שתף קטע נבחר

התנאי של רפי פרץ לאיחוד בימין: מרזל בחוץ

הווטו של יו"ר איחוד מפלגות הימין השר רפי פרץ: איש הימין הקיצוני ברוך מרזל לא יהיה חלק מחיבור לקראת הבחירות. עוצמה יהודית: "אנו מתפללים שהבית היהודי יעבור את אחוז החסימה והרב רפי לא יצטרך לחזור לחלוצה"

פרסום ראשון: יו"ר איחוד מפלגות הימין ושר החינוך רפי פרץ פוסל את הצטרפותו של איש הימין הקיצוני ברוך מרזל לרשימה אם יהיה לבסוף חיבור בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית בראשותו של איתמר בן גביר. אנשי עוצמה יהודית הודיעו לפני כשבוע על פירוק השותפות, אולם מאז נעשו ניסיונות להגיע לאיחוד מחדש של שלוש המפלגות המרכיבות את איחוד מפלגות הימין.

רפי פרץ ברוך מרזל (צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג)
ברוך מרזל ורפי פרץ(צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג)
  

היו"ר הרב רפי פרץ פסל את הצטרפותו של ברוך מרזל ואף של בנצי גופשטיין והטיל וטו: איחוד עם עוצמה יהודית - כן. ברוך מרזל ברשימה - לא. בשיחות סגורות סיפר פרץ על החלטתו להטיל וטו על מועמד כמו ברוך מרזל וטען כי בוחרי הציונות הדתית רואים במרזל איש קיצוני אשר אינו מקובל על מצביעי הבית היהודי. פרץ אף עשה אבחנה בין מרזל לאיתמר בן־גביר, ואמר כי למרות התדמית של בן־גביר הרי הוא פוליטיקאי הרבה יותר מתון ואינו מוביל קו קיצוני כמו של מרזל וגופשטיין.

  

גורמים במחנה הימין טענו, כי הווטו של הרב פרץ מחריף את היחסים הרעועים בין הבית היהודי לעוצמה יהודית. בתוך כך אמרו גורמים בכירים באיחוד מפלגות הימין, כי מסתמן הסכם לאיחוד בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי בראשות השר בצלאל סמוטריץ', וכי ישנן הבנות כי בינתיים עוצמה יהודית אינה חלק מהסכם כזה. מלשכתו של הרב רפי פרץ לא התקבלה תגובה.

  

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה: "אנו מציעים לרב רפי לפתור את הבעיות עם חבריו למפלגה שמחפשים מועמד יותר פופולרי ממנו ולא להתערב בשיבוץ מועמדים במפלגות אחרות. עוצמה יהודית תהיה בכנסת הבאה ואנו מתפללים שגם הבית היהודי יעבור את אחוז החסימה והרב רפי לא יצטרך לחזור לחלוצה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג
ברוך מרזל ורפי פרץ
צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג
מומלצים