שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הגלידה ההודית שמזעזעת את הישראלים
  מותג מקומם חדש בתת היבשת - גביעי גלידה שעל הקופסה שלהם מתנוסס דיוקנו של הצורר הנאצי. היסטוריון הודי טוען: "זו לא אנטישמיות, האנשים כאן בכלל לא שמעו על השואה"

  גלידה בטעם רע במיוחד: מותג גלידה שהלוגו שמוטבע על קופסאותיו הוא דיוקנו של אדולף היטלר החל לצמוח בהודו. הידיעה על המותג המבחיל פורסמה בעיתון "טיימס אוף אינדיה" ובה נכתב שההודים מעריצים את אדולף היטלר וכי הגלידה אינה המותג היחידי הנושא את דיוקנו. עוד ברשימה: כוסות קפה, תיקים למחשבים ניידים, קסדות לאופנועים, בגדים, כיסוי לטלפון נייד, תכשיטים ומנורות. אלה נמכרים גם באינטרנט וגם בחנויות.

  אריזת גביעי הגלידה בשם
  אריזת גלידה "היטלר"
   

  עוד מגלה העיתון שבחודש שעבר יצא לאור בהודו ספר ילדים בשם "מנהיגים גדולים". את כריכתו מעטרת תמונת היטלר. המנהיג הנאצי הוא כבר שנים ארוכות חביב האומה ההודית. ספרו "מיין קאמפף", שבו פרס את משנתו ותוכניותיו, היה רב-מכר בתת היבשת במשך עשרות שנים, וגם נלמד בשיעורי מנהיגות באוניברסיטאות.

   

  במומבאי יש בית קפה הנושא את שמו, וחברת מנעולים בהודו בחרה לקרוא לעצמה "היטלר". הנהלתה מסרה בתגובה: "בסך הכל בחרנו שם פופולרי שעובד בשבילנו". כשעומתה עם מעשיו המחרידים השיבה: "לנו אין שום קשר לזה".

   

  גם במוסדות החינוך בהודו היטלר מככב, ומורים ומנהלים משתמשים בשמו כמותג לחינוך נוקשה וטוב. גם בסדרות טלוויזיה הודיות עולה שמו כ"אדם שיודע לעשות את העבודה".

   

  היסטוריונים מסבירים את התופעה המקוממת בבורות, ובניתוק של הודו מתקופת השואה. לדבריהם לא מדובר באנטישמיות. פרופ' אנירוד דשפנדה מאוניברסיטת דלהי אמר: "רוב ההודים מעריצים את היטלר בלי לדעת הרבה עליו. האדם הממוצע שלובש חולצה עם דיוקנו לא שמע בכלל על השואה". יש לציין כי במדינות רבות בעולם, ובהן גרמניה ואוסטריה, מכירת מזכרות עם ‘ניחוח’ נאצי אסורה על פי חוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים