שתף קטע נבחר

פרץ, שמולי או שפיר? מתפקדי העבודה בוחרים יו"ר

65 אלף מתפקדי המפלגה יוכלו להצביע ב-105 הקלפיות ברחבי הארץ שייסגרו בשעה 21:00. שפיר: "רוב הסיכויים שיהיה סיבוב שני ביני לבין פרץ". שמולי: "המרוץ שלי עם פרץ צמוד"

 

 

 

החלה ההצבעה לראשות מפלגת העבודה: כ-65 אלף מתפקדי העבודה יוכלו לבחור היום (ג') את היו"ר הבא של המפלגה באמצעות 105 הקלפיות ברחבי הארץ, שייסגרו הערב ב-21:00. ההצבעה הממוחשבת תוביל לפרסום התוצאות כבר הלילה.

 

שליש סתיו שפיר עמיר פרץ ואיציק שמולי (צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)
המועמדים לראשות מפלגת העבודה(צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)

המועמדת סתיו שפיר אמרה עם הצבעתה כי "המירוץ צמוד, הסקרים צמודים, ואנחנו יודעים וכל קול מכריע. אם כל התומכים שלי ייצאו להצביע - היום אהיה ראש מפלגת העבודה. יש לנו מועמדים מעולים, אבל מה שהמפלגה צריכה זו מהפכה". שפיר הוסיפה: "הסקרים מראים על מירוץ מאוד מאוד צמוד, רוב הסיכויים שיהיה סיבוב שני ושאני אעלה אליו מול עמיר פרץ".

 

ח
שפיר לאחר ההצבעה: "ייתכן שאעלה לסיבוב שני מול פרץ"(צילום: תומי הרפז)

ח
"מאבק צמוד מול פרץ". שמולי(צילום: יובל חן)
עמיר פרץ מצביע בשדרות בפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אילנה קוריאל)
פרץ מצביע בשדרות(צילום: אילנה קוריאל)

המועמד איציק שמולי הגיע לקלפי בבית סוקולוב בתל אביב עם בן זוגו ובנם התינוק. לאחר שהצביע, שמולי ציין אף הוא את המאבק הצמוד בינו לבין פרץ, והביע חשש מפני אחוזי הצבעה נמוכים: "אל תפצלו את הכוח, לכו להצביע", אמר. "יש לנו הזדמנות אדירה לקחת את המפלגה לפרק חדש. מי שרוצה לראות שינוי, חיבורים כניסה של קהלים חדשים - שיחזור הביתה".

 

המועמד עמיר פרץ הגיע להצביע בקלפי בשדרות ביליווי בני משפחה ותומכים, ואמר כי "כל האיחודים והחיבורים נמצאים על השולחן, וייעשו ללא שיקולים פרסונליים". 

 

ח"כ שלי יחימוביץ', שלא הביעה עמדה לגבי מועמד מסוים בפריימריז, גם כן קראה לחברי המפלגה להצביע: "לקחת חלק בהליך דמוקרטי נדיר שאינו מתרחש ברוב המפלגות, ולהיות שותפים לשיקומה של מפלגת העבודה".

 

על מנת לזכות בתפקיד כבר בסיבוב הראשון, יצטרך המוביל לקבל לפחות 40% מקולות הבוחרים. אם אף אחד משלושת המועמדים לא יצליח לעמוד ברף הנדרש - ייערך סיבוב שני בין שני המובילים ביום שלישי הבא. בכירים בעבודה צופים כי רבים מהמתפקדים יעדיפו לוותר על זכותם לבחור את מחליפו של ח"כ אבי גבאי. בפריימריז הקודמים עמד שיעור ההצבעה על כ-60%.

 

פרץ, המועמד המוביל בסקרים, מנסה להכריע את הבחירות כבר בסיבוב הראשון ובכך לנצל את פיצול הקולות בין שמולי לשפיר. לפי ההערכות, בסיבוב שני יהיה לפרץ קושי גדול יותר לנצח. המטרה של חברי הכנסת שמולי ושפיר הפוכה לחלוטין: לגרור את פרץ לסיבוב בחירות שני, מתוך תקווה שקולות המצביעים של המפסיד יעברו אליהם.

 

גם שמולי וגם שפיר טוענים כי לפי הסקרים שבידיהם כל אחד מהם הוא המועמד המוביל אחרי פרץ. לפיכך, השאלה הדרמטית בפריימריז היא האם אחד משלושת המועמדים יצליח לקבל את הרף הנדרש על מנת להכריע את המאבק כבר בסיבוב הראשון.

 

למרות היריבות וההכפשות, מתברר כי שמולי ושפיר קיימו לפני יומיים פגישה חשאית, ניסו לאחד כוחות ולדבר על שותפות - אולם המשא ומתן ביניהם עלה על שרטון. שמולי הציע לשפיר לפרוש, שפיר הציעה מצדה מנהיגות משותפת, אך הפגישה החשאית לא הולידה כאמור דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל
שמולי, שפיר ופרץ
צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל
מומלצים