שתף קטע נבחר

אילן קצ'נס: "שילוב עסקים ומיזמים חברתיים יוצרים הזדמנויות מרהיבות ומעוררות השראה"

מייסד "חלומות מתגשמים" מר אילן קצ'נס, ויו"ר הסוכנות היהודית מר יצחק הרצוג, נפגשו לטובת הקמת מיזם תעסוקה והכשרה מקצועית לעולים חדשים. הנה כל הפרטים על הארגון החברתי הגדול, שטרם שמעתם עליו

לפני מספר שבועות התקיימה פגישה מיוחדת במשרדי הסוכנות היהודית, בין יו"ר הסוכנות, מר יצחק הרצוג, ומנהל היחידה לעלייה, קליטה ומשימות מיוחדות בסוכנות, מר יהודה שרף, לבין מייסד "חלומות מתגשמים "מר אילן קצ'נס. במסגרת הפגישה, גובשו דרכי הפעולה שבהן ארגון "חלומות מתגשמים" והסוכנות היהודית יפעלו, על מנת לקדם את מיזם התעסוקה וההכשרה המקצועית למען העולים החדשים.

 

שיתוף הפעולה בין שני הגורמים, יכלול תהליכי מיון ובחינת הצרכים התעסוקתיים של העולים החדשים, המתגוררים במרכזי הקליטה. בהתאם לתוצאות, יבחנו מסלולי הכשרה ומסלולי תעסוקה לעולים החדשים. כל זאת ראוי לציין, בהתנדבות מלאה מצד ארגון "חלומות מתגשמים".

 

מר אילן קצ'נס ומר יצחק הרצוג בתום הפגישה
מר אילן קצ'נס ומר יצחק הרצוג בתום הפגישה
יו"ר הסוכנות הרצוג בירך ואישר את דרכי הפעולה, וכבר בימים אלה, עובדי הארגון מתחילים ביישום ההבנות. ארגון "חלומות מתגשמים" הוא אחד הארגונים החברתיים המובילים בארץ, ומיד בתום הפגישה, ישבתי לשיחה עם אילן קצ'נס - מייסד הארגון, כדי לשמוע ממנו פרטים נוספים עליו, ועל הארגון שייסד למען הקהילה אשר כה קרוב לליבו.

 

אילן, ספר לי מעט על "חלומות מתגשמים", הארגון החברתי שאתה עומד בראשו.

"ארגון 'חלומות מתגשמים' הינו הגורם המבצע לכלל המיזמים החברתיים בהן פועלת קבוצת קיי טסורו בע"מ (K.Tesoro Group). בעשר השנים הראשונות, הפעילות בארגון הייתה למען ילדים ונוער הנמצאים בסיכון. במסגרת הפעילויות, ארגון "חלומות מתגשמים" שיווק חבילות שי ומתנות לארגוני עובדים גדולים", פותח אילן קצ'נס.

 

הוא מוסיף ואומר כי "בכך, התאפשר לארגון לתרום כספי תרומות רבים לכפרי ילדים ועמותות, המסייעים ומהווים בית לילדים ונוער בסיכון. בנוסף לכך, הארגון העניק חסות לערבי התרמה על ידי שכירת אולמות תרבות ותשלום לאומנים שהופיעו בערבים הללו".

 

ארגון "חלומות מתגשמים" גם מימן משלחת של בני נוער לפולין, רכש ציוד ומיכון ממוחשב, שיסייע לילדים ונוער במסגרות החוץ ביתיות, לטובת קבלת הזדמנות שווה במסגרות הלימודיות. "יש מגוון רחב של פעילויות שאנו ביצענו במשך השנים ומעולם לא פורסמו, כשכולן מוקדשות לילדים ולבני הנוער הנהדרים הללו. זו הפעם הראשונה שאני מתראיין על הפעילות של "חלומות מתגשמים" במסגרת חגיגות העשור להקמת הפעילות", אומר קצ'נס.

 

ערב התרמה בבית אבות בו נתרם הכסף מקניית המתנות לילדים ובני נוער בסיכון
ערב התרמה בבית אבות בו נתרם הכסף מקניית המתנות לילדים ובני נוער בסיכון
 

כיצד אתה מאפיין את הפעילות של "חלומות מתגשמים" כיום?

"הפעילות של הארגון מאופיינת במיזמים עסקיים חברתיים. אני בא מהעולם העסקי, ולכן החלטתי, שמיזמים חברתיים יהוו כ-10% מהפעילות של הקבוצה שבבעלותי (K.TESORO). החברות בתוך הקבוצה מגוונות, וניתן למצוא בין היתר, חברה הפועלת למען יישום אסטרטגיה ניהולית "עוץ לי אסטרטגיה ניהולית", חברה לייבוא ושיווק ריהוט יוקרתי לפרויקטים בתחום המלונאות, דיור מוגן ומשרדים, חברת השמה ומשאבי אנוש והיד נטויה".

 

"אני חושב שזה מסר נפלא לגורמי הניהול בארגון שלי, ומקווה שהמסר יעבור לאנשי עסקים ומנהלים אחרים. החזון והחלום שלי הם השפעה ורתימה של גורמים עסקיים נוספים, לטובת מיזמים עסקיים חברתיים. כל זאת, דרך עשייה מבורכת ובעלת ערכים מעוררי השראה, ככתוב "זה נהנה וזה לא חסר", אומר אילן קצ'נס.

 

פעילויות רבות לסקטורים משתנים ושונים

פעילות "חלומות מתגשמים" משתנה בהתאם לסקטורים ולקבוצות. עקב גודלו הגדול של הארגון, הוא מסוגל לפעול בכמה חזיתות, וקצ'נס מציג שיתופי פעולה רבים, כמו גם פעילויות שהארגון עצמו יוצר בעצמו.

 

"הובלתי לדוגמה את מיזם "מעגל העבודה", בשיתוף פעולה עם "אלקטרה דנקו" מקבוצת "אלקטרה ישראל", והעומד בראשה מר אביתר חכמון. במהלך אותה פעילות, הנעשית בשיתוף רבנים וראשי קהילות חרדיות, אנחנו מכשירים קבוצות של חרדים, כך שהם יצאו לעבוד ויעסקו בתחום הבנייה. במסגרת המיזם, הם עוברים הכשרה ברמה המקצועית, ולאחריה משתלבים כעובדים קבועים במגוון פרויקטים".

 

בנוסף לכל אלו, אילן קצ'נס מוסיף ומספר על מיזם התעסוקה לבני ה-40 פלוס, מיזם בו אנו משלבים ומוצאים פתרונות תעסוקה לבני ה-40 פלוס . "זה לא סוד שמעל לגיל 40, מציאת משרה ועבודה מתאימה, אורכת חודשים ולעיתים שנים, בין אם בעקבות שכר שלא עונה על הציפיות, או בין אם המעסיק מעדיף מכונות, כוח עבודה זול או צעיר".

 

אילן קצ'נס בערב התרמה בהיכל התרבות נס ציונה
אילן קצ'נס בערב התרמה בהיכל התרבות נס ציונה
 

קצ'נס אומר כי "המיזם הזה לוקח מאות בני 40 ומעלה, המוגדרים כמובטלים או כאלו המתקשים למצוא עבודה, ומשלב אותם במגוון משרות לפי בחירתם. אין אושר גדול יותר מלראות אדם חוזר לעשייה ולחיים תקינים, אדם החוזר לחיות וצועד בראש מורם אל עבר המשרה החדשה שהוא בחר לעבוד בה. זו זכות גדולה לעשות הבדל בחיי אדם במצוקתו".

 

מיזם נוסף לו אחראי ארגון "חלומות מתגשמים" הוא שיתוף הפעולה עם "הרשות לשיקום האסיר", העוזר לשלב אסירים משוחררים להשתלב שנית בחברה, הודות להדרכות שונות, ועזרה במציאת תעסוקה.

 

אנשים טובים באמצע הדרך

מלבד כל אלו, תצא אל הפועל בזמן הקרוב, תכנית משותפת לארגון עם הערים נס ציונה, יבנה ורחובות, שמטרתה - יצירת מגוון רחב של פעילויות ומקומות תעסוקה לאוכלוסיות מוחלשות בחברה. "התכנית הזו, כבר משלב ההקמה, לוותה ונעזרה באגף הרווחה בעיריות, ועיקר התכנית היא מציאת פתרונות תעסוקה לבעלי מוגבלויות וקבוצות מוחלשות. אותם אנשים "שקופים" שנשארו מאחור, יכולים כעת לקום בבוקר, להתלבש ולצאת לעבודה, כמוני וכמוך", מספר קצ'נס.

 

וכמובן, בעקבות אותה הודעה של הסוכנות היהודית והארגון, "חלומות מתגשמים" יתחיל בתכנון וביישום התכנית להכשרה מקצועית לעולים חדשים, שלאחר התאקלמותם בארץ, יחלו לעבוד במקום עבודה מסודר, כך שלפחות דאגה אחת, הסרנו מליבם של העולים החדשים".

 

"אנו תמיד מסתכלים קדימה, ומחפשים למי אפשר לעזור, וכיצד אפשר לתרום לקבוצות מיוחדות בחברה. אני שב ומציין כי כולי תקווה, שראשי ארגונים וחברות עסקיות ישכילו, וידאגו לכל אותן קבוצות שצריכות את העזרה ואת הדחיפה לחיים טובים יותר, ולא יסתכלו רק על מצב החברה העסקית שלהם", מסכם אילן קצ'נס.

 

אילן קצ'נס הינו המייסד של קבוצת K.TESORO ומנכ"ל ארגון "חלומות מתגשמים"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים