שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בית שמש: עימותים ואבנים על שוטרים בפינוי בית כנסת לא-חוקי

  תושבים חרדים התעמתו עם כוחות המשטרה שאבטחו הריסת קרוואן לא-חוקי ששימש כבית כנסת. אחד השוטרים נפגע בראשו מאבן ונזקק לטיפול רפואי. העירייה: "נמשיך לאכוף את החוק"

   

  עימותים בבית שמש במהלך פינוי בית כנסת בקרוואן לא-חוקי

  עימותים בבית שמש במהלך פינוי בית כנסת בקרוואן לא-חוקי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עימותים אלימים פרצו אמש (יום ב') בבית שמש בין חרדים לכוחות המשטרה, במהלך פינוי בית כנסת שהוקם בתוך קרוואן לא חוקי בעיר. עובדי העירייה שהגיעו לפנות את המקום ששימש את הציבור באופן לא-חוקי, יחד עם כוח משטרה שאבטח את ההריסה, נתקלו בהתנגדות אלימה מצד מפגינים חרדים רבים.

   

  החרדים שמחו על הריסת המבנה החלו להתפרע במקום, ויידו אבנים וחפצים שונים לעבר השוטרים. אחד השוטרים נפגע בראשו מאחת האבנים שהושלכו, ופונה על-ידי מד"א לצורך קבלת טיפול רפואי.

  בית שמש עימותים יידוי אבנים שוטרים חרדים פינוי בית כנסת קרוואן ()
  פינוי הקרוואן הלא-חוקי

  בית שמש עימותים יידוי אבנים שוטרים חרדים פינוי בית כנסת קרוואן ()

  בחודשים האחרונים פעלה העירייה בכדי להגיע להבנות על פינוי כמה מבנים לא-חוקיים מרצון. בהתאם לכך, לפני מספר חודשים הגיעה העירייה להבנות ולהסכם חתום עם לייפר שלום, הבעלים של הקרוואן ששימש כבית כנסת ברחוב בן איש חי - ולפיו המבנה יפונה על-ידו.

   

  בעירייה אומרים כי לייפר אף נתן צ'ק ביטחון בסך 35 אלף שקלים לעירייה, וכי הוא חתם על הצהרה ובה התחייב לפנות את הקרוואן אל מחוץ לעיר ולהשאירו "ללא כל איש או חפץ". למרות התחייבותו, סירב לייפר בחודשים האחרונים לפנות את המבנה ובכך הפר את ההסכם עליו הוא חתום.

   צו ההתחייבות של בעלי בית הכנסת לפנות את המקום ()
  המכתב שעליו חתם לייפר לפי העירייה
   

  עיריית בית שמש מסרה הבוקר כי "מדובר במבנה שהוצב על קרקע ציבורית, ללא כל אישורים או הקצאות כדין. עיריית בית שמש אינה ששה לעימותים ועל כן הגיעה להבנות עם מר לייפר לפיהן המבנה יפונה על ידו. למרות דרישות חוזרות ונשנות מטעם העירייה לפנות את המבנה, בחר, לצערנו, מר לייפר להפר את ההסכם עליו הוא חתום.

   

  "השטח עליו מונח המבנה הינו רכוש הציבור, כאשר תפקיד הרשות המקומית וחובתה הוא לשמור על ייעודו המקורי. עיריית בית שמש תמשיך ותאכוף את החוק לרווחת כלל התושבים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים