שתף קטע נבחר

עמיר פרץ: "אביא 15 מנדטים, ארבעה מהם מהימין"

אחרי ניצחונו בקרב על ראשות העבודה, מתפנה עמיר פרץ לבחינת חיבורים ולקביעת אסטרטגיה לקראת הבחירות. בריאיון לאולפן ynet אמר שהוא מתכוון להביא חזרה ארבעה מנדטים מכחול לבן. לדבריו, אמר לאהוד ברק: "אם תקים מפלגה חדשה, אני אוביל את העבודה"

יו"ר העבודה הנבחר עמיר פרץ מתפנה לבחינת חיבורים וקביעת האסטרטגיה לקראת הבחירות: "יש לי תוכנית 15 המנדטים. אני בטוח שארבעה מנדטים מכחול לבן יחזרו אלינו". עוד אמר בריאיון לאולפן ynet כי "יש טריגר אחד - איך אני מביא הכי הרבה קולות מהימין. התוכנית שלי היא להביא ארבעה מנדטים מהימין, ואיך אנחנו מייצרים אלטרנטיבה גושית להחליף את נתניהו".

  

 

לדברי פרץ, "יש המון מצביעים שהצביעו כחול לבן, שמרגישים שהם היו שותפים להשפלה של מפלגת העבודה, הם היו מוכנים לעשות זה כדי שגנץ יהיה ראש ממשלה והוא לא הביא את זה. אני אביא ארבעה מנדטים מכחול לבן, שני מנדטים מהמגזר הערבי והדרוזי, שלושה מנדטים מאותם 250 אלף קולות שהצביעו לאורלי לוי ולכחלון ומרגישים לא טוב".

 

עוד אמר שפגש בוחרים שאומרים "אני מתלבט בין בנט למרצ" - "אני אומר לך שיש תופעות כאלה, אני לא רוצה לשלול כלום. אני מתכוון לבדוק את זה בצורה רצינית".

 

עמיר פרץ בריאיון ל ynet (צילום: אבי מועלם)
"אביא 15 מנדטים". עמיר פרץ(צילום: אבי מועלם)

 

בתשובה לשאלה אם יחבור לכחול לבן, אמר: "אני מתחיל שיחות, אני פוגש כבר ביום ראשון את בני גנץ, אני אפגוש גם את יאיר לפיד, עפר שלח. קיימתי שיחות ארוכות עם גבי אשכנזי, אני בוחן את המפה מכל עבר, אני אהיה הגורם שיביא לשינוי, החלפת ממשלה, למרות שאני לא מועמד לראשות הממשלה".

 

הוא אמר שייפגש עם ציפי לבני עם שובה מארה"ב: "יש לה מעמד מיוחד. היא ערך חשוב במערכת הפוליטית".

 

פרץ סיפר על פגישתו עם גנץ לפני הפריימריז האחרונים: "אמרתי לו שזה חוסר מזל שלו שאבי גבאי נבחר - הוא אמר שזה טרף קל מבחינתו. שתו לו את המנדטים. אמרתי לו שזו הטעות שלו, כי אם הייתי מועמד הייתי יריב קשה. אולי הוא היה מקבל רק 30 מנדטים, אבל הייתי מביא לו 5-4 מנדטים מימין והוא היה ראש ממשלה".

 

אהוד ברק מסיבת עיתונאים  (צילום: AFP)
"פירקנו את כל המשקעים". פרץ על ברק(צילום: AFP)

ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
פרץ: רוצה חזרה ארבעה מנדטים מכחול לבן(צילום: עמית שאבי)

ציפי לבני (צילום: רויטרס)
"יש לציפי לבני מעמד מיוחד"(צילום: רויטרס)

לגבי הסקרים האחרונים שמנבאים התחזקות לעבודה לאחר בחירתו, אמר: "למדתי משמעון פרס שסקרים זה כמו בושם, לכן אני מתייחס אליהם כמגמה. כשאני רואה את הסקרים אני מבין איזו עבודה קשה מצפה לי, ואני מתכוון לבנות אלטרנטיבה אלקטורלית ואידיאולוגית".

 

 

פרץ שוחח ביממה האחרונה עם בני גנץ, איימן עודה, אהוד ברק, ציפי לבני, ניצן הורוביץ ואורלי לוי-אבקסיס - שלגבי שאלת הצטרפותה אמר כי "אף אחד עדיין לא בא, זו הידברות ראשונה. מתוך ה-250 אלף קולות האלה אני צריך לאתר 100 אלף קולות בלבד. יהיו 15 מנדטים שישנו את המפה הפוליטית ויבנו אלטרנטיבה אידיאולוגית לממשלת ימין בראשות נתניהו".

 

עוד אמר פרץ: "אני מתכוון בשבוע הבא להתחיל בסדרה של שיחות, מיניתי את עמר בר לב להכין את הרקע לשיחות, להגדיר מה אנחנו רוצים, את ההגדרות ניקח לצוות מקצועי שיעשה את הבדיקות".

  

על האפשרות לחבירה עם אהוד ברק, אמר כי "הוא אדם עם הרבה מאוד זכויות, אתה יודע שאני ואהוד ברק לא דיברנו עשר שנים בגלל דברים. אני קיבלתי החלטה לדלג על כל המתווכים ולקיים איתו שיחה ישירה. בשתי פגישות פירקנו את המשקעים ודיברנו על מדינת ישראל, אני אמרתי לו: 'אם תבוא למפלגת העבודה, אין לי שום בעיה לתת לך כל מה שאתה רוצה, גם אם צריך להעמיד אותך כמספר אחד, בתנאי שאתה בא לשקם את הבית ולצאת יחד עם כללים מאוד ברורים. אם אתה בונה מפלגה חדשה ואני נבחרתי כיו"ר, אז אני מוביל את מפלגת העבודה'".

 

פרץ הזכיר כי אנשים הופתעו מכך שהיה מהיחידים שהתייצבו לצד אבי גבאי כשניצח בפריימריז.

 

אולי טעית?

"לא טעיתי כי אי אפשר להיות דמוקרט רק כשאתה מנצח, דמוקרטיה מוכיחים כשאתה מפסיד".

 

שבתי שביט אומר על מצביעי נתניהו שהם חסרי בינה, אתה מקבל את האמירות האלה?

"אני דוחה אותן על הסף, אמירות שערורייתיות, עם כל הכבוד ביטויים כאלה מרחיקים את הסיכוי שלנו לדבר עם מצביעי הליכוד. בשבילי מצביעי הליכוד הם הפתרון ולא הבעיה".

 

מה אתה מבטיח להם? אתה אפילו לא מועמד לראשות הממשלה.

"את הדבר החשוב ביותר, שייכות. הם מרגישים שהשמאל מתנשא עליהם ומביט עליהם כעל מצבור של קולות, איך אמרו עליהם? הצביעו ביבי - טוב שקיבלו טילים. אין גבול? אני מציע להם בית פוליטי, שותפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
עמיר פרץ באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים