שתף קטע נבחר

פלישה בפלורידה: התושבים נקראים להרוג איגואנות

בבתים, ברחובות, על עצים: האיגואנות הירוקות שהגיעו ממרכז אמריקה הולכות ומתפשטות, והרשויות מבקשות מהתושבים – "תהרגו אותן מתי שרק אפשר"

אוכלוסיית האיגואנות הלא-ילידיות שמתרוצצות בדרום פלורידה גדלה במהירות רבה כל כך, עד שכעת מבקשות הרשויות שם מהתושבים להתחיל להרוג אותן.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

פלורידה איגואנה ירוקה איגואנות (צילום: shutterstock)
הגיעה מהדרום החם. איגואנה(צילום: shutterstock)

הנציבות של פלורידה לענייני שימור החי והדגה פרסמה הודעה שלפיה אנשים מתבקשים לחסל את הלטאות הירוקות הגדולות כשהן צצות בבתים שלהם וכן ב-22 שטחים ציבוריים בדרום פלורידה. בהודעה לא נמסר באילו אמצעים צריכים האזרחים לנסות להרוג אותן.

 

"אנשים שבבעלותם דירה אינם צריכים רישיון כדי להרוג איגואנות בתוך הבית שלהם, ואנחנו מעודדים אותם להרוג איגואנות ירוקות בבית בכל פעם שמזדמנת להם האפשרות", נמסר מהנציבות.

פלורידה איגואנה ירוקה איגואנות (צילום: AP)
נופלות מהעצים. איגואנה בפלורידה(צילום: AP)

האיגואנות אינן מסוכנות לבני אדם או תוקפניות כלפיהם, אך הן פוגעות בקירות ים ובמדרכות ויכולות לחפור מנהרות ארוכות. הן עלולות גם להטיל את צואתן על המזח, על סירות עוגנות ובבריכות שחייה ולשאת סלמונלה. הזכרים מגיעים לאורך של עד מטר וחצי ושוקלים כתשעה קילוגרמים. הנקבות מסוגלות להטיל קרוב ל-80 ביצים בשנה. מזג האוויר החמים של דרום פלורידה מושלם עבור שני המינים.

 

האיגואנות נחשבות לחיה שמוצאה במרכז אמריקה, בחלקים הטרופיים של דרום אמריקה ובכמה איים קריביים. לדברי הרשויות, כמו זנים אחרים שמקורם אינו בארה"ב הן הובאו לפלורידה כחיות מחמד או עלו מבלי שאיש ישים לב על סירות שעשו דרכן למדינה. אחרי הגיען של האיגואנות – הן החלו להתרבות.

פלורידה איגואנה ירוקה איגואנות (צילום: AP)
הן רק נראות מתות. איגואנה שנתפסה בדרום פלורידה(צילום: AP)

לתושבי פלורידה מותר להחזיק בבית איגואנה כחיית מחמד, אך אין חוק המכריז עליה כחיה מוגנת למעט החוק האוסר התעללות בבעלי חיים.

 

איגואנות חיות בפלורידה מאז שנות ה-60 של המאה שעברה, אבל בשנים האחרונות גדל מספרן דרמטית. איגואנות נצפו גם בחלקים הצפוניים של המדינה, אבל כיוון שקשה להן לחיות במזג אוויר קר יותר התפשטותן שם מוגבלת. כשגלי קור פוקדים את פלורידה, כולל את דרומה, נרשמים מקרים רבים של איגואנות שנופלות מעצים ונראות מתות, אך אם מניחים להן – הן חוזרות אחר כך לתפקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"תהרגו כשאפשר". איגואנה
צילום: shutterstock
מומלצים