שתף קטע נבחר

חולה נותק מהמכשירים באישור המשפחה הלא-נכונה

מחדל בשיקגו: המשטרה קבעה בעזרת תמונות ארכיון כי הפצוע שהובא לביה"ח כשפניו מושחתות הוא אלפונסו בנט, ובאישור משפחתו הוא נותק מהמכשירים. כשאלפונסו האמיתי הופיע בריא ושלם התבררה הטעות: המת הוא אלישע בריטמן, ואפשר היה לגלות זאת בטביעות אצבע וב-DNA

משטרת שיקגו נמצאת במרכזה של סערה, בעקבות הגילוי שבית חולים ניתק מהמכשירים מטופל אחרי שהרופאים קיבלו אישור לעשות זאת – אבל מהמשפחה הלא נכונה. כך מדווחים ב-BBC וברשת NBC האמריקנית.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

ארה
איליישה בריטמן. הקצבה של בנט הפסיקה להגיע(קרדיט: CBS Chicago)

לפי הדיווחים, הטעות האיומה התרחשה במאי השנה: לבית החולים מרסי הובא גבר שנמצא מוטל עירום וחסר הכרה מתחת למכונית כשהוא סובל מפציעות קשות בפניו. המשטרה, כך מדווחת BBC, קבעה בהסתמך על תמונות מעצר מהעבר כי מדובר באלפונסו בנט, ובית החולים יצר קשר עם משפחתו.

 

אחיותיו של בנט מספרות כי כבר אז התקשו לזהות את האיש ששכב במיטת בית החולים, כנראה בשל הפגיעה הקשה בפניו. למרות זאת, ממשפחתן ביקשו אנשי בית החולים את האישור לנתקו מהמכשירים שהחזיקו אותו בחיים. משפחתו של בנט אישרה את הבקשה, וכעבור שלושה ימים מרגע הניתוק הוא הלך לעולמו.

 

זמן לא רב אחר כך, בעוד משפחת בנט נערכת להלוויה, הופיע לפתע אלפונסו במסיבת ברביקיו בריא ושלם, לתדהמת קרוביו. אלה מיהרו ליצור קשר עם המשטרה ועם בית החולים. המשטרה ערכה בדיקה נוספת, הפעם על סמך טביעות אצבע, ואז הגיעה למסקנה שהאיש שמת הוא איליישה בריטמן, בן 69.

 

המחדל בבית החולים לא רק גרם לכך שבריטמן הלך לעולמו כשמשפחה אחרת לצדו, ולא משפחתו, אלא גם הסב צער רב למשפחתו של בנט וגרם לכך שבנט הפסיק לקבל את קצבת הנכות והביטוח הסוציאלי שלו. רק אחרי שהפרשה נחשפה בתקשורת האמריקנית חודשו התשלומים.

 

שתי המשפחות תובעות כעת את בית החולים ואת עיריית שיקגו, ומשפחתו של בריטמן דורשת לקבוע בחוק שבמקרים מסוג זה תחויב המשטרה להשתמש בטביעות אצבע ובבדיקות DNA כדי לזהות את הנפגע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: CBS Chicago
אלישע בריטמן.
קרדיט: CBS Chicago
מומלצים