שתף קטע נבחר

נזרת קופלו תעמוד בראש משלחת פליטים בפסטיבל הקדטים

רצת (15.5) מועדון הסמטה בת"א תהיה חתומה על היסטוריה אירופית כשתישא את דגל הוועד האולימפי האירופי במפעל שמהווה האולימפיאדה של היבשת. תתאמן עם הנבחרת הישראלית ותייצג את נבחרת הפליטים

היסטוריה אירופית: נזרת קופלו בת ה-15.5, ממשפחת מבקשי מקלט בארץ, חברת מועדון "הסמטה" בת"א, תצעד ב-20 לחודש בבאקו, כשהיא נושאת את דגל הוועד האולימפי האירופי בראש משלחת הפליטים במשחקי פסטיבל הקדטים האירופי. זה יקרה בטקס הפתיחה של המפעל המהווה למעשה את אולימפיאדת הקדטים של היבשת.

 

המשחקים, במתכונת אולימפית, מאורגנים ע"י הוועד האולימפי האירופי. קופלו, תלמידת בית הספר ביאליק-רוגוזין בת"א ועולה לכתה י', היא אלופת ישראל לקדטיות במרוצי שדה ובריצה ל-3,000 מ'. ככל הידוע, משלחת הפליטים תהיה מצומצמת ולא מן הנמנע אפילו שהרצה תייצג לבדה את המשלחת.

 

נזרת קופלו (צילום: טיבור יגר)
תעשה היסטוריה. נזרת קופלו(צילום: טיבור יגר)

 

קופלו נולדה באריתראה ובגיל 6 הגיע עם אמה לישראל כדי להצטרף לאביה שנמלט קודם לכן מארץ הולדתו הנשלטת בידי הדיקטטורה הדכאנית שם כדי למצוא מקלט בארץ. לפני שלוש שנים הצטרפה למועדון הסמטה שבשורותיו עולים חדשים, מבקשי מקלט וצברים.

 

הוועד האולימפי בישראל החליט שהיא תתאמן ותצא עם נבחרת האתלטיקה הישראלית כשווה בין שווים. רק בבאקו יתפצלו הכוחות וקופלו תייצג את נבחרת הפליטים.

 

גם הופעת נבחרת הפליטים וצעידתה בטקס הפתיחה עם דגל הוועד האולימפי האירופי מהוות תקדים במפעל. כידוע, הוועד האולימפי האירופי מאמץ את מדיניות הוועד האולימפי הבינלאומי ותומך בשילוב של ספורטאים פליטים בתחרויות בינלאומיות רשמיות.

 

זמן השיא שלה ב-3,000 מ' הוא 10:40 דקות. בין הבנים, ייצג את ישראל רץ "הסמטה" אדיסו גואדה, גם כן בריצת 3,000 מ', שבה הוא שיאן ישראל לקדטים (8:20 ד'). גואדה ינסה להגיע בין חמשת הראשונים באירופה, לאחר שאשתקד דורג במקום התשיעי המכובד באולימפיאדת הנוער בבואנוס איירס ובמקום השמיני באליפות אירופה בגיור, הונגריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טיבור יגר
נזרת קופלו
צילום: טיבור יגר
מומלצים