שתף קטע נבחר

אחרי הבריחה מדובאי: אשת השליט מבקשת מקלט בבריטניה

האיא, בתו של חוסיין מלך ירדן, היא אשתו השישית של שליט דובאי. היא ברחה אחרי שבתו נחטפה והוחזרה לאיחוד האמירויות. האיא מסתתרת בלונדון ורוצה להתגרש מהשליט, שמפרסם שירים: "לא אכפת לי אם תמותי"

הנסיכה האיא בת חוסיין, רעייתו של שליט דובאי, מסתתרת בלונדון וחוששת לחייה. בתו של המלך חוסיין רוצה להתגרש מבעלה, ולפי הדיווחים מבקשת מקלט מבריטניה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

האיא בת ה-45 ומוחמד בן ראשד אל-מכתום, מיליארדר בן 69, התחתנו ב-2004. הנסיכה הפכה לאשתו השישית של השייח מאיחוד האמירויות, אחד הגברים העשירים בעולם. השנה ברחה האיא לגרמניה וביקשה מקלט. בחודשים האחרונים היא חיה בלונדון, לשם הגיעה עם ילדיה ג'לילה וזייד, בני 11 ושבע. לפי הדיווחים בבריטניה שליט דובאי פתח במאבק משפטי נגדה כדי להחזיר את הילדים הביתה.

הנסיכה האיא בת חוסיין ושליט דובאי שייח מוחמד  (צילום: MCT)
הנסיכה האיא והשליט שייח מוחמד(צילום: MCT)
 

הנסיכה האיא בת חוסיין ושליט דובאי שייח מוחמד  (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

מקורביה של הנסיכה סיפרו שהיא החליטה לברוח אחרי שגילתה עובדות מטרידות על חזרתה לדובאי של שייחה לטיפה – בתו של שייח מוחמד. לטיפה נעצרה בפשיטה בלב ים כשניסתה לברוח לחו"ל, וחבריה סיפרו שאחרי מעצרה היא הוחזרה בכפייה לנסיכות.

 

מאז אותו מקרה הפסיקה האיא להרגיש בטוחה בדובאי. גורם בסביבתה אמר ל-BBC שהנסיכה חוששת שגם היא תיחטף ותוחזר בכוח לדובאי. האיא, שמקורבת למשפחת המלוכה הבריטית, גרה בעבר בממלכה. היא למדה בבית ספר פרטי לבנות ובהמשך באוניברסיטת אוקספורד. האיא הייתה בעברה רוכבת סוסים מקצועית וייצגה את ירדן באולימפיאדת סידני בשנת 2000.

הנסיכה האיא בת חוסיין רעייתו של שליט דובאי שייח מוחמד  (צילום: MCT)
(צילום: MCT)
 

שגרירות איחוד האמירויות בלונדון סירבה להגיב לפרסום, ואמרה שמדובר בעניין פרטי של הזוג. בנוסף למתיחות אפשרית בין איחוד האמירויות לבריטניה מדובר במקרה שעלול להשפיע על היחסים בין האמירויות לירדן. האיא היא אחותו למחצה של עבדאללה מלך ירדן.

 

שייח מוחמד לא הגיב רשמית על בריחתה של אחת מנשותיו, אך לאחרונה פרסם ברשת שירים קורעי לב. "הימים שבהם שיקרת הגיעו לקיצם, לא אכפת לי אם תחיי או תמותי", כתב באחד השירים. באתר הרשמי של השייח מוחמד הוא הסביר שהשירים שהוא כותב משקפים את החוויות האישיות שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
הנסיכה האיא והשייח מוחמד
צילום: MCT
מומלצים