואי 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד כרמלי
הרי אילת
צילום: גלעד כרמלי
צילום: נוח שחר
שרונה פומס
צילום: נוח שחר
מומלצים