שתף קטע נבחר

נהג האוטובוס שנחסם הזדהה: "אם הייתי יכול, הייתי מפגין"

דוד סנבטו מפתח תקווה, נהג באוטובוס שנחסם על ידי המפגינים בצומת עזריאלי אמר ל-ynet: "זה עושה לי רע בלב. אם יכולתי הייתי מצטרף". אחד המפגינים שחוסמים את האוטובוס: "לא זז מפה, שמח"ש יעשו את העבודה"

 

 

עשרות מפגינים מוחים אחר הצהריים (יום ג') ברחבי הארץ לאחר הלווייתו של סלומון טקה ז"ל שנורה בידי קצין משטרה. בצומת עזריאלי בתל אביב חסמו מפגינים אוטובוס של דן וגם הנהג הזדהה עמם. "זה עושה לי רע בלב, לא רק הילד הזה נרצח, 15 ילדים נרצחו ועל מה. אני הייתי בצבא, לימדו אותי נוהל מעצר חשוד, לא יורים סתם בראש או בלב", אמר הנהג דוד סנבטו ל-ynet: "אם יכולתי הייתי מצטרף להפגנה". 

 

נהג אוטובוס  ()
דוד סנבטו

מנדה, בן 23 מנתניה, שחוסם את האוטובוס יחד עם מפגינים נוספים אמר: "לא חוויתי גזענות או אלימות אבל אני מזדהה ובאתי עם חבריי לעצור את האוטובוס, אני לא מתכוון לזוז. המסר שלי למח"ש - תעשו את העבודה שלכם שלא יקרו כאלה דברים יותר". שוטרים נערכו במרחק מהמפגינים כדי להימנע מחיכוך.

 

בצומת קריית אתא התעמתו מפגינים ושוטרים. המשטרה טענה שנאלצה להגיע למקום בעקבות הבערת צמיגים ויידוי בקבוקים ואבנים. שוטרים עצרו כמה מהמפגינים. צומת קריית אתא חסום לכל הכיוונים והנהגים התבקשו לנסוע בדרכים חלופיות. כביש 4 נחסם במחלף ראשון לציון. חסימות בצומת יקנעם בכביש 70, בכביש 38 באזור בית שמש, בנתניה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.

 

הפגנת האתיופים בעפולה (צילום: אחי תקשורת)
הפגנה יוצאי אתיופיה בעפולה(צילום: אחי תקשורת)

הפגנת האתיופים בקריית אתא (צילום: חסן שעלאן)
הפגנת יוצאי אתיופיה בקריית אתא(צילום: חסן שעלאן)

הפגנת האתיופים בעזריאלי (צילום: יריב כץ)
עימותים בעזריאלי(צילום: יריב כץ)

 

עוד נמסר כי ביום ראשון מתוכננת הפגנת אוהלים בנמל התעופה בן גוריון בחל מהשעה 10 בבוקר. במשטרה ינסו להכיל את ההפגנות אך לא לאפשר חסימות ממושכות, ומעריכים כי יירשמו הפרות סדר במהלך הערב ובמשך כל ימי השבעה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים