שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת הרצח והמטענים בחיפה: כל החשודים שוחררו
  חודש אחרי המעצר המתוקשר שוחררו כל החשודים בהנחת המטענים באזור חיפה, שהביאו למות אדם ולפציעה קשה של שניים נוספים. בית המשפט המחוזי קבע לאחרונה כי החקירה הגיעה למבוי סתום. הסנגורים: "המעצר המתקושר הסתים בקול ענות חלושה"

  חודש לאחר מעצרם המתוקשר של שישה חשודים בפרשת הרצח והמטענים בחיפה, אתמול (ה') שוחררו אחרוני החשודים. הנחת המטענים הביאה למותו של אדם ולפציעתם החמורה של שנים נוספים.

   

   

  המעצר בוצע לפני כחודש והוגדר כפיענוח מוצלח של שורת מעשי אלימות קשים. הראשונים היו ניסיונות החיסול של שי אוחנה, עבריין תושב הקריות, שהסתכסך עם עבריין אחר ואף ריצה עונש מאסר בשל ירי. ברכבו של אוחנה הוטמן מטען בעת שחנה באילת. בפעם אחרת פוצץ רכבו בחיפה בעת שהיה בתוכו עם חברתו, השניים נפצעו קשה. אירוע נוסף היה הטמנת מטען ברכבו של אבי טובול מנשר, שנרצח בפיצוץ.

   

  העצורים היו שני עבריינים שעימם היו הקרובנות מסוכסכים, אדם שהוגדר על ידי המשטרה כ"קבלן" שהתבקש לבצע את הפיצוצים ושלושה חשודים במעשים עצמם.


  תיעוד מעצרם של שישה תושבים מהצפון החשודים בהנחת מטענים בכלי רכב (צילום: דוברות המשטרה)
  המעצר המתוקשר. החקירה הגיעה למבוי סתום, כל החשודים שוחררו(צילום: דוברות המשטרה)

  תיעוד מעצרם של שישה תושבים מהצפון החשודים בהנחת מטענים בכלי רכב (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)

  מאז המעצרים לא חלה אף התקדמות בחקירה ובית המשפט אף עמד בשבועות שחלפו על הבעייתיות בחקירה. חלק מהחשודים שוחררו לפני כשבועיים ומעצרם של האחרים הוארך באישור חריג של היועץ המשפטי לממשלה.

   

  באמצע השבוע הורתה שופטת בית המשפט השלום לשחרר את אחד החשודים. המשטרה ערערה, אך בית המשפט המחוזי דחה את הערעור וקבע שהחקירה הגיעה למבוי סתום. אתמול שוחררו כל העצורים.

  שלומי שרון תומר נווה רונן חליוה ()
  עו"ד שלומי שרון, תומר נווה ורונן חליוה

  עו"ד רונן חליוה, שייצג את אחד החשודים עם עו"ד תומר נוה, אמר כי החלטת המחוזי מדברת בעד עצמה. "מהיום הראשון היה ברור שמדובר במעצר תקשורתי נוכח הכאוס שהשתולל באזור. החשד הסביר שנטען הוכח כחשד נסיבתי ובעוצמה נמוכה. למעשה, החקירה הגיעה למבוי סתום ורק כעת התגלו כיווני חקירה חדשים שמצדיקים חקירה מחודשת".

   

  עו"ד שלומי שרון, שייצג את שאר העצורים, הוסיף: "מה שהתחיל במעצר מתוקשר הסתיים בקול ענות חלושה. כל החשודים שוחררו למרות שהמשטרה הצליחה לגייס לצדה גם את היועמ"ש, שבאופן חריג התיר הארכת מעצר מעבר לתקופת המקסימום הקבועה בחוק. כששתי ערכאות שונות קובעות שהחקירה הגיעה למבוי סתום ומשחררות את החשודים, ברור שאין ראיות והסיבה הטבעית לכך היא מעצר שגוי של מי שלא היה להם כל קשר לעבירות שיוחסו להם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים