שתף קטע נבחר

שריפה ליד הכינרת: פונו חופים ובתים

15 צוותים פעלו לכיבוי אש שפרצה בקרבת ביה"ח פוריה והתפשטה מזרחה. הופעלו גם מטוסי כיבוי. כ-20 משפחות פונו במושבה כינרת למשך כשעתיים. נופשים מהחופים צינברי וברניקי פונו לאזור חוף שקמים. לאחר כ-5 שעות הושגה שליטה

 

שריפה ליד בית חולים פוריה  (צילום: משה תשובה)
השריפה בצפון, אחר הצהריים(צילום: משה תשובה)

בעקבות שריפה קוצים גדולה שפרצה אחר הצהריים (יום ד') בגליל התחתון, ליד מנחת בית החולים פוריה, פונו למשך כשעתיים כ-20 בתים במושבה כינרת. המשפחות הורשו לחזור לבתיהן לקראת השעה 19:00. שליטה על האש הושגה רק בסביבות 21:00, כחמש שעות לאחר שפרצה, והצירים שנסגרו באזור נפתחו לתנועה.

 

השריפה השתוללה סמוך למנחת הבית של מסוק מד"א שמשרת את כל אזור הצפון. 15 צוותים של כיבוי אש פעלו להשתלט על השריפה והועברה בקשה לארבעה מטוסי כיבוי שיסייעו בפעולות. הצוותים פעלו להגנה על קו הבתים והחממות. בין השאר עלה באש מאהל שהוקם במקום, ושני כלבים שהיו קשורים בו חולצו בשלום. 

 

האש הגיעה גם לרוחצים בכינרת: מרשות הכינרת נמסר כי עקב השריפה פונו הנופשים מהחופים צינברי וברניקי לאזור חוף שקמים הסמוך. החופים נפתחו לאחר מכן לטובת כבאיות לשאיבת מים לצורך כיבוי השריפה.

 

השריפה ליד הכינרת:

כיבוי שריפה שפרצה ליד בית חולים פוריה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

שריפה ליד בית חולים פוריה  (צילום: משה תשובה)
(צילום: משה תשובה)

האש פרצה אחר הצהריים בכמה מוקדים ביער שווייץ ונעה מזרחה לכיוון אכסניית פוריה והמושבה כנרת. האש התפשטה לכיוון אכסניית פוריה, שם כונסו כל האורחים והעובדים בלובי עקב עשן רב במבנים החיצוניים הקרובים לחזית השריפה. לוחמי האש בשיתוף הטייסת הצליחו לעצור את האש מלהכנס לאכסנייה.

 

מדוברות כבאות והצלה במחוז צפון נמסר בתחילה כי כביש 7677 נחסם לתנועה מההצטלבות עם כביש 90 לכיוון צומת פוריה. כביש 90 נחסם מצומת המושבה כנרת עד לכיכר חוף השיקמים.

 

כוחות מד"א פנו לתושבים באזור השריפה והודיעו שכל מי שבא במגע עם החומר מעכב הבעירה שמרססים המטוסים על האזור מתבקש לדווח על כך לגורמי הרפואה בקהילה.

 


פורסם לראשונה 03/07/2019 16:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון
השריפה ליד פוריה
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון
מומלצים