שתף קטע נבחר

אש בין ברק ללפיד: "אל תהיה נערת המים של נתניהו"

אהוד ברק וראשי כחול-לבן הבטיחו באחרונה לא לירות בנגמ"ש. הפסקת האש לא החזיקה יותר מכמה ימים. לפיד נגד ברק: "מפלגה משונה". ברק: "יש הבדל בין מנהיגות לגמישות פרסומית"

 

אהוד ברק ויאיר לפיד (צילום: AFP, אוהד צויגנברג)
ברק ולפיד(צילום: AFP, אוהד צויגנברג)

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק וראשי כחול-לבן שבים להתכתש פומבית - לאחר שרק לפני ימים אחדים הבטיחו לא לירות בנגמ"ש כדי לא לפגוע במחנה המרכז-שמאל. ציוץ חריף וציני של מספר 2 בכחול-לבן ח"כ יאיר לפיד על אהוד ברק ומפלגתו - גרר תגובה מצד מפלגתו של ברק שכינה את לפיד "נערת המים של נתניהו".

 

הבוקר צייץ ח"כ לפיד נגד מפלגתו של ברק וטען כי מדובר ב"מפלגה משונה", כלשונו. "אז אהוד ברק, מספר 1 במפלגה שאין לה שם, אומר שביבי אסון וצריך להפיל אותו ומצרף את אלדד יניב", כתב לפיד. "מספר 2 יאיר גולן אומר שביבי מנהיג אחראי ואפשר לשבת איתו, מספר 4 קובי ריכטר אומר שלא צריך בכלל לגייס חרדים, מספר 5 יאיא פינק הוא בכלל איש של שלי יחימוביץ'. הולך ונבנה פה אירוע משונה".

אהוד ברק ואלדד יניב בבית קפה
ברק ואלדד יניב נפגשים בבית קפה(צילום: יובל חן)

אהוד ברק ויאיר יאיא פינק ()
יאיא פינה וברק. "הולך ונבנה פה משהו משונה"

התגובה של ברק לא איחרה לבוא וממפלגתו נמסר: "עדיף שלפיד יסייע בהחלפת השלטון ולא בלהיות נערת המים של נתניהו. אנחנו נמשיך לפעול באחריות לאיחוד הכוחות על מנת להחזיר את ישראל לערכי היסוד שלה כמדינה ציונית, יהודית ודמוקרטית". עוד נאמר בתגובת מפלגת ברק: "ישראל צריכה שינוי מנהיגותי ושינוי מהותי בדרך ובמדיניות. לזה נדרשים ניסיון, אומץ לב מנהיגותי ויכולת להיישיר מבט אמיתי אל הבעיות הבוערות במטרה לפתור אותן ולא להנציח אותן. זה ההבדל בין מנהיגות לגמישות פרסומית"

 

מי שהצטרף לקרב הציוצים הוא יונתן אוריך, דוברו הפוליטי והאישי של נתניהו, שצייץ ללפיד: "בנאדם, אתה עומד בראש רשימה שיש לה רוטציה, הכלאה בין שלוש מפלגות וארבעה ראשים שחותרים כל אחד לכיוון אחר. מספר 1 שלכם אמר שמספר 4 הוא חמור ומספר 3 חושב שאתה נטל. אלדד יניב נראה כמו פיגורה קונבנציונלית לגמרי לידכם".

כחול לבן (צילום: AFP)
ראשי כחול לבן. "מספר 1 אמר שמספר 4 חמור ומספר 3 חושב שמספר 2 נטל"(צילום: AFP)

בחמישי שעבר צייץ לפיד: "אם בימין ובשמאל תוקפים אותנו, כנראה שאנחנו עושים משהו כמו שצריך". תוך זמן קצר הגיב ברק, או לפחות חשבון הטוויטר שלו, ובציוץ נכתב: "או שאתם לא עושים שום דבר כמו שצריך".

 

הציוץ נמחק במהירות, ובסוף השבוע אישרו גורמים במטה הבחירות של ברק את הפרטים וטענו כי מדובר ב"טעות", כלשונם. לדברי הגורמים, הציוץ הועלה בניגוד למדיניות המוצהרת של ברק שלא לתקוף את כחול לבן ולכן מיד הוסר. במטה של ברק הסבירו עוד כי חשבון הטוויטר של אהוד ברק הוא אישי ורק ברק מורשה לצייץ בו, אבל במקרה זה כנראה אדם אחר צייץ, ולכן הטעות תוקנה באופן מיידי. "ברק יקפיד על מה שאמר כי לא יתקוף את כחול לבן", הסבירו הגורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אוהד צויגנברג
אהוד ברק ויאיר לפיד
צילום: AFP, אוהד צויגנברג
מומלצים