שתף קטע נבחר

חמישה מקרי יידוי אבנים לעבר אוטובוסים בלילה: "חציית קו אדום"

אלמונים יידו אבנים לעבר אוטובוס שעליו היו נוסעים וניפצו כמה שמשות - לא היו נפגעים. בבאר שבע יידו אלמונים אבנים לעבר ארבעה אוטובסים שונים וגרמו לנזק רב. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל: "לנקוט יד קשה נגד הפורעים"

 

 

 

חמישה מקרי יידוי אבנים לעבר אוטובוסים אירעו הלילה (ה') בבאר שבע ובנתניה. האירועים הסתיימו למרבה המזל ללא נפגעים בנפש, אך עם נזק כבד לאוטובוסים עצמם. בחברות "מטרופולין" ו"דן" מתחקרים את האירועים.

 

אירוע אחד התרחש בשכונת דורה בנתניה, כשאלמונים יידו אבנים לעבר אוטובוס של חברת "מטרופולין" שעבד בעיר. כתוצאה מהתקיפה נשברו כמה שמשות בצידו הימני של האוטובוס. משטרת ישראל הגיעה למקום ולאחר שהנוסעים פוזרו החלה חקירת האירוע. ממשטרת ישראל נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות.

 

סדרה אלימה של זריקת אבנים לעבר ארבעה אוטובוסים אירעה בבאר שבע. כך למשל דווח בחברה כי חבורת צעירים זרקו בשעה 22:18 אבנים לעבר אוטובוס ברחוב שאול המלך ואבן אחת פגעה בגג האוטובוס. נהג האוטובוס ביצע סריקה בו ולא מצא שום נזק והמשיך בנסיעה כרגיל.

אלמונים יידו אבנים אל עבר אוטובוס של חברת ״מטרופולין״ שעבד בנתניה (צילום: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל)
שמשות שבורות באוטובוס שלעברו יודו אבנים בנתניה(צילום: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל)
 

שמונה דקות קודם לכן דיווח נהג על זריקת אבנים לעברו ליד תחנת האוטובוס ברחוב אברבנאל. הנהג עצר את הרכב בצד וביצע בדיקה כאשר גילה שאחת האבנים פגעה בגג.

 

באזור השעה 21:00 דיווח נהג שעבר ברחוב דרך המשחררים כי ילדים יידו אבנים על האוטובוס שבו נהג וניפצו את השמשה בצידו הימני לפני שנמלטו מהמקום. ב-20:30 יידו אלמונים אבנים על אוטובוס שעבר ליד השוק העירוני וניפצו את השמשה האחורית שלו לפני שברחו מהמקום. באירוע לא היו פצועים.

 

מ"דן בדרום" נמסר בעקבות האירועים: "לצערנו אנו מתמודדים עם אירועי ונדליזם ואלימות לאורך כל השנה ובמיוחד בתקופת החופש הגדול. מדובר בסכנת חיים ונזק גדול לאוטובוסים ופגיעה ברמת השירות. אנו פועלים בשיתוף המשטרה והעירייה על מנת למנוע מקרים כאלו".

 

מארגון נהגי האוטובוסים בישראל נמסר כי "מדובר בחציית קווים אדומים בו אנו נמצאים כפסע מפגיעה בחיי אדם. אין זה ראוי לפגוע באוטובוסים המובילים עשרות נוסעים מידי יום, זו פצצה מתקתקת. הגיע הזמן לנקיטת יד קשה נגד הפורעים. דם הנהגים מותר שוב ושוב".

 

"ארגון נהגי האוטובוסים בישראל וההסתדרות הלאומית קוראים לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' להתערב במשבר ולאמץ את מסקנות דו"ח הארגון המציעים פתרונות מממשיים, בטרם יהיה מאוחר. האם נתעורר חלילה רק כאשר הנהג הבא יירצח?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל
שמשות שבורות באוטובוס בנתניה
צילום: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל
מומלצים