שתף קטע נבחר

בוחרים בישראל - חוגגים עלייה

לפני שעה קלה נחתה בנתב"ג טיסת עולים שהמריאה מפריז ובה 250 עולים חדשים מצרפת, בלגיה, ברזיל וארגנטינה יחד עם משלחת של הסוכנות היהודית שיצאה מישראל לצרפת כדי לשמוע על האתגרים עמם מתמודדים יהודי צרפת בתקופה זו. העולים החדשים התקבלו בטקס מרגש בסימן "בוחרים בישראל - חוגגים עלייה בסימן 90 שנה לסוכנות היהודית".

בשיתוף הסוכנות היהודית

 

 

טיסת עולים מיוחדת שאירגנה הסוכנות היהודית נחתה היום (ד') אחה"צ בנתב"ג ובה עשרות משפחות, צעירים וילדים שנפרדו מקרובים ומחברים ועלו לישראל כדי לבנות בה את עתידם. אל הטיסה שיצאה מפריז הצטרפו גם עשרות עולים מבלגיה, ברזיל וארגנטינה שעשו את דרכם ארצה. עם נחיתתם וקבלתם בשדה החל טקס תחת הכותרת: "בוחרים בישראל - חוגגים עלייה בסימן 90 שנה לסוכנות היהודית".

 

קודם לכן, משלחת שיצאה מישראל לביקור בצרפת ואליה התלווה יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שנפגש עם ראשי הקהילה ושמע מהם על האתגרים שעמם מתמודדים יהודי צרפת בתקופה הזאת. הרצוג החל את תפקידו כראש הסוכנות היהודית לפני שנה. כעת, במלאת שנה לכהונתו, הוא סגר מעגל כשגם ליווה את העולים מצרפת בפרידה מהקהילה ובמסע המרגש לישראל. יש לציין כי טיסת העולים מפריז היא המרכזית לקיץ זה, קיץ שבמהלכו עלו לארץ אלפי עולים חדשים מכל רחבי תבל.

 

בטקס שהתקיים בטרמינל 1 השתתפו יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שר העלייה והקליטה, יואב גלנט, הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו ואישים נוספים לצד כ-250 עולים שנחתו היום מצרפת, בלגיה, רוסיה, ברזיל וארגנטינה ועוד מאות שעלו בשנה האחרונה מרחבי תבל.

 

בשיתוף הסוכנות היהודית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים