שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לא רק באוזניות: ביטול רעשים אקטיבי גם במזגן

  מערכת "אלקטרה מיוט" להשתקת פעולת המזגן תושק בשבוע הבא, במחיר שמתחיל באלף שקלים. המערכת היא פרי פיתוח ישראלי, ותוצר של שיתוף פעולה בין חברת אלקטרה לבין סיילנטיום

  אנחנו רגילים לחשוב על טכנולוגיה לביטול רעשים אקטיבי (ANC) בעיקר בהקשר של אוזניות: היכולת שלהן לאטום את הרחשים והרעשים המגיעים מהסביבה, מייצרת חוויית סאונד שכיף להתרגל אליה. אבל ביטול רעשים הוא צעד קדימה בעוד שורה של מוצרים, ופיתוח ישראלי מביא אותו עכשיו גם למערכות המיזוג.

   

  מערכת אלקטרה מיוט (צילום: אלקטרה)
  מערכת "אלקטרה מיוט". פיתוח ישראלי(צילום: אלקטרה)

   

  רגע אחרי שנפתח רשמית הקיץ הישראלי, משיקה חברת אלקטרה את מערכת "אלקטרה מיוט" להשתקה אקטיבית של מערכות מיזוג, תוצר של שיתוף פעולה עם הסטארט-אפ הישראלי הוותיק סיילנטיום. ההכרזה על שיתוף הפעולה הזה הגיעה כבר לפני שנה, ועכשיו הוא מניב פירות: בשבוע הבא יושק הפיתוח הזה, התומך בשלב ראשון במערכות מיני מרכזי. המחירים מתחילים מאלף שקלים להתקנה, במערכות מדגמי EMD Smart 45, 50, 55, SQ 55.

   

   

  ככה זה עובד

  ככה זה עובד

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הרעיון מאחורי הפיתוח פשוט: במקום לסבול מרעשי הפעולה של מערכת המיזוג, שנכנסת לעבודה מאומצת בחודשי הקיץ, מתקינים מערך שבאפשרותו לנטרל את פעולת הרעש. הבחירה במערכות מיני מרכזי היא לא מקרית, שכן מיזוג מרכזי הוא גם הרועש ביותר עבור הנוכחים. מקור הרעש הוא המפוח היושב בתוך היחידה הפנימית, ואחראי על סחרור האוויר. לכן, אלקטרה מיוט יותקן בסמול אליו - בחלק האחורי  של יחידת המיזוג הפנימית, בתוך תיבה.

   

  מערכת ההשתקה האקטיבית כוללת מיקרופונים, רמקולים ובקר שיודע לזהות את תדרי הרעש ולהשתיק אותם. הבקר מפעיל רמקולים שמסוגלים לייצר את אותם תדרים - רק בפאזה הפוכה, ובכך להשתיק את הרעש. כל זאת, לטענת אלקטרה, מבלי לפגוע ביכולת הפעולה של המזגן או באיכות המיזוג.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים