שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מיליונים נפלו בפח: "עדכון אוטומטי לסמסונג"

  10 מיליון משתמשי סמסונג הורידו אפליקציה שהבטיחה להוריד עבורם עדכוני גרסה באופן אוטומטי, אבל בפועל הציפה אותם בפרסומות והפצירה בהם לשלם 35 דולר על הגרסה המלאה. בעקבות תלונות הוסרה האפליקציה מגוגל פליי

  גוגל  הסירה מחנות האפליקציות שלה Google Play יישומון של חברת Updato אחרי שהתברר שהוליכה שולל יותר מ-10 מיליון משתמשים בהבטחות שווא לעדכונים למכשירי סמסונג . מי שהתקין את האפליקציה, ששמה "Updates for Samsung", נתקל בעיקר בכמות אדירה של פרסומות ובדרישת תשלום תמורת שירות העדכון של המכשיר.

   

  הונאה עדכוני סמסונג (צילום: אתר החברה)
  הונאה עדכוני סמסונג(צילום: אתר החברה)
   

   

  יוצרי האפליקציה, שאינם קשורים לענקית הקוריאנית, ניצלו את המבוכה והתסכול של בעלי מכשירי סמסונג שונים שאינם מצליחים לעקוב אחר שטף העדכונים

  ולעיתים נותרים ללא עדכון חשוב שנועד להתגבר על חולשה בהגנת המכשיר. ההבטחה הגלומה באפליקציה הייתה אטרקטיבית למשתמשים רבים - עדכונים אוטומטיים של המכשיר מיד עם יציאתם לשוק.

   

  אלא שהתברר כי האפליקציה נועדה לדחוף למשתמשים פרסומות, לעודד אותם לשלם 35 דולר עבור גרסה בתשלום - ובסופו של דבר לא סיפקה להם את הדבר העיקרי שאותו הבטיחה: עדכונים. והייתה עוד התנהגות חריגה שאולי שכנעה את גוגל יותר מכל: גביית התשלום נעשתה ישירות מול האתר של החברה ולא באמצעות חנות האפליקציות, מה שגורע מהכנסות גוגל אבל גם מעמיד את הלקוחות בסכנת הונאה נוספת.

   

  הורדה ב-56 קילו בייט לשנייה 

  אתר החברה שנקרא Updato הציע אמנם גרסה חינמית של האפליקציה, אלא שהתברר שההורדה של גרסה זו תוכננה מלכתחילה לעבוד במהירות הורדה מגוחכת של 56 קילו בייט לשנייה, מה שהוביל למשך הורדה של מספר שעות ולעצירה של התהליך בשלב כלשהו. כאמור, משתמשים ששוכנעו לשלם עבור הגרסה בתשלום קיבלו בעיקר מבול פרסומות ותכנים שהועתקו מהאתר, ושום תועלת ממשית לצידם.

   

  הונאה עדכוני סמסונג (צילום: אתר החברה)
  הונאה עדכוני סמסונג(צילום: אתר החברה)

   

  מי שאיתר את ההתנהגות החריגה היה אנליסט הנוזקות אלקסיי קופרינס מקבוצת CSIS, שפרסם את הדברים באתר Medium.com וגם פנה בתלונה לגוגל. בנוסף הצטברו אלפי תלונות של משתמשים בחנות האפליקציות עצמה. קופרינס הבהיר שלא מדובר בנוזקה, שכן היא אינה מבצעת פעילות תוקפנית או פולשנית לטלפון, אלא בהונאה ובמצג שווא.

   

  אתר Updato מתנהל כאתר לגיטימי המכיל מאמרים וטיפים למשתמשים, רבים מהם מאמרים פרסומיים ופרסומות מוסוות. האתר ממשיך לפעול כרגיל ולא פרסם שום הבהרה או התנצלות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים