שתף קטע נבחר

ממחנה צבאי מפואר למתחם התעסוקה המסקרן ביותר בגוש דן

נמאס לכם מעמידה ממושכת בפקקים בדרך לעבודה? מהצפיפות ומהמחירים המאמירים של שטחי המסחר והמשרדים בתל-אביב? במיקום אסטרטגי בין ראשון לציון לבאר יעקב על שטח המחנה הצבאי ההיסטורי שפונה מוקם "מתחם צריפין" - רובע התעסוקה הבא של ישראל

הביקוש למשרדים בתל-אביב, כידוע הולך וגואה, רק בחמש השנים האחרונות החלה בנייתם של למעלה מ-500 אלף מ"ר משרדים בעיר ומחירי השכירות בשמיים ועומדים היום על כ-100 שקל למ"ר.

 

אולם, על-פי סקירה של חברת הנדל"ן הבינלאומית CBRE, בניגוד לביקוש ולמחירים שבנסיקה, התשואות דווקא במגמת ירידה. המגמה של ירידה בתשואות של משרדים בתל-אביב, מביאה היום את משקיעי הנדל"ן, לחפש אלטרנטיבות מחוץ לעיר. כמו כן, ניתן לראות גם שמוסדות ממשלה, הבנקים הגדולים וחלק מחברות הענק, פוזלים הצידה ובוחנים אפשרויות מחוץ לעיר ללא הפסקה.

 

מגדלי אילה בבאר יעקב (הדמיה: איוולב מדיה)
מגדלי אילה בבאר יעקב(הדמיה: איוולב מדיה)

 

"בניגוד לשנים עברו, כיום מוקמים לא מעט מתחמי תעסוקה מסקרנים ביותר, במרחק קצר מאוד מתל-אביב, שנותנים מענה למשקיעים, לבעלי עסקים וחברות גדולות, שמאסו בפקקים, עבודות הרכבת הקלה, העלייה במחירי השכירות והצפיפות", אומרים איתן לוי וג'קי סויסה, בעלי חברת יזמות הנדל"ן אילה אגם. "משרדים במעגל הראשון והשני של תל-אביב, מהווים היום הזדמנות נדל"נית במיוחד לאור התשואות הגבוהות אשר יכולות להגיע גם לכדי 10%", מסבירים לוי וסויסה, שמתעתדים לבנות את "אילה טאוורס", שני מגדלי משרדים חדישים במתחם צריפין החדש, שצפוי להפוך לאחד ממתחמי התעסוקה הגדולים בגוש דן.

 

מתחם צריפין החדש עתיד להיבנות על שטח המחנה הצבאי ההיסטורי, בין ראשון לציון לבאר יעקב ולכלול 17 אלף יח"ד למגורים ו־1,000,000 מ"ר לשטחי מסחר ולמשרדים המתפרסים על 8 מתחמים. 3 מתחמים בתחום שיפוט של ראשל"צ ו־5 בתחום שיפוט של באר יעקב.

 

המתחם הראשון מתוך שמונת המתחמים שייבנו, הוא מתחם מספר 2, הקרוב ביותר גיאוגרפית לבאר יעקב ויחבר אותו רחוב נעמי שמר הקיים, שם יעבור הקו החום של נת"ע. במתחם 2 יוקמו 3,200 יח"ד ו-180,000 מ"ר תעסוקה ומסחר. המתחם יוקם, בסמוך לצירי תנועה מרכזיים שיאפשרו נגישות מקסימלית לעובדים, באמצעות נגישות מכביש 431 (מודיעין-ראשל"צ), כביש 44, תחנת הרכבת בבאר יעקב והקו החום המתוכנן של הרכבת הקלה שיחבר את העיר לראשון לציון, באר יעקב, אסף הרופא ולקווים לגוש דן ואף לנתב"ג.

 

חברת אילה אגם זיהתה את הפוטנציאל העצום של המתחם, והיא הראשונה להוציא לדרך פרויקט משרדים חדשני ברובע התעסוקה במתחם צריפין. החברה תבנה את "אילה טאוורס" - שני מגדלי משרדים על מגרש בשטח של 5.8 דונם שיכלול כ-38 אלף מ"ר למשרדים וכ-2,000 מ"ר עבור מסחר במפלס הרחוב. שטח כל קומת משרדים כ-1,100 מ"ר. כמו כן, ייבנה חניון תת קרקעי, שיכלול כ-500 חניות. היקף ההשקעה בפרויקט עומד על כ-400 מיליוני שקלים. בימים אלה, החלה החברה בשיווק המשרדים. מחיר החל מ-6,950 ש"ח למ"ר. ההיתרים צפויים להתקבל בתוך כשנה .

 

"המתחם הוא בעל פוטנציאל ההשבחה הגדול ביותר בגוש דן לאור גידול האוכלוסייה הרב הצפוי באיזור בשנים הקרובות", כך על־פי לוי וסויסה. "אין ספק, שבעוד כמה שנים האזור כולו ייהפך ל'סיטי' של גוש דן. אנו רואים כי מפת התעסוקה משתנה, אנשים התעייפו מנסיעות ארוכות ופקוקות בדרך לעבודה וממנה, הקיבעון סביב עבודה רק בתל־אביב מתפוגג אט אט. יש פתיחות רבה וסקרנות לגבי מתחמי תעסוקה במעגל הראשון והשני של תל־אביב, והשילוב עם מחירים 'שפויים' ואטרקטיביים ניכר היטב", מסכמים לוי וסויסה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: איוולב מדיה
הדמיה של הפרויקט
הדמיה: איוולב מדיה
מומלצים