שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מדריך טיולים ישראלי נפל לנקיק בגאורגיה ונהרג
  גופתו של אורי בר, בן 58 שהתגורר בשנים האחרונות בגאורגיה, נמצאה סמוך לגבול רוסיה, באזור המהווה את נקודת המוצא לטרקים. הוא נהרג לאחר שככל הנראה מעד לנקיק. בתו סיפרה: "לאחר שחלה בסרטן פעמיים, החליט לטייל עם כל הכסף שהיה לו. הוא אהב את החופש". בנו ספד לו: "היית יחיד בדורך"

   

  בר אורי, מדריך הטיולים הישראלי שנהרג בגיאורגיה ()
  אורי בר

  טרגדיה בגאורגיה: אורי בר, מדריך תיירים ישראלי, נמצא ללא רוח חיים במחוז קזבגי הסמוך לגבול עם רוסיה, באזור שמהווה את נקודת המוצא לטרקים בהרי הקווקז. בר נהרג ככל הנראה כשמעד לתוך נקיק.

   

  עו"ד זהר גולן, בתו של אורי בר סיפרה: "אנחנו תושבי חיפה. אבי היה חובל בחיל הים במשך 25 שנה והשתחרר בדרגת רב-סרן בגיל 43 לפנסיה מוקדמת. הוא היה מהנדס מערכות אוורור, ולפני שנתיים לקח על עצמו פרויקט של 'אלביט' בגיאורגיה".

   

  לדבריה, "אחרי חצי שנה הוא אמר שחבל לחיות במדינה המדהימה הזו מבלי לטייל בה, עזב את אלביט והתחיל להדריך טיולים בגאורגיה. הוא התאהב בה, והאמת היא שאי אפשר שלא להתאהב בה. הוא גם צלם בחסד, וזה מה שלבסוף הרג אותו. ביום שני הוא קבע עם מטיילים שלא רצו לבוא איתו לטיול זריחה, יצא לטיול בעצמו, כנראה עלה על צוק וכשירד ככל הנראה סטה מהשביל והחליק".

   

  היא הוסיפה כי "הוא ניסה להיאחז בדשא, אבל לא הצליח ונפל. המטיילים שראו שהוא לא מגיע התקשרו לאשתו ובמקביל בית חב"ד, שגרירות ישראל בגאורגיה והמשטרה המקומית התגייסו לחפש אחריו ובשעות הערב מצאו את גופתו".

  בר אורי, מדריך הטיולים הישראלי שנהרג בגיאורגיה ()

  גולן סיפרה כי אביה חלה בסרטן פעמיים, וניצח אותו. "אחרי שהשתחרר מהצבא, הוא נשבע שהוא חי בשביל עצמו. זרמנו עם זה, והוא לקח את כל הכסף שהיה לו כדי לטייל בכל העולם. הוא היה אדם שאהב את החופש".

   

  בפוסט שפרסמה בפייסבוק, כתבה זהר גולן: "אני לא מאמינה שאני כותבת עליך בלשון עבר כשרק לפני כמה חודשים בילינו יחד בגאורגיה. במחשבה שנייה, זה היה טיול פרידה". היא הוסיפה: "כשהייתי בת 15, ותפסת אותי בפעם הראשונה משקרת לך, במקום לסטור לי על הלחי הזמנת אותי לקפה ולימדת אותי את השיעור הכי חשוב בחיים – על אמון. 58 שנים קסומות, זכיתי באבא משכמו ומעלה".

   

  דקל, בנו של בר, ספד לו בפוסט שפרסם בפייסבוק: "אבא, 'ממני תראו וכן תעשו', כך נהגת, בלי לומר. אני רואה אבות של אחרים, אבל הם מהאבות של פעם – אלה שהיו מביאים כסף הביתה, אבל הילדים הם מהם והלאה. אתה היית כנראה יחיד בדורו, היית ה-אבא. בשנים האחרונות הלכת אחרי רחשי לבך, ומהר מאוד הלכת אחרי אהבתך לטבע, לאנשים ולשילוב ביניהם. יצאת לטייל ולקחת איתך חברים למסע, המסע שממנו המשכת הלאה".

   

  בר, בן 58, התחתן לפני 13 שנה עם מירה, מדריכת תיירים גם היא, והם חיו יחד בגאורגיה. הוא הותיר אחריו עוד ארבעה ילדים. אחיו, רפאל, שהיה טייס, נהרג לפני שלוש שנים לאחר שהתרסק עם מצנח רחיפה בחוף בראשון לציון.

   

  הוא הוגדר נעדר מיום שני בבוקר, והחיפושים אחריו נמשכו שעות ארוכות. שגרירות ישראל בגיאורגיה והמחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ מטפלים בסידורי הטסת הגופה לארץ, שצפויה להגיע אליה מחר. הקונסולית בטביליסי סמדר צמח ליוותה את המשפחה מרגע היוודע האירוע הטרגי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים