שתף קטע נבחר

נקבר הפלסטיני שנורה למוות על ידי שוטרים בעיסאוויה, רעולי פנים שיגרו זיקוקים

ארבעה ימים לאחר שנהרג מירי של שוטרים בתגובה לשיגור זיקוקים לעברם, הובא הצעיר מוחמד סמיר עביד למנוחות. בני משפחת ההרוג עמדו בתנאי ההלוויה, אולם לאחריה התעמתו רעולי פנים עם כוחות המשטרה

 

 

מוחמד סמיר עביד (19), הפלסטיני שנורה למוות ביום חמישי שעבר על ידי שוטרים לאחר ששיגר לעברם זיקוקים, הובא הערב (יום ב') למנוחות בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים. במשטרת מחוז ירושלים אמרו כי ההלוויה נערכה בכפוף לתנאים וכי בני המשפחה עמדו בסיכומים, פרט לכמה משתתפים שניסו להתסיס את האווירה.

 

במשטרה מסרו עוד כי עם סיום הלוויה, שבה השתתפו 800 בני אדם, החלו כמה רעולי פנים להגיע לפאתי השכונה ולהתעמת עם כוחות המשטרה, תוך כדי שהם מיידים אבנים ובקבוקים ומשגרים לעברם זיקוקים. שלושה מפרי סדר נעצרו, כמה מהמשתתפים קראו "בדם ואש נפדה אותך שהיד".

 

נקבר הפלסטיני שנורה למוות על ידי שוטרים בעיסאוויה, רעולי פנים שיגרו זיקוקים ()
משתתפים בהלוויה נושאים את גופת ההרוג

מחמד מוחמד סמיר עביד הרוג מהומות בשכונת עיסאוויה ()
מוחמד סמיר עביד

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, עמד על היערכות הכוחות והפעילות אל מול מפרי הסדר והמתפרעים. במשטרה ציינו כי במקביל לפעילות הגלויה בשטח, מופעל גם מערך סמוי תוך שימוש במגוון אמצעים, שבאמצעותם מאותרים מפרי הסדר ונעצרים על מנת למצות עמם את הדין.

 

גופתו של עביד הושבה למשפחה רק לאחר משא ומתן מול המשטרה על תנאי ההלוויה. במסגרת התנאים שהוגשו לבית המשפט, צוין כי רק 50 איש יוכלו להשתתף בהלוויה ושתיאסר הנפת דגלים במהלכה.

 

משפחתו של עביד התנגדה לתנאים, ובעקבות כך עתר פרקליטה, עו"ד מוחמד מחמוד, לבג"ץ. המשטרה השיבה לעתירה אך במקביל פתחה ציר של משא ומתן כדי להגיע להבנות. לאחר מכן התפשרו הצדדים ונקבע כי ניתן יהיה לקבור את הצעיר בשכונה ושלא תהיה הגבלת גיל למשתתפים. עוד נקבע כי ההלוויה לא תישא סממנים לאומיים ושלא תופרע בהפרות סדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים