שתף קטע נבחר

עם צמיג קרוע: נחת בשלום בנתב"ג המטוס שהמריא מגרמניה

נחיתת החירום הושלמה ללא נפגעים: מטוס בואינג של חברת הצ'רטר הבולגרית "אלקטרה איירווייז", שהמריא מקלן עם 152 נוסעים ואנשי צוות, נחת בשלום בנתב"ג למרות קרע באחד הצמיגים. מטוסי קרב של חיל האוויר ליוו את המטוס לפני הנחיתה וכוחות הצלה נערכו מבעוד מועד בשדה

 

הדרמה האווירית הסתיימה בשלום: בנמל התעופה בן גוריון נחת אחר הצהריים (יום ב') בשלום מטוס הבואינג של חברת הצ'רטר הבולגרית "אלקטרה איירווויז" שהמריא מקלן. לא דווח על נפגעים. ynet העביר שידור חי מנתב"ג.

 

לאחר המראת המטוס ועליו 152 נוסעים ואנשי צוות, התברר במסלול בגרמניה כי חלקים מאחד הצמיגים נמצאו על הקרקע. בעקבות כך הכריזה רשות שדות התעופה על מצב "חירום 3". מטוסי 16-F של חיל האוויר, שליוו את המטוס הבולגרי לקראת נחיתת החירום, הבחינו כי הצמיג השמאלי בכן הנסע השמאלי נקרע.

הצמיג הפגום של המטוס ()
הצמיג הקרוע

נחיתת המטוס ()
המטוס הבולגרי בזמן הנחיתה בנתב"ג

כוחות חירום רבים, בהם אנשי מד"א, משטרה, כיבוי אש וצה"ל הוזנקו לאבטח את הנחיתה. בית החולים איכילוב בתל אביב נערך אף הוא לנחיתת החירום, ובעקבות כך פונו חלק מהמטופלים במיון הכירורגי.

 

דובר צה"ל מסר לפני נחיתת המטוס הבולגרי כי "כחלק מההיערכות לנחיתת החירום בנמל התעופה בן גוריון הוזנקו זוג מטוסי קרב מסוג 'סופה' שליוו את המטוס החל מכניסתו למרחב האווירי של ישראל. הטייסים בחנו את מצב הגלגלים וזיהו קרע בגלגל השמאלי האחורי של המטוס. כמו כן, קוצרו כוננויות מסוקי חילוץ. לשטח נמל התעופה הוקפצו צוותי חילוץ והצלה ורפואה של צה"ל".

 

נחיתת המטוס ()

נחיתת המטוס ()

 

מסלול טיסת אלקטרה אירוויס הבולגרית שיצאה מגרמניה ונוחתת בנתב
המטוס בדרכו לישראל(צילום: flightradar24)

הכנות לקראת נחיתת החירום של טיסת אלקטרה איירוויס מגרמניה לישראל בנתב
ההיערכות בנתב"ג לנחיתת החירום(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

הכנות לקראת נחיתת החירום של טיסת אלקטרה איירוויס מגרמניה לישראל בנתב
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

 

 

מנכ"ל מד"א אלי בין ציין לפני נחיתת המטוס כי "מיד עם קבלת ההתרעה שעות לפני הנחיתה נערכנו עם למעלה ממאה אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א המאוישים על ידי מאות חובשים ופרמדיקים לאבטח רפואית את נחיתת המטוס. אנחנו בתיאום מלא עם רשות שדות התעופה, משטרת ישראל, כיבוי אש וצה"ל וכולם ערוכים. צוותי מד"א מיומנים ומתורגלים לאירוע מסוג זה ואנחנו מקווים שהמטוס ינחת בשלום וכלל לא יהיה צורך בטיפול של הצוותים שלנו".

 

הרשויות בגרמניה עדכנו כאמור את מגדל הפיקוח בנתב"ג על מציאת חלקי צמיג במסלול ההמראה בקלן לאחר המראת המטוס לישראל. מדובר במטוס בואינג 737 של חברת הצ'רטר הבולגרית.

 

לחברת התעופה הבולגרית "אלקטרה איירווייז" שלושה מטוסים: מטוס בואינג 737 ושני מטוסי איירבוס 320.


פורסם לראשונה 01/07/2019 15:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים