שתף קטע נבחר

הנהג שהותקף בת"א שחזר: "ראיתי את המוות בעיניים"

בריאיון ל-ynet, חצי יממה לאחר שמפגינים יוצאי אתיופיה טיפסו בצומת עזריאלי על רכבו והעלו אותו באש, סיפר הנהג: "עשרות מפגינים קפצו לי על הרכב, זרקו אבנים ושברו את האוטו. שוטרים סמויים יצאו מההמון וחילצו אותי, ותוך כדי השליכו לעברנו בקבוקים ואבנים". הוארך מעצר המצית

 

 

זה היה אחד ממקרי התקיפה הקשים ביום של אנרכיה ברחובות: הנהג שהותקף אתמול (יום ג') בצומת עזריאלי בתל אביב, ולאחר מכן רכבו הועלה באש על ידי מפגינים יוצאי אתיופיה, שחזר בשיחה עם ynet את האירוע שהסתיים כשחולץ ברגע האחרון על ידי בלשי משטרה. "כבר ראיתי את המוות בעיניים", אמר. מעצרו של מצית הרכב, בן 27 מנתניה, הוארך בשלושה ימים.

 

אתמול תועדו עשרות בני אדם תוקפים את הנהג, באירוע במרכז תל אביב שפתח את גל האלימות חסר התקדים, כחלק מהמחאה על מותו של סלומון טקה מירי שוטר בקריית חיים.  "יצאתי מהמשרד וניסיתי להשתלב בכביש ברחוב קפלן, במקום שלא היה חסום על ידי המפגינים", סיפר הנהג בבוקר שאחרי.

הפגנה יוצאי אתיופיה בעזריאלי (צילום: גבי חן)
הרכב עולה באש, לאחר חילוץ הנהג(צילום: גבי חן)

הפגנה יוצאי אתיופיה בעזריאלי (צילום: אנשי הדממה)
טיפסו על הרכב(צילום: אנשי הדממה)

הפגנה יוצאי אתיופיה בעזריאלי (צילום: רויטרס)
והעלו אותו באש(צילום: רויטרס)

הפגנה יוצאי אתיופיה בעזריאלי (צילום: רויטרס)
הפגנה יוצאי אתיופיה בעזריאלי, ליד הרכב הבוער(צילום: רויטרס)

 

 

"חשבתי בהתחלה שאולי ההפגנה נגמרה כי לא ראיתי שוטרים בצומת", שחזר. "עצרתי ברמזור באור אדום, ואז כשהתחלף הרמזור התחלתי לנסוע, ואז עצרו אותי מפגינים. התחלתי לגלוש בעדינות לשוליים כדי לא לפגוע בהם, ואז התחיל אירוע אלים חסר תקדים. אחד המפגינים התחיל לקפוץ לי על האוטו, התחיל להכניס אגרופים לשמשה. כמובן שנתתי גז כי הבנתי שטוב לא הולך להיות פה. אחרי זה שמתי ברקס כדי להעיף אותו מהרכב".

 

"תוך כדי זה", המשיך הנהג, "יש עשרות מפגינים שהתחילו לקפוץ לי על הרכב ולזרוק אבנים. הם שברו את האוטו. ארבעה שוטרים סמויים שיצאו מתוך ההמון הגיעו וחילצו אותי. תוך כדי שהם ממלטים אותי השליכו עלינו אבנים, בקבוקים וריססו גז פלפל, זה היה מפחיד. לי היה ברור שאו שאני ממשיך קדימה בנסיעה ודורס אנשים או שאני יוצא החוצה ואז עובר לינץ'. החלטתי לחכות שיחלצו אותי". הוא חולץ על ידי הבלשים לבניין קריית הממשלה הסמוך, ורכב הליסינג השכור הועלה באש על ידי מפגינים שבהמשך נעצרו.

 

 

 

הנהג, שלטענתו חש סכנת חיים ממשית, הוסיף כי "היו שם חבר'ה שזרקו אבנים לתוך האוטו. בשטחים יורים במקרים כאלה, זה הזוי שזה קורה מרכז תל אביב". לסיום ביקש הנהג להודות לשוטרי מחוז תל אביב שחילצו אותו ברגע האחרון: "החבר'ה שחילצו אותי עשו עבודה מדהימה, אני מוריד בפניהם את הכובע. אני מבין שהמשטרה אפשרה למפגינים לשחרר קיטור, ועד האלימות הם עשו עבודה טובה. השוטרים חילצו אותי בלי אלימות בכלל, למרות שהם קיבלו מכות ואבנים. הם נכנסו, שלפו אותי ויצאו החוצה מתוך ההמון. נכנסתי לצומת בתפיסה אחת ויצאתי ממנה עם תפיסה אחרת לגמרי".

 

הבוקר הוארך בשלושה ימים מעצרו של מצית הרכב, שנשרף כליל. החשוד, תושב נתניה, נעצר זמן קצר לאחר ההצתה על ידי כוחות המשטרה במקום. בית המשפט, שהאריך כאמור את מעצרו, ציין: "אין ספק כי עבירה של הצתת רכב היא עבירה שמלמדת על מסוכנות. מי שמסוגל להבעיר אש ברכב במקום ציבורי, גם אם הדבר נעשה בתוך מחאה, מלמד על עצמו כי הוא אדם מסוכן לציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אנשי הדממה, רויטרס
מטפסים על הרכב ומעלים אותו באש
צילום: אנשי הדממה, רויטרס
מומלצים