שתף קטע נבחר

ישראל כץ ביקר באבו דאבי במסגרת ועידה של האו"ם

כץ נפגש עם מזכ"ל הארגון אנטוניו גוטרש והעלה בפניו את נושא השבויים והנעדרים הישראליים. בנוסף, קיים פגישה עם גורם בכיר באיחוד האמירויות. השניים דנו בפעילות המשותפת לקידום הקשרים הכלכליים בין המדינות

ישראל כץ בביקור באבו דאבי ()
ישראל כץ בביקור באבו דאבי
שר החוץ ישראל כץ ביקר אתמול (א') באבו דאבי במסגרת ועידת האו"ם לענייני סביבה. זוהי נסיעה ראשונה של שר בכיר ישראלי בכיר למדינה ערבית, מהלך שקרה מיד לאחר הסדנה הכלכלית בבחריין – שבה לא לקחו חלק גורמים רשמיים מישראל.

 

בוועידה פגש כץ גם את מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש והעלה בפניו את נושא השבויים והנעדרים הישראליים. בנוסף, קיים כץ פגישה עם גורם בכיר באיחוד האמירויות.

 

בפגישה נידונו ההיבטים האזוריים והיחסים בין המדינות. הצורך להתמודד מול איומי איראן בנושאי הגרעין, פיתוח הטילים והתמיכה בטרור האזורי והאלימות שמפעילה איראן נגד האינטרסים האזוריים. כמו כן, נידונה הפעילות המשותפת לקידום הקשרים הכלכליים בין המדינות בתחומים שונים, כמו טכנולוגיה מתקדמת, אנרגיה, חקלאות ומים.

ישראל כץ בביקור באבו דאבי ()
ישראל כץ בביקור באבו דאבי
 

כץ הציג את יוזמת "המסילות לשלום אזורי" לחיבור כלכלי ואסטרטגי של סעודיה ומדינות המפרץ, דרך ירדן, לרשת הרכבות הישראלית ולנמלי חיפה בים התיכון.

 

הוא אמר בסיום הביקור: "אני נרגש לעמוד כאן באבו דאבי ולייצג את האינטרסים של מדינת ישראל מול מדינות המפרץ הערביות. זוהי עליית מדרגה משמעותית בקשר בין ישראל לבין מדינות האזור".

 

עוד אמר כץ: "אמשיך לפעול ביחד עם ראש הממשלה לקדם את מדיניות הנורמליזציה מתוך עוצמה שאנחנו מובילים, המבוססת על יכולותיה של ישראל, הן בתחומי הביטחון והמודיעין והן בתחומים האזרחיים השונים. אני רואה בזה את אחד האתגרים המרכזיים בתפקידי כשר החוץ ובכוונתי להמשיך ולהוביל מדיניות זו גם בעתיד".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים