שתף קטע נבחר

4 תיקי סמים הסתיימו במאסר על תנאי

יצא בזול: צעיר שהחל מגיל 17 כבר מכר חשיש, הורשע במגוון עבירות. בשל נסיבות חייו הוא קיבל הזדמנות להוכיח שזנח את דרך הפשע

בית משפט השלום בכפר סבא גזר לאחרונה מאסרים על תנאי וקנס סמלי על בן 21 שהורשע במסגרת הסדר "ניקוי שולחן" בעבירות של החזקת סמים, הספקת סמים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. השופט אביב שרון התחשב בנסיבות חייו הקשות והחריגות של הצעיר, והחליט לתת לו הזדמנות להוכיח שזנח את דרך הפשע.

 

גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון - שלא כלל הסכמה לעניין העונש - בארבעה תיקים פליליים שעמדו כנגד הצעיר על מעשים שביצע בין השנים 2018-2016. בתיק הראשון יוחסו לו שלושה אישומים של אספקת גרם חשיש, החזקת חשיש במשקל 14.37 גרם והחזקת ציוד לטחינת קנאביס.

 

התיק השני כלל אישום על החזקת חשיש במשקל 0.78 שקל לצריכה עצמית, והתיק השלישי עסק בכך שניסה להימלט משוטרים שהגיעו לביתו לחיפוש והשליך כ-99 גרם קנאביס מחולק לשלוש שקיות. בתיק הרביעי הוא הורשע בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הפרת מעצר בית והחזקת 1.44 גרם קנאביס.

 

כחלק מהסדר הטיעון נשלח הנאשם לשירות המבחן אך התסקירים בעניינו היו שליליים נוכח סירובו להשתלב בטיפול ושרידי הסם שנמצאו בבדיקות שהגיש. המדינה הסתמכה על התסקירים וביקשה לגזור על הנאשם תשעה חודשי מאסר בעבודות שירות, לצד קנס, מאסר על תנאי, ופסילת רישיון בפועל ועל תנאי.

 

מנגד, הסניגורית ביקשה להתחשב בגילו הצעיר, בזמן הרב שחלף מאז ביצוע העבירה הראשונה (ארבע שנים) וכן בעובדה שמדובר בקנאביס בכמויות קטנות. היא הוסיפה כי בחודשים האחרונים הנאשם ערך שינוי חיובי בחייו, פתח עסק וכיום הוא נקי מסמים. לפיכך התבקש בית המשפט לגזור עליו ענישה צופה פני עתיד ללא עבודות שירות.

 

השופט שרון נענה לבקשתה וכתב: "החלטתי להימנע מלהטיל על הנאשם עונש מאסר לריצוי בעבודות שרות ולהעניק לנאשם הזדמנות אחת ויחידה להוכיח לבית המשפט כי זנח את דרך הפשע והשימוש בסמים וכי עתה, משבגר, בהגיעו לגיל 21, בחלוף שנתיים מאז ביצוע העבירה האחרונה, פנה לדרך חדשה".

 

השופט ציין כי הוא לוקח בחשבון את כמויות הסם הקטנות, את חלוף השנים מאז ביצוע העבירות, את חרטתו והודאתו של הנאשם, וכמובן את נסיבות חייו המורכבות שבצילן לא פלא שחבר ל"נוער שוליים" והתמכר לסמים. בהקשר זה צוין כי בגיל 16 הנאשם הוצא מביתו על ידי שירותי הרווחה לאחר שחווה התעללות מצד אמו, שאובחנה כחולת סכיזופרניה, נחשף לעבירות פליליות ושימוש בקנאביס מצד אביו, וחווה בעיות רגשיות, חברתיות וכלכליות קשות.

 

השופט הוסיף כי למרות התסקירים השליליים, הנאשם מנסה כיום לייצב את חייו והוא לא רוצה לפגוע במאמציו להשתלב בשוק העבודה.

 

לאור כל אלה החליט השופט לגזור על הנאשם מאסרים על תנאי למשך שלוש שנים (שבעה חודשים שלא יעבור עבירות סמים מסוג פשע ועבירות כלפי שוטרים, ושלושה חודשים שלא ישתמש בסמים ויפר הוראה חוקית), פסילה על תנאי למשך שלוש שנים וקנס של 3,500 שקל.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד רותם נבון פסחה - שלוחת תביעות כפר סבא
  • ב"כ הנאשם: עו"ד רויטל קוצר
  • עו"ד עמי מלול עוסק בפלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
עו"ד עמי מלול
מומלצים