שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אברי גלעד צחק על הקהילה האתיופית בשידור - והתנצל: "הייתי היחיד שזה שעשע אותו"

  לאחר שהציע ליוצאי הקהילה האתיופית לחבוש כובעים מחודדים כדי להבדיל את עצמם מסודנים ואריתראים, אברי גלעד מבקש סליחה על דבריו: "מתנצל בפני כל מי שנפגע. בשידור חי לא הכל יוצא מאורגן לתפארת"

  מגיש הרדיו והטלוויזיה אברי גלעד התנצל היום (ה') על הדברים שאמר אתמול בתוכנית הרדיו שלו בגלי צה"ל על הקהילה האתיופית. ההתנצלות מגיעה לאחר שבמהלך שיחה עם אביב מלסה, איש חינוך מהקהילה האתיופית, הציע גלעד בבדיחות דעת שכדי להיבדל מהאריתראים ומהסודנים, בני הקהילה האתיופית צריכים לחבוש כובע מחודד.

   

  "קהילה חלשה ומוחלשת ולמרבה הצער יש לה יצוג רב בקהילה העבריינית, במיוחד של עבירות רכוש,מין וכאלה, זו הקהילה האריתראית והסודנית", אמר גלעד בתוכניתו "משפחה גרעינית" לצד המגישה שרון קנטור, "ועכשיו כשאתה מחפש אנשים או פעילות אתה לא יודע זה... אולי אתם צריכים ללכת עם איזה כובע מחודד?" .

   

  תמונה של אברי גלעד (צילום: שאול גולן)
  (צילום: שאול גולן)

  האמירה עוררה זעם ברשתות החברתיות ומגיש הטלוויזיה פרסם התנצלות על דבריו. "אתמול אמרתי בגלי צה"ל דברים שפגעו באחינו בני הקהילה הישראלית יוצאת אתיופיה ובקהילה האריתראית בארץ, קודם כל אני מתנצל בפני כל מי שנפגע לא בצדק", כתב גלעד בחשבון הפייסבוק שלו. "הדברים שאמרתי היו ציטוט של דברים ששמעתי מאנשים בקהילה האתיופית שמאשימים בשיטור היתר על בני הקהילה את העבריינים מקהילות מסתננים. הוספתי גם בדיחה על כובעים מחודדים שנראתה לי מצחיקה באותו רגע, אבל בדיעבד כנראה שהייתי היחיד שזה שעשע אותו. מתנצל. בשידור חי לא הכל יוצא מאורגן לתפארת. אני תמיד בעד הקהילה ומוכיח את חברותי באלף הזדמנויות, כולל עריכת טקסי חתונה בקהילה ועוד.

   

  אני מתנצל גם בפני כל אדם אריתראי שומר חוק שנפגע מדבריי. הנתונים על פשיעת מסתננים ידועים, אבל ברור שאין להכליל ויש אנשים רבים שאינם מפירים כל חוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  אברי גלעד
  צילום: שאול גולן
  לאתר ההטבות
  מומלצים